- Reklama -

Jon Favreau po úspěchu Mandaloriana podepsal „šílenou“ smlouvu s Lucasfilmem

Režisér Jon Favreau stojí za úspěchem seriálu Mandalorian, u kterého fanoušci napjatě očekávají 3. sérii. Přitom Favreau původně podepsal smlouvu jen na jednu řadu.

- Reklama -

Po úspěchu Mandaloriana už Jon Favreau neodmyslitelně patří do světa Star Wars. Spolu s Davem Filonim patří mezi tvůrce, které většina fanoušků považuje za zodpovědné za většinu toho, co se objeví na obrazovkách. Podle zprávy serveru Puck přitom měl Favreau původně dělat pouze první sezónu Mandaloriana.

Další smlouvy se prý dočkal až poté, co seriál získal na popularitě. A Jon Favreau toho dokázal náležitě využít a podepsal s Lucasfilmem naprosto „šílenou“ smlouvu. Nejsou ale známé žádné podrobnosti. Smlouva se totiž objevila pouze v širším kontextu analýzy Disneyho modelu streamování, ovšem není pochyb o tom, že si Favreua přišel na slušný balík peněz.

Když Strýček Skrblík zatřepe měšcem

Herec a režisér udělal se skomírajícím světem Hvězdných válek totéž, co s filmovým vesmírem Marvelu. V tom režíroval Iron Mana a Iron Mana 2. Nyní tak má na kontě hned dvě pravděpodobně největší popkulturní franšízy současnosti.

V článku serveru Puck se uvádí, že Disney bývá obvykle poměrně přísný, pokud jde o odměňování svých tvůrců. Společnost má dlouhodobě pověst, že platí méně než jiná filmová studia. Disney spoléhá na sílu své značky – stejně jako slavná postavička strýčka Skrblíka, kterou proslavil. Tento způsob výrobní praxe se díky úspěšné akvizici filmových světů Star Wars a Marvelu v posledních zhruba 10 letech jen posílil.

- Reklama -

Podle webu winteriscoming.com ale Favreau navzdory lukrativní smlouvě nejspíš nedostává podíl z příjmů z prodeje seriálového merchce. To znamená, že Disney se s tvůrcem pravděpodobně nijak nedělí o nečekaně obrovský zisk z mnoha věcí s tématem Baby Yody.

Mandalorian 3. série

Pokud jde o to, kdy se dočkáme dalších dílů Mandaloriana, není to jisté. Poslední řádná sezóna seriálu byla odvysílána v roce 2020, ačkoli Din Djarin a Baby Yoda hráli významnou roli v loňské premiéře seriálu Book of Boba Fett.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -