- Reklama -

Jon Favreau po úspěchu Mandaloriana podepsal „šílenou“ smlouvu s Lucasfilmem

Režisér Jon Favreau stojí za úspěchem seriálu Mandalorian, u kterého fanoušci napjatě očekávají 3. sérii. Přitom Favreau původně podepsal smlouvu jen na jednu řadu.

- Reklama -

Po úspěchu Mandaloriana už Jon Favreau neodmyslitelně patří do světa Star Wars. Spolu s Davem Filonim patří mezi tvůrce, které většina fanoušků považuje za zodpovědné za většinu toho, co se objeví na obrazovkách. Podle zprávy serveru Puck přitom měl Favreau původně dělat pouze první sezónu Mandaloriana.

Další smlouvy se prý dočkal až poté, co seriál získal na popularitě. A Jon Favreau toho dokázal náležitě využít a podepsal s Lucasfilmem naprosto „šílenou“ smlouvu. Nejsou ale známé žádné podrobnosti. Smlouva se totiž objevila pouze v širším kontextu analýzy Disneyho modelu streamování, ovšem není pochyb o tom, že si Favreua přišel na slušný balík peněz.

Když Strýček Skrblík zatřepe měšcem

Herec a režisér udělal se skomírajícím světem Hvězdných válek totéž, co s filmovým vesmírem Marvelu. V tom režíroval Iron Mana a Iron Mana 2. Nyní tak má na kontě hned dvě pravděpodobně největší popkulturní franšízy současnosti.

V článku serveru Puck se uvádí, že Disney bývá obvykle poměrně přísný, pokud jde o odměňování svých tvůrců. Společnost má dlouhodobě pověst, že platí méně než jiná filmová studia. Disney spoléhá na sílu své značky – stejně jako slavná postavička strýčka Skrblíka, kterou proslavil. Tento způsob výrobní praxe se díky úspěšné akvizici filmových světů Star Wars a Marvelu v posledních zhruba 10 letech jen posílil.

Podle webu winteriscoming.com ale Favreau navzdory lukrativní smlouvě nejspíš nedostává podíl z příjmů z prodeje seriálového merchce. To znamená, že Disney se s tvůrcem pravděpodobně nijak nedělí o nečekaně obrovský zisk z mnoha věcí s tématem Baby Yody.

Mandalorian 3. série

Pokud jde o to, kdy se dočkáme dalších dílů Mandaloriana, není to jisté. Poslední řádná sezóna seriálu byla odvysílána v roce 2020, ačkoli Din Djarin a Baby Yoda hráli významnou roli v loňské premiéře seriálu Book of Boba Fett.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -