- Reklama -

Kdo nakazil Mercuryho? Byl to Jim Hutton?

Jeho poslední dny se slzami v očích sledoval celý svět. Vyhrát nad AIDS ale Freddie Mercury přesto nedokázal. Kdo vlastně mohl za to, že se nakazil virem HIV?

- Reklama -

Freddie Mercury byl zpěvák kapely Queen. Zemřel 24. listopadu 1991 na AIDS. To se obecně tak nějak ví. Ale… Kdo nakazil Mercuryho smrtelnou nemocí?

Podle drbů ze zámořské homosexuální scény se Freddie nakazil v polovině až koncem 70. let. Přibližně jde o dobu, kdy poprvé (nebo podruhé) navštívil New York. V roce 1982 se u něj již začínají projevovat příznaky nakažení a v roce 1984 se na jeho těle poprvé objevují léze – tzv. Kaposiho sarkom.

Podle Jima Huttona (zpěvákova partnera) se AIDS u Mercuryho projevil koncem dubna 1987. Při průměrné inkubační době HIV to znamená, že aby měl v roce 1987 již plně rozvinutý AIDS, musel se nakazit někdy v rozmezí let 1976-1978.

Pokud jde o to, „kdo nakazil Mercuryho virem HIV“, s největší pravděpodobností mu mohlo vir předat hned několik lidí. A v průběhu několika let. Po návratu z turné v roce 1976 se svěřil své velké lásce Marry Austinové, že si myslí, že je bisexuál.

Nakazil se Mercury v baru v New Yorku?

Poté, co jí o sobě vše řekl, začal Mercury v New Yorku trávit více času. Zkoumal dosud nepoznanou stránku své sexuality. New York byl v tehdejších letech epicentrem epidemie HIV. A Freddie během svých prvních návštěv USA pravidelně navštěvoval newyorské gay bary.

Spekuluje se i o tom, že měl Freddie nemoc od Jima Huttona, to se ale nepotvrdilo. Konkrétní jméno dodnes zůstává tajemstvím.

Blízký přítel Freddieho Mercuryho a jeho osobní asistent Peter „Phoebe“ Freestone, se kterým žil dvanáct let si dnes myslí, že zpěvák tušil, že se nemocí může snadno nakazit. „Freddie věděl o viru HIV/AIDS, mluvilo se o něm tehdy po celém světě,“ řekl Freestone. „Slyšel o přátelích, kteří na tuto nemoc umírali, takže mu to zřejmě leželo na srdci.“

Ve skutečnosti možná Mercury dokonce uvažoval sám o sobě jako o nakaženém. „Možná si myslel, že je nakažený, ale jako mnoho z nás tu myšlenku odsunul na druhou kolej s tím, že „mně se to nestane“,“ vzpomíná na Freddieho přístup asistent na oficiálních stránkách kapely Queen. „Musíte si uvědomit, že v té době to byl opravdu rozsudek smrti. Je to tak i dnes, ale teď se konec dá o hodně odložit.“

Nemoci se Freddie bál, doktorům se vyhýbal

Když se začal projevovat AIDS Mercury už moc dobře věděl, že je zle. Svědčí o tom i skutečnost, že se snažil vyhýbat lékařům, kteří by děsivé podezření potvrdili. „Myslím, že na začátku roku 1987 už Freddie tušil, že je nemocný, ale stále odkládal potvrzení,“ řekl Freestone.

Byla to Freddieho bývalá přítelkyně a celoživotní důvěrnice Mary Austinová, která nakonec zpěváka přiměla, aby koncem dubna 1987 promluvil s lékařem.

„Freddie si nechal udělat biopsii znaménka na ruce,“ vzpomíná Peter. „Freddieho doktor pak volal, ale Freddie nechtěl hovor přijmout.“

Tak moc se zpěvák bál nejhoršího!

„Nakonec lékař zavolal Mary a řekl jí, že musí s Freddiem naléhavě mluvit, takže Mary pak musela Freddieho přesvědčit, aby se svým lékařem mluvil.co nejdéle,“ dodal zpěvákův asistent a přítel. „Jsem si jistý, že Freddie tušil, co mu doktor řekne, a tak nechtěl slyšet diagnózu.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -