- Reklama -

Kdo nakazil Mercuryho? Byl to Jim Hutton?

Jeho poslední dny se slzami v očích sledoval celý svět. Vyhrát nad AIDS ale Freddie Mercury přesto nedokázal. Kdo vlastně mohl za to, že se nakazil virem HIV?

- Reklama -

Freddie Mercury byl zpěvák kapely Queen. Zemřel 24. listopadu 1991 na AIDS. To se obecně tak nějak ví. Ale… Kdo nakazil Mercuryho smrtelnou nemocí?

Podle drbů ze zámořské homosexuální scény se Freddie nakazil v polovině až koncem 70. let. Přibližně jde o dobu, kdy poprvé (nebo podruhé) navštívil New York. V roce 1982 se u něj již začínají projevovat příznaky nakažení a v roce 1984 se na jeho těle poprvé objevují léze – tzv. Kaposiho sarkom.

Podle Jima Huttona (zpěvákova partnera) se AIDS u Mercuryho projevil koncem dubna 1987. Při průměrné inkubační době HIV to znamená, že aby měl v roce 1987 již plně rozvinutý AIDS, musel se nakazit někdy v rozmezí let 1976-1978.

Pokud jde o to, „kdo nakazil Mercuryho virem HIV“, s největší pravděpodobností mu mohlo vir předat hned několik lidí. A v průběhu několika let. Po návratu z turné v roce 1976 se svěřil své velké lásce Marry Austinové, že si myslí, že je bisexuál.

- Reklama -

Nakazil se Mercury v baru v New Yorku?

Poté, co jí o sobě vše řekl, začal Mercury v New Yorku trávit více času. Zkoumal dosud nepoznanou stránku své sexuality. New York byl v tehdejších letech epicentrem epidemie HIV. A Freddie během svých prvních návštěv USA pravidelně navštěvoval newyorské gay bary.

Spekuluje se i o tom, že měl Freddie nemoc od Jima Huttona, to se ale nepotvrdilo. Konkrétní jméno dodnes zůstává tajemstvím.

Blízký přítel Freddieho Mercuryho a jeho osobní asistent Peter „Phoebe“ Freestone, se kterým žil dvanáct let si dnes myslí, že zpěvák tušil, že se nemocí může snadno nakazit. „Freddie věděl o viru HIV/AIDS, mluvilo se o něm tehdy po celém světě,“ řekl Freestone. „Slyšel o přátelích, kteří na tuto nemoc umírali, takže mu to zřejmě leželo na srdci.“

Ve skutečnosti možná Mercury dokonce uvažoval sám o sobě jako o nakaženém. „Možná si myslel, že je nakažený, ale jako mnoho z nás tu myšlenku odsunul na druhou kolej s tím, že „mně se to nestane“,“ vzpomíná na Freddieho přístup asistent na oficiálních stránkách kapely Queen. „Musíte si uvědomit, že v té době to byl opravdu rozsudek smrti. Je to tak i dnes, ale teď se konec dá o hodně odložit.“

Nemoci se Freddie bál, doktorům se vyhýbal

Když se začal projevovat AIDS Mercury už moc dobře věděl, že je zle. Svědčí o tom i skutečnost, že se snažil vyhýbat lékařům, kteří by děsivé podezření potvrdili. „Myslím, že na začátku roku 1987 už Freddie tušil, že je nemocný, ale stále odkládal potvrzení,“ řekl Freestone.

Byla to Freddieho bývalá přítelkyně a celoživotní důvěrnice Mary Austinová, která nakonec zpěváka přiměla, aby koncem dubna 1987 promluvil s lékařem.

„Freddie si nechal udělat biopsii znaménka na ruce,“ vzpomíná Peter. „Freddieho doktor pak volal, ale Freddie nechtěl hovor přijmout.“

Tak moc se zpěvák bál nejhoršího!

„Nakonec lékař zavolal Mary a řekl jí, že musí s Freddiem naléhavě mluvit, takže Mary pak musela Freddieho přesvědčit, aby se svým lékařem mluvil.co nejdéle,“ dodal zpěvákův asistent a přítel. „Jsem si jistý, že Freddie tušil, co mu doktor řekne, a tak nechtěl slyšet diagnózu.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -