- Reklama -

5 zajímavostí o seriálu Fauda, které překvapí nejednoho fanouška

Izraelský akční seriál Fauda patří mezi nejlepší seriály na Netflixu. Přesto se toho o jeho hvězdách u nás příliš neví. Zajímavých věcí je přitom na nich spousta.

- Reklama -

Premiéra nové řady seriálu Fauda na Netflixu se neúprosně blíží. Proč si tedy nerozšířit povědomí o tomhle fantastickém seriálu? Světohled pro své čtenáře připravil přehled několika zajímavostí, které se u nás příliš neví, ale rozhodně stojí za pozornost. Shromáždili jsme prostě 5 faktů o Faudě, které vám do teď možná unikaly, abychom vám pomohli zvládnout to čekání na nové díly.

1. V Izraeli jsou herci ze seriálu obrovské hvězdy

Přestože hvězdy seriálu Fauda jsou nyní známí v domácnostech po celém světě, většina obsazení patří v židovské zemi známá a často skloňovaná jména. Podle Wikipedie například Marina Maximillian (Hila) a Idan Amedi (Sagi) jsou známí zpěváci. Itzik Cohen (kapitán Ayoub) je proslulý stand-up komik, který byl dokonce členem nejznámější taneční skupiny v zemi. Shadi Mar’i (Walid) má neuvěřitelně působivý filmový a televizní životopis. A Netta Garti (Gali)? Ta je v Izraeli známou herečkou a ikonou módního stylu.

2. Hamás natáčí vlastní verzi Faudy

Podle zpráv izraelského webu haaretz.com se Hamás rozhodl natočit vlastní televizní drama, které má být protiváhou způsobu, jakým Fauda prezentuje izraelsko-palestinský konflikt. Nízkorozpočtový film prý bude uveden letos o ramadánu. Vypráví o incidentu, který se stal v pásmu Gazy v roce 2018. Na výrobě se bohužel na rozdíl od Faudy nepodíleli žádní izraelští herci.

3. Lior Raz dělal ochranku Schwarzeneggerovi

Předtím, než si Lior Raz začal potřásat pravicí s celebritami na premiérách po celém světě, měl k Hollywoodu mnohem praktičtější vztah: dělal bodyguarda bývalému herci a kalifornskému guvernérovi Arnoldu Schwarzeneggerovi! Raz ve Spojených státech chránil Terminátora poté, co ukončil svou službu ve speciální vojenské jednotce, píše thejc.com. To je mimochodem práce, která Raze inspirovala k napsání Faudy.

4. Itzik Cohen ve skutečnosti neumí arabsky

Jedním z důvodů, proč je Fauda natolik uhrančivá, jsou i časté arabské dialogy, jež seriálu dodávají na věrohodnosti. Je ale smutnou skutečností, že ne všichni izraelští herci, kteří v seriálu mluví arabsky, arabštinu skutečně ovládají. Známým příkladem je Itzik Cohen, který ztvárňuje Gabiho Ayouba, informuje aboutinsider.com. Kapitána Šin Bet v seriálu působí, že má zřejmě pro každou situaci arabské přísloví. Alespoň to tak vypadá. Jenže pravda je taková, že před každou scénou se Cohen své repliky dlouhé hodiny učí s jazykovým trenérem.

5. Tvůrci Faudy vydělali nehorázné jmění

Tvůrci Faudy Lior Raz a Avi Issacharoff podle webu bloomberg.com vydělali spoustu peněz, když prodali svou produkční společnost Faraway Road Productions firmě Candle Media. Ta za transakci údajně zaplatila 50 milionů dolarů. Bývalí manažeři společnosti Disney, kteří Candle Media vedou, jsou slibným hlasem důvěry ve schopnost těchto dvou Izraelců produkovat v příštích letech ještě fantastičtější obsah než je populární Fauda.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -