- Reklama -

Jon Favreau po úspěchu Mandaloriana podepsal „šílenou“ smlouvu s Lucasfilmem

Režisér Jon Favreau stojí za úspěchem seriálu Mandalorian, u kterého fanoušci napjatě očekávají 3. sérii. Přitom Favreau původně podepsal smlouvu jen na jednu řadu.

- Reklama -

Po úspěchu Mandaloriana už Jon Favreau neodmyslitelně patří do světa Star Wars. Spolu s Davem Filonim patří mezi tvůrce, které většina fanoušků považuje za zodpovědné za většinu toho, co se objeví na obrazovkách. Podle zprávy serveru Puck přitom měl Favreau původně dělat pouze první sezónu Mandaloriana.

Další smlouvy se prý dočkal až poté, co seriál získal na popularitě. A Jon Favreau toho dokázal náležitě využít a podepsal s Lucasfilmem naprosto „šílenou“ smlouvu. Nejsou ale známé žádné podrobnosti. Smlouva se totiž objevila pouze v širším kontextu analýzy Disneyho modelu streamování, ovšem není pochyb o tom, že si Favreua přišel na slušný balík peněz.

Když Strýček Skrblík zatřepe měšcem

Herec a režisér udělal se skomírajícím světem Hvězdných válek totéž, co s filmovým vesmírem Marvelu. V tom režíroval Iron Mana a Iron Mana 2. Nyní tak má na kontě hned dvě pravděpodobně největší popkulturní franšízy současnosti.

V článku serveru Puck se uvádí, že Disney bývá obvykle poměrně přísný, pokud jde o odměňování svých tvůrců. Společnost má dlouhodobě pověst, že platí méně než jiná filmová studia. Disney spoléhá na sílu své značky – stejně jako slavná postavička strýčka Skrblíka, kterou proslavil. Tento způsob výrobní praxe se díky úspěšné akvizici filmových světů Star Wars a Marvelu v posledních zhruba 10 letech jen posílil.

- Reklama -

Podle webu winteriscoming.com ale Favreau navzdory lukrativní smlouvě nejspíš nedostává podíl z příjmů z prodeje seriálového merchce. To znamená, že Disney se s tvůrcem pravděpodobně nijak nedělí o nečekaně obrovský zisk z mnoha věcí s tématem Baby Yody.

Mandalorian 3. série

Pokud jde o to, kdy se dočkáme dalších dílů Mandaloriana, není to jisté. Poslední řádná sezóna seriálu byla odvysílána v roce 2020, ačkoli Din Djarin a Baby Yoda hráli významnou roli v loňské premiéře seriálu Book of Boba Fett.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -