- Reklama -

5 zajímavostí o seriálu Fauda, které překvapí nejednoho fanouška

Izraelský akční seriál Fauda patří mezi nejlepší seriály na Netflixu. Přesto se toho o jeho hvězdách u nás příliš neví. Zajímavých věcí je přitom na nich spousta.

- Reklama -

Premiéra nové řady seriálu Fauda na Netflixu se neúprosně blíží. Proč si tedy nerozšířit povědomí o tomhle fantastickém seriálu? Světohled pro své čtenáře připravil přehled několika zajímavostí, které se u nás příliš neví, ale rozhodně stojí za pozornost. Shromáždili jsme prostě 5 faktů o Faudě, které vám do teď možná unikaly, abychom vám pomohli zvládnout to čekání na nové díly.

1. V Izraeli jsou herci ze seriálu obrovské hvězdy

Přestože hvězdy seriálu Fauda jsou nyní známí v domácnostech po celém světě, většina obsazení patří v židovské zemi známá a často skloňovaná jména. Podle Wikipedie například Marina Maximillian (Hila) a Idan Amedi (Sagi) jsou známí zpěváci. Itzik Cohen (kapitán Ayoub) je proslulý stand-up komik, který byl dokonce členem nejznámější taneční skupiny v zemi. Shadi Mar’i (Walid) má neuvěřitelně působivý filmový a televizní životopis. A Netta Garti (Gali)? Ta je v Izraeli známou herečkou a ikonou módního stylu.

2. Hamás natáčí vlastní verzi Faudy

Podle zpráv izraelského webu haaretz.com se Hamás rozhodl natočit vlastní televizní drama, které má být protiváhou způsobu, jakým Fauda prezentuje izraelsko-palestinský konflikt. Nízkorozpočtový film prý bude uveden letos o ramadánu. Vypráví o incidentu, který se stal v pásmu Gazy v roce 2018. Na výrobě se bohužel na rozdíl od Faudy nepodíleli žádní izraelští herci.

3. Lior Raz dělal ochranku Schwarzeneggerovi

Předtím, než si Lior Raz začal potřásat pravicí s celebritami na premiérách po celém světě, měl k Hollywoodu mnohem praktičtější vztah: dělal bodyguarda bývalému herci a kalifornskému guvernérovi Arnoldu Schwarzeneggerovi! Raz ve Spojených státech chránil Terminátora poté, co ukončil svou službu ve speciální vojenské jednotce, píše thejc.com. To je mimochodem práce, která Raze inspirovala k napsání Faudy.

- Reklama -

4. Itzik Cohen ve skutečnosti neumí arabsky

Jedním z důvodů, proč je Fauda natolik uhrančivá, jsou i časté arabské dialogy, jež seriálu dodávají na věrohodnosti. Je ale smutnou skutečností, že ne všichni izraelští herci, kteří v seriálu mluví arabsky, arabštinu skutečně ovládají. Známým příkladem je Itzik Cohen, který ztvárňuje Gabiho Ayouba, informuje aboutinsider.com. Kapitána Šin Bet v seriálu působí, že má zřejmě pro každou situaci arabské přísloví. Alespoň to tak vypadá. Jenže pravda je taková, že před každou scénou se Cohen své repliky dlouhé hodiny učí s jazykovým trenérem.

5. Tvůrci Faudy vydělali nehorázné jmění

Tvůrci Faudy Lior Raz a Avi Issacharoff podle webu bloomberg.com vydělali spoustu peněz, když prodali svou produkční společnost Faraway Road Productions firmě Candle Media. Ta za transakci údajně zaplatila 50 milionů dolarů. Bývalí manažeři společnosti Disney, kteří Candle Media vedou, jsou slibným hlasem důvěry ve schopnost těchto dvou Izraelců produkovat v příštích letech ještě fantastičtější obsah než je populární Fauda.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -