- Reklama -

5 zajímavostí o seriálu Fauda, které překvapí nejednoho fanouška

Izraelský akční seriál Fauda patří mezi nejlepší seriály na Netflixu. Přesto se toho o jeho hvězdách u nás příliš neví. Zajímavých věcí je přitom na nich spousta.

- Reklama -

Premiéra nové řady seriálu Fauda na Netflixu se neúprosně blíží. Proč si tedy nerozšířit povědomí o tomhle fantastickém seriálu? Světohled pro své čtenáře připravil přehled několika zajímavostí, které se u nás příliš neví, ale rozhodně stojí za pozornost. Shromáždili jsme prostě 5 faktů o Faudě, které vám do teď možná unikaly, abychom vám pomohli zvládnout to čekání na nové díly.

1. V Izraeli jsou herci ze seriálu obrovské hvězdy

Přestože hvězdy seriálu Fauda jsou nyní známí v domácnostech po celém světě, většina obsazení patří v židovské zemi známá a často skloňovaná jména. Podle Wikipedie například Marina Maximillian (Hila) a Idan Amedi (Sagi) jsou známí zpěváci. Itzik Cohen (kapitán Ayoub) je proslulý stand-up komik, který byl dokonce členem nejznámější taneční skupiny v zemi. Shadi Mar’i (Walid) má neuvěřitelně působivý filmový a televizní životopis. A Netta Garti (Gali)? Ta je v Izraeli známou herečkou a ikonou módního stylu.

2. Hamás natáčí vlastní verzi Faudy

Podle zpráv izraelského webu haaretz.com se Hamás rozhodl natočit vlastní televizní drama, které má být protiváhou způsobu, jakým Fauda prezentuje izraelsko-palestinský konflikt. Nízkorozpočtový film prý bude uveden letos o ramadánu. Vypráví o incidentu, který se stal v pásmu Gazy v roce 2018. Na výrobě se bohužel na rozdíl od Faudy nepodíleli žádní izraelští herci.

3. Lior Raz dělal ochranku Schwarzeneggerovi

Předtím, než si Lior Raz začal potřásat pravicí s celebritami na premiérách po celém světě, měl k Hollywoodu mnohem praktičtější vztah: dělal bodyguarda bývalému herci a kalifornskému guvernérovi Arnoldu Schwarzeneggerovi! Raz ve Spojených státech chránil Terminátora poté, co ukončil svou službu ve speciální vojenské jednotce, píše thejc.com. To je mimochodem práce, která Raze inspirovala k napsání Faudy.

- Reklama -

4. Itzik Cohen ve skutečnosti neumí arabsky

Jedním z důvodů, proč je Fauda natolik uhrančivá, jsou i časté arabské dialogy, jež seriálu dodávají na věrohodnosti. Je ale smutnou skutečností, že ne všichni izraelští herci, kteří v seriálu mluví arabsky, arabštinu skutečně ovládají. Známým příkladem je Itzik Cohen, který ztvárňuje Gabiho Ayouba, informuje aboutinsider.com. Kapitána Šin Bet v seriálu působí, že má zřejmě pro každou situaci arabské přísloví. Alespoň to tak vypadá. Jenže pravda je taková, že před každou scénou se Cohen své repliky dlouhé hodiny učí s jazykovým trenérem.

5. Tvůrci Faudy vydělali nehorázné jmění

Tvůrci Faudy Lior Raz a Avi Issacharoff podle webu bloomberg.com vydělali spoustu peněz, když prodali svou produkční společnost Faraway Road Productions firmě Candle Media. Ta za transakci údajně zaplatila 50 milionů dolarů. Bývalí manažeři společnosti Disney, kteří Candle Media vedou, jsou slibným hlasem důvěry ve schopnost těchto dvou Izraelců produkovat v příštích letech ještě fantastičtější obsah než je populární Fauda.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -