- Reklama -

Jon Favreau po úspěchu Mandaloriana podepsal „šílenou“ smlouvu s Lucasfilmem

Režisér Jon Favreau stojí za úspěchem seriálu Mandalorian, u kterého fanoušci napjatě očekávají 3. sérii. Přitom Favreau původně podepsal smlouvu jen na jednu řadu.

- Reklama -

Po úspěchu Mandaloriana už Jon Favreau neodmyslitelně patří do světa Star Wars. Spolu s Davem Filonim patří mezi tvůrce, které většina fanoušků považuje za zodpovědné za většinu toho, co se objeví na obrazovkách. Podle zprávy serveru Puck přitom měl Favreau původně dělat pouze první sezónu Mandaloriana.

Další smlouvy se prý dočkal až poté, co seriál získal na popularitě. A Jon Favreau toho dokázal náležitě využít a podepsal s Lucasfilmem naprosto „šílenou“ smlouvu. Nejsou ale známé žádné podrobnosti. Smlouva se totiž objevila pouze v širším kontextu analýzy Disneyho modelu streamování, ovšem není pochyb o tom, že si Favreua přišel na slušný balík peněz.

Když Strýček Skrblík zatřepe měšcem

Herec a režisér udělal se skomírajícím světem Hvězdných válek totéž, co s filmovým vesmírem Marvelu. V tom režíroval Iron Mana a Iron Mana 2. Nyní tak má na kontě hned dvě pravděpodobně největší popkulturní franšízy současnosti.

V článku serveru Puck se uvádí, že Disney bývá obvykle poměrně přísný, pokud jde o odměňování svých tvůrců. Společnost má dlouhodobě pověst, že platí méně než jiná filmová studia. Disney spoléhá na sílu své značky – stejně jako slavná postavička strýčka Skrblíka, kterou proslavil. Tento způsob výrobní praxe se díky úspěšné akvizici filmových světů Star Wars a Marvelu v posledních zhruba 10 letech jen posílil.

- Reklama -

Podle webu winteriscoming.com ale Favreau navzdory lukrativní smlouvě nejspíš nedostává podíl z příjmů z prodeje seriálového merchce. To znamená, že Disney se s tvůrcem pravděpodobně nijak nedělí o nečekaně obrovský zisk z mnoha věcí s tématem Baby Yody.

Mandalorian 3. série

Pokud jde o to, kdy se dočkáme dalších dílů Mandaloriana, není to jisté. Poslední řádná sezóna seriálu byla odvysílána v roce 2020, ačkoli Din Djarin a Baby Yoda hráli významnou roli v loňské premiéře seriálu Book of Boba Fett.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -