- Reklama -

Jon Favreau po úspěchu Mandaloriana podepsal „šílenou“ smlouvu s Lucasfilmem

Režisér Jon Favreau stojí za úspěchem seriálu Mandalorian, u kterého fanoušci napjatě očekávají 3. sérii. Přitom Favreau původně podepsal smlouvu jen na jednu řadu.

- Reklama -

Po úspěchu Mandaloriana už Jon Favreau neodmyslitelně patří do světa Star Wars. Spolu s Davem Filonim patří mezi tvůrce, které většina fanoušků považuje za zodpovědné za většinu toho, co se objeví na obrazovkách. Podle zprávy serveru Puck přitom měl Favreau původně dělat pouze první sezónu Mandaloriana.

Další smlouvy se prý dočkal až poté, co seriál získal na popularitě. A Jon Favreau toho dokázal náležitě využít a podepsal s Lucasfilmem naprosto „šílenou“ smlouvu. Nejsou ale známé žádné podrobnosti. Smlouva se totiž objevila pouze v širším kontextu analýzy Disneyho modelu streamování, ovšem není pochyb o tom, že si Favreua přišel na slušný balík peněz.

Když Strýček Skrblík zatřepe měšcem

Herec a režisér udělal se skomírajícím světem Hvězdných válek totéž, co s filmovým vesmírem Marvelu. V tom režíroval Iron Mana a Iron Mana 2. Nyní tak má na kontě hned dvě pravděpodobně největší popkulturní franšízy současnosti.

V článku serveru Puck se uvádí, že Disney bývá obvykle poměrně přísný, pokud jde o odměňování svých tvůrců. Společnost má dlouhodobě pověst, že platí méně než jiná filmová studia. Disney spoléhá na sílu své značky – stejně jako slavná postavička strýčka Skrblíka, kterou proslavil. Tento způsob výrobní praxe se díky úspěšné akvizici filmových světů Star Wars a Marvelu v posledních zhruba 10 letech jen posílil.

Podle webu winteriscoming.com ale Favreau navzdory lukrativní smlouvě nejspíš nedostává podíl z příjmů z prodeje seriálového merchce. To znamená, že Disney se s tvůrcem pravděpodobně nijak nedělí o nečekaně obrovský zisk z mnoha věcí s tématem Baby Yody.

Mandalorian 3. série

Pokud jde o to, kdy se dočkáme dalších dílů Mandaloriana, není to jisté. Poslední řádná sezóna seriálu byla odvysílána v roce 2020, ačkoli Din Djarin a Baby Yoda hráli významnou roli v loňské premiéře seriálu Book of Boba Fett.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -