- Reklama -

Kdo nakazil Mercuryho? Byl to Jim Hutton?

Jeho poslední dny se slzami v očích sledoval celý svět. Vyhrát nad AIDS ale Freddie Mercury přesto nedokázal. Kdo vlastně mohl za to, že se nakazil virem HIV?

- Reklama -

Freddie Mercury byl zpěvák kapely Queen. Zemřel 24. listopadu 1991 na AIDS. To se obecně tak nějak ví. Ale… Kdo nakazil Mercuryho smrtelnou nemocí?

Podle drbů ze zámořské homosexuální scény se Freddie nakazil v polovině až koncem 70. let. Přibližně jde o dobu, kdy poprvé (nebo podruhé) navštívil New York. V roce 1982 se u něj již začínají projevovat příznaky nakažení a v roce 1984 se na jeho těle poprvé objevují léze – tzv. Kaposiho sarkom.

Podle Jima Huttona (zpěvákova partnera) se AIDS u Mercuryho projevil koncem dubna 1987. Při průměrné inkubační době HIV to znamená, že aby měl v roce 1987 již plně rozvinutý AIDS, musel se nakazit někdy v rozmezí let 1976-1978.

Pokud jde o to, „kdo nakazil Mercuryho virem HIV“, s největší pravděpodobností mu mohlo vir předat hned několik lidí. A v průběhu několika let. Po návratu z turné v roce 1976 se svěřil své velké lásce Marry Austinové, že si myslí, že je bisexuál.

- Reklama -

Nakazil se Mercury v baru v New Yorku?

Poté, co jí o sobě vše řekl, začal Mercury v New Yorku trávit více času. Zkoumal dosud nepoznanou stránku své sexuality. New York byl v tehdejších letech epicentrem epidemie HIV. A Freddie během svých prvních návštěv USA pravidelně navštěvoval newyorské gay bary.

Spekuluje se i o tom, že měl Freddie nemoc od Jima Huttona, to se ale nepotvrdilo. Konkrétní jméno dodnes zůstává tajemstvím.

Blízký přítel Freddieho Mercuryho a jeho osobní asistent Peter „Phoebe“ Freestone, se kterým žil dvanáct let si dnes myslí, že zpěvák tušil, že se nemocí může snadno nakazit. „Freddie věděl o viru HIV/AIDS, mluvilo se o něm tehdy po celém světě,“ řekl Freestone. „Slyšel o přátelích, kteří na tuto nemoc umírali, takže mu to zřejmě leželo na srdci.“

Ve skutečnosti možná Mercury dokonce uvažoval sám o sobě jako o nakaženém. „Možná si myslel, že je nakažený, ale jako mnoho z nás tu myšlenku odsunul na druhou kolej s tím, že „mně se to nestane“,“ vzpomíná na Freddieho přístup asistent na oficiálních stránkách kapely Queen. „Musíte si uvědomit, že v té době to byl opravdu rozsudek smrti. Je to tak i dnes, ale teď se konec dá o hodně odložit.“

Nemoci se Freddie bál, doktorům se vyhýbal

Když se začal projevovat AIDS Mercury už moc dobře věděl, že je zle. Svědčí o tom i skutečnost, že se snažil vyhýbat lékařům, kteří by děsivé podezření potvrdili. „Myslím, že na začátku roku 1987 už Freddie tušil, že je nemocný, ale stále odkládal potvrzení,“ řekl Freestone.

Byla to Freddieho bývalá přítelkyně a celoživotní důvěrnice Mary Austinová, která nakonec zpěváka přiměla, aby koncem dubna 1987 promluvil s lékařem.

„Freddie si nechal udělat biopsii znaménka na ruce,“ vzpomíná Peter. „Freddieho doktor pak volal, ale Freddie nechtěl hovor přijmout.“

Tak moc se zpěvák bál nejhoršího!

„Nakonec lékař zavolal Mary a řekl jí, že musí s Freddiem naléhavě mluvit, takže Mary pak musela Freddieho přesvědčit, aby se svým lékařem mluvil.co nejdéle,“ dodal zpěvákův asistent a přítel. „Jsem si jistý, že Freddie tušil, co mu doktor řekne, a tak nechtěl slyšet diagnózu.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -