- Reklama -

Freddie Mercury: Jaká byla poslední slova zpěváka Queen před smrtí?

Freddie Mercury zjistil v roce 1987, že mu byl diagnostikován virus HIV. Zemřel o pouhé čtyři roky později… Jaká byla jeho poslední slova a kdo s ním byl, když zemřel?

- Reklama -

Freddie Mercury vystupoval v obrovských arénách plných lidí a zpíval své neuvěřitelné písně s kapelou Queen. Svůj osobní život ale nejraději držel v tajnosti, a to až do své smrti. I proto se o jeho smrtelné nemoci svět dozvěděl jen krátce před jeho smrtí. Jaká byla Freddieho poslední slova?

Dojemná chvíle

Peter Freestone, Freddieho bývalý tiskový agent, řekl pro britský web Express Online o jejich posledních společných chvílích a jeho posledních slovech.

„Když jsem ho naposledy viděl, vzal mě za ruku a řekl„ děkuji “. Nevěděl jsem, jestli se  v tu chíli rozhodl, že už nemá smysl bojovat, že není nic, kvůli čemu by zůstal naživu,“ řekl Freestone. „Nevím, jestli mi děkoval za všechno za těch dvanáct let nebo jen za tu poslední směnu. Předpokládám, že na tom vlastně nezáleží. Jsem rád, že když jsem ho viděl naposledy, byl vyrovnaný a připravený zemřít. “

Rozhodl se zemřít

„Všichni jsme věděli, že už nevydrží příliš dlouho, ale Freddieho lékař řekl, že by s námi mohl být o pár dní déle,“ pokračoval Freestone ve svém vzpomínání na poslední okamžiky velkého muzikanta. „Mám sklon vnímat to tak, že se Freddie rozhodl, že už toho má dost, a je čas odejít za jeho vlastních podmínek.“

V den své smrti, 21. listopadu 1991, zpěvákovi dělala společnost Mary Austin, jeho bývalá přítelkyně a blízká důvěrnice, a kamarád Dave Clarke.

Milenec dorazil pozdě

Jim Hutton, Freddieho partner, dorazil až večer 23. listopadu, v době, kdy Freddie už upadl do komatu. Dave byl v den jeho smrti u Freddieho postele až do jeho posledního vydechnutí.

Poté, co Mercury zemřel, dle zpráv Mary zavolala jeho rodičům a sestře, aby jim oznámila smutnou zprávu o zpěvákově odchodu na věčnost.

Freddieho smrt byla pro fanoušky překvapením, protože k ní došlo jen 24 hodin poté, co manažer Queen Jim Beach učinil veřejné prohlášení, které potvrdilo Freddieho diagnózu HIV a AIDS.

Jako příčina smrti byla v úmrtním listu zapsaná bronchiální pneumonie způsobená AIDS. Freddie Mercury zemřel 24. listopadu 1991 ve svém domě v Kensingtonu. Svůj pohřeb nechal zcela v rukou Mary Austin. Ta ho pohřbila na nezveřejněném místě, o kterém se předpokládá, že ho zná jen ona.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -