- Reklama -

Po Mandalorianovi přichází The Book of Boba Fett. Favreau slibuje vesmírnou gangsterku

Svět Hvězdných válek se o letošních svátcích ještě více rozšíří díky novému spin-offu společnosti Disney+ „The Book of Boba Fett“.

- Reklama -

Seriál se bude soustředit na legendárního lovce odměn. Boba, oděný do své ikonické zbroje, je součástí příběhu Hvězdných válek již od konce 70. let. V letech 2002 až 2005 se objevil v prequelech a nedávno byl v seriálu Mandalorian.

Nový seriál se zabývá minulostí Boba Fetty a tím, co se s ním dělo mezi filmem Návrat Jediho z roku 1983 a jeho dramatickým návratem ve druhé sérii Mandaloriana.

Na začátku seriálu The Book of Boba Fett zjistíme, že se Boba (Temuera Morrison) společně s Fennecem Shandem (Ming-Na Wen), žoldákem a vražedným esem, kterého zachránil v Mandalorianovi, vrací na písky Tatooinu, aby si nárokovali území, kterému kdysi vládl zločinecký lord Jabba Hutt.

Producent Jon Favreau slibuje gangsterský žánr

„Nastalo mocenské vakuum, protože Jabba je pryč,“ vysvětluje děj výkonný producent Jon Favreau pro theplaylist.net. „Jabba byl zjevně velmi silný a impozantní vůdce, kterého se lidé velmi báli a který zřejmě vládl železnou pěstí. Vytáhnete někoho takového z ekosystému Tatooine a máte příležitost, která je obvyklá v gangsterském žánru.“

Pro novozélandského herce Temuru Morrisona, který Bobu hraje, znamená seriál ještě hlubší proniknutí do Bobovy minulosti, o které už něco málo věděl. Předtím, než hrál Bobu v Mandalorianovi, ztvárnil ve filmu Útok klonů z roku 2002 jeho otce, lovce odměn Jango Fetta.

„Nemůžeme zatím prozradit příliš mnoho, ale budeme sledovat jeho minulost a to, kde se Boba pohyboval od filmu Impérium vrací úder,“ prozradil webu cheetsheet.com. „Byl tak trochu zaseknutý na jednom místě a teď je čas se skutečně vrátit v čase a podívat se na jeho cestu a zjistit o něm víc.“

Maorské válečnictví a sliby Roberta Rodrigueze

Pokud jde o bojové scény postavy, Morrison k nim čerpal inspiraci z maorské kultury. „Pocházím z válečnického prostředí Nového Zélandu,“ řekl. „Jsem Maor a jako malý chlapec jsem byl vycvičen v umění haka (tradiční válečnický tanec). Svůj původ využívám jako zdroj energie a jako zdroj sebedůvěry.“

V sedmidílném seriálu The Book of Boba Fett se objeví také Jennifer Bealsová z The L Word, která namluví Twi’leka, a mezi režiséry nového seriálu patří i proslulý Robert Rodriguez, který natočil epizodu Mandaloriana, v níž došlo k Bobově návratu.

Rodriguez říká, že se nemůže dočkat, až Boba dostane vlastní seriál. „Viděli jste ho přijít v mé epizodě Mandaloriana – ale to ještě vůbec nic nebylo! Lidé budou nadšení, až ho znovu uvidí,“ slíbil v youtubovém pořadu The Nerdy Basement. „Vyrazí vám to dech.“

Seriál bude mít premiéru 29. prosince 2021.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -