- Reklama -

Freddie Mercury: Jaká byla poslední slova zpěváka Queen před smrtí?

Freddie Mercury zjistil v roce 1987, že mu byl diagnostikován virus HIV. Zemřel o pouhé čtyři roky později… Jaká byla jeho poslední slova a kdo s ním byl, když zemřel?

- Reklama -

Freddie Mercury vystupoval v obrovských arénách plných lidí a zpíval své neuvěřitelné písně s kapelou Queen. Svůj osobní život ale nejraději držel v tajnosti, a to až do své smrti. I proto se o jeho smrtelné nemoci svět dozvěděl jen krátce před jeho smrtí. Jaká byla Freddieho poslední slova?

Dojemná chvíle

Peter Freestone, Freddieho bývalý tiskový agent, řekl pro britský web Express Online o jejich posledních společných chvílích a jeho posledních slovech.

„Když jsem ho naposledy viděl, vzal mě za ruku a řekl„ děkuji “. Nevěděl jsem, jestli se  v tu chíli rozhodl, že už nemá smysl bojovat, že není nic, kvůli čemu by zůstal naživu,“ řekl Freestone. „Nevím, jestli mi děkoval za všechno za těch dvanáct let nebo jen za tu poslední směnu. Předpokládám, že na tom vlastně nezáleží. Jsem rád, že když jsem ho viděl naposledy, byl vyrovnaný a připravený zemřít. “

Rozhodl se zemřít

„Všichni jsme věděli, že už nevydrží příliš dlouho, ale Freddieho lékař řekl, že by s námi mohl být o pár dní déle,“ pokračoval Freestone ve svém vzpomínání na poslední okamžiky velkého muzikanta. „Mám sklon vnímat to tak, že se Freddie rozhodl, že už toho má dost, a je čas odejít za jeho vlastních podmínek.“

V den své smrti, 21. listopadu 1991, zpěvákovi dělala společnost Mary Austin, jeho bývalá přítelkyně a blízká důvěrnice, a kamarád Dave Clarke.

- Reklama -

Milenec dorazil pozdě

Jim Hutton, Freddieho partner, dorazil až večer 23. listopadu, v době, kdy Freddie už upadl do komatu. Dave byl v den jeho smrti u Freddieho postele až do jeho posledního vydechnutí.

Poté, co Mercury zemřel, dle zpráv Mary zavolala jeho rodičům a sestře, aby jim oznámila smutnou zprávu o zpěvákově odchodu na věčnost.

Freddieho smrt byla pro fanoušky překvapením, protože k ní došlo jen 24 hodin poté, co manažer Queen Jim Beach učinil veřejné prohlášení, které potvrdilo Freddieho diagnózu HIV a AIDS.

Jako příčina smrti byla v úmrtním listu zapsaná bronchiální pneumonie způsobená AIDS. Freddie Mercury zemřel 24. listopadu 1991 ve svém domě v Kensingtonu. Svůj pohřeb nechal zcela v rukou Mary Austin. Ta ho pohřbila na nezveřejněném místě, o kterém se předpokládá, že ho zná jen ona.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -