- Reklama -

Freddie Mercury: Jaká byla poslední slova zpěváka Queen před smrtí?

Freddie Mercury zjistil v roce 1987, že mu byl diagnostikován virus HIV. Zemřel o pouhé čtyři roky později… Jaká byla jeho poslední slova a kdo s ním byl, když zemřel?

- Reklama -

Freddie Mercury vystupoval v obrovských arénách plných lidí a zpíval své neuvěřitelné písně s kapelou Queen. Svůj osobní život ale nejraději držel v tajnosti, a to až do své smrti. I proto se o jeho smrtelné nemoci svět dozvěděl jen krátce před jeho smrtí. Jaká byla Freddieho poslední slova?

Dojemná chvíle

Peter Freestone, Freddieho bývalý tiskový agent, řekl pro britský web Express Online o jejich posledních společných chvílích a jeho posledních slovech.

„Když jsem ho naposledy viděl, vzal mě za ruku a řekl„ děkuji “. Nevěděl jsem, jestli se  v tu chíli rozhodl, že už nemá smysl bojovat, že není nic, kvůli čemu by zůstal naživu,“ řekl Freestone. „Nevím, jestli mi děkoval za všechno za těch dvanáct let nebo jen za tu poslední směnu. Předpokládám, že na tom vlastně nezáleží. Jsem rád, že když jsem ho viděl naposledy, byl vyrovnaný a připravený zemřít. “

Rozhodl se zemřít

„Všichni jsme věděli, že už nevydrží příliš dlouho, ale Freddieho lékař řekl, že by s námi mohl být o pár dní déle,“ pokračoval Freestone ve svém vzpomínání na poslední okamžiky velkého muzikanta. „Mám sklon vnímat to tak, že se Freddie rozhodl, že už toho má dost, a je čas odejít za jeho vlastních podmínek.“

V den své smrti, 21. listopadu 1991, zpěvákovi dělala společnost Mary Austin, jeho bývalá přítelkyně a blízká důvěrnice, a kamarád Dave Clarke.

- Reklama -

Milenec dorazil pozdě

Jim Hutton, Freddieho partner, dorazil až večer 23. listopadu, v době, kdy Freddie už upadl do komatu. Dave byl v den jeho smrti u Freddieho postele až do jeho posledního vydechnutí.

Poté, co Mercury zemřel, dle zpráv Mary zavolala jeho rodičům a sestře, aby jim oznámila smutnou zprávu o zpěvákově odchodu na věčnost.

Freddieho smrt byla pro fanoušky překvapením, protože k ní došlo jen 24 hodin poté, co manažer Queen Jim Beach učinil veřejné prohlášení, které potvrdilo Freddieho diagnózu HIV a AIDS.

Jako příčina smrti byla v úmrtním listu zapsaná bronchiální pneumonie způsobená AIDS. Freddie Mercury zemřel 24. listopadu 1991 ve svém domě v Kensingtonu. Svůj pohřeb nechal zcela v rukou Mary Austin. Ta ho pohřbila na nezveřejněném místě, o kterém se předpokládá, že ho zná jen ona.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -