- Reklama -

Freddie Mercury: Jaká byla poslední slova zpěváka Queen před smrtí?

Freddie Mercury zjistil v roce 1987, že mu byl diagnostikován virus HIV. Zemřel o pouhé čtyři roky později… Jaká byla jeho poslední slova a kdo s ním byl, když zemřel?

- Reklama -

Freddie Mercury vystupoval v obrovských arénách plných lidí a zpíval své neuvěřitelné písně s kapelou Queen. Svůj osobní život ale nejraději držel v tajnosti, a to až do své smrti. I proto se o jeho smrtelné nemoci svět dozvěděl jen krátce před jeho smrtí. Jaká byla Freddieho poslední slova?

Dojemná chvíle

Peter Freestone, Freddieho bývalý tiskový agent, řekl pro britský web Express Online o jejich posledních společných chvílích a jeho posledních slovech.

„Když jsem ho naposledy viděl, vzal mě za ruku a řekl„ děkuji “. Nevěděl jsem, jestli se  v tu chíli rozhodl, že už nemá smysl bojovat, že není nic, kvůli čemu by zůstal naživu,“ řekl Freestone. „Nevím, jestli mi děkoval za všechno za těch dvanáct let nebo jen za tu poslední směnu. Předpokládám, že na tom vlastně nezáleží. Jsem rád, že když jsem ho viděl naposledy, byl vyrovnaný a připravený zemřít. “

Rozhodl se zemřít

„Všichni jsme věděli, že už nevydrží příliš dlouho, ale Freddieho lékař řekl, že by s námi mohl být o pár dní déle,“ pokračoval Freestone ve svém vzpomínání na poslední okamžiky velkého muzikanta. „Mám sklon vnímat to tak, že se Freddie rozhodl, že už toho má dost, a je čas odejít za jeho vlastních podmínek.“

V den své smrti, 21. listopadu 1991, zpěvákovi dělala společnost Mary Austin, jeho bývalá přítelkyně a blízká důvěrnice, a kamarád Dave Clarke.

Milenec dorazil pozdě

Jim Hutton, Freddieho partner, dorazil až večer 23. listopadu, v době, kdy Freddie už upadl do komatu. Dave byl v den jeho smrti u Freddieho postele až do jeho posledního vydechnutí.

Poté, co Mercury zemřel, dle zpráv Mary zavolala jeho rodičům a sestře, aby jim oznámila smutnou zprávu o zpěvákově odchodu na věčnost.

Freddieho smrt byla pro fanoušky překvapením, protože k ní došlo jen 24 hodin poté, co manažer Queen Jim Beach učinil veřejné prohlášení, které potvrdilo Freddieho diagnózu HIV a AIDS.

Jako příčina smrti byla v úmrtním listu zapsaná bronchiální pneumonie způsobená AIDS. Freddie Mercury zemřel 24. listopadu 1991 ve svém domě v Kensingtonu. Svůj pohřeb nechal zcela v rukou Mary Austin. Ta ho pohřbila na nezveřejněném místě, o kterém se předpokládá, že ho zná jen ona.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -