- Reklama -

5 zajímavostí o seriálu Fauda, které překvapí nejednoho fanouška

Izraelský akční seriál Fauda patří mezi nejlepší seriály na Netflixu. Přesto se toho o jeho hvězdách u nás příliš neví. Zajímavých věcí je přitom na nich spousta.

- Reklama -

Premiéra nové řady seriálu Fauda na Netflixu se neúprosně blíží. Proč si tedy nerozšířit povědomí o tomhle fantastickém seriálu? Světohled pro své čtenáře připravil přehled několika zajímavostí, které se u nás příliš neví, ale rozhodně stojí za pozornost. Shromáždili jsme prostě 5 faktů o Faudě, které vám do teď možná unikaly, abychom vám pomohli zvládnout to čekání na nové díly.

1. V Izraeli jsou herci ze seriálu obrovské hvězdy

Přestože hvězdy seriálu Fauda jsou nyní známí v domácnostech po celém světě, většina obsazení patří v židovské zemi známá a často skloňovaná jména. Podle Wikipedie například Marina Maximillian (Hila) a Idan Amedi (Sagi) jsou známí zpěváci. Itzik Cohen (kapitán Ayoub) je proslulý stand-up komik, který byl dokonce členem nejznámější taneční skupiny v zemi. Shadi Mar’i (Walid) má neuvěřitelně působivý filmový a televizní životopis. A Netta Garti (Gali)? Ta je v Izraeli známou herečkou a ikonou módního stylu.

2. Hamás natáčí vlastní verzi Faudy

Podle zpráv izraelského webu haaretz.com se Hamás rozhodl natočit vlastní televizní drama, které má být protiváhou způsobu, jakým Fauda prezentuje izraelsko-palestinský konflikt. Nízkorozpočtový film prý bude uveden letos o ramadánu. Vypráví o incidentu, který se stal v pásmu Gazy v roce 2018. Na výrobě se bohužel na rozdíl od Faudy nepodíleli žádní izraelští herci.

3. Lior Raz dělal ochranku Schwarzeneggerovi

Předtím, než si Lior Raz začal potřásat pravicí s celebritami na premiérách po celém světě, měl k Hollywoodu mnohem praktičtější vztah: dělal bodyguarda bývalému herci a kalifornskému guvernérovi Arnoldu Schwarzeneggerovi! Raz ve Spojených státech chránil Terminátora poté, co ukončil svou službu ve speciální vojenské jednotce, píše thejc.com. To je mimochodem práce, která Raze inspirovala k napsání Faudy.

4. Itzik Cohen ve skutečnosti neumí arabsky

Jedním z důvodů, proč je Fauda natolik uhrančivá, jsou i časté arabské dialogy, jež seriálu dodávají na věrohodnosti. Je ale smutnou skutečností, že ne všichni izraelští herci, kteří v seriálu mluví arabsky, arabštinu skutečně ovládají. Známým příkladem je Itzik Cohen, který ztvárňuje Gabiho Ayouba, informuje aboutinsider.com. Kapitána Šin Bet v seriálu působí, že má zřejmě pro každou situaci arabské přísloví. Alespoň to tak vypadá. Jenže pravda je taková, že před každou scénou se Cohen své repliky dlouhé hodiny učí s jazykovým trenérem.

5. Tvůrci Faudy vydělali nehorázné jmění

Tvůrci Faudy Lior Raz a Avi Issacharoff podle webu bloomberg.com vydělali spoustu peněz, když prodali svou produkční společnost Faraway Road Productions firmě Candle Media. Ta za transakci údajně zaplatila 50 milionů dolarů. Bývalí manažeři společnosti Disney, kteří Candle Media vedou, jsou slibným hlasem důvěry ve schopnost těchto dvou Izraelců produkovat v příštích letech ještě fantastičtější obsah než je populární Fauda.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -