- Reklama -

Netflix brzy uvede svůj nejdražší film Grey Man. Ryan Gosling slibuje akční jízdu

Hollywoodské hvězdy Ryan Gosling a Chris Evans si spolu už brzy zabojují v akčním filmu Netflixu o pátrání po jednom z nejsmrtonosnějších zabijáků na světě.

- Reklama -

Snímek Grey Man by měl být největší filmovou událostí léta na Netflixu. Už jen proto, že jde o vůbec nejdražší film, do jehož produkce se společnost pustila. Rozpočet tohohle akčního thrilleru se totiž vyšplhal až na 200 milionů dolarů.

Aby také ne! Scénář a režii mají na svědomí bratři Russoovi, kteří stojí za marvelovským hitem Avengers: Endgame. V hlavní roli se objeví hvězda oscarového filmu La La Land Ryan Gosling, jenž hraje agenta CIA Courta Gentryho. To je člen přísně tajného programu Sierra, který byl vytržen z vězení, aby se stal jedním z nejschopnějších zabijáků agentury s krycím jménem Sierra Six.

Six – nebo-li Šestka – je také známý jako Grey man, protože se před útokem umí schovat všem na očích. Jeho život se však totálně změní, když shodou náhod odhalí řadu temných agenturních tajemství. Rychle se stane terčem CIA. Six zjistí, že ho pronásledují jeho bývalí kolegové, protože šéf CIA Lloyd Hansen (Evans) vypsal na jeho hlavu obrovskou odměnu a vyslal na něj flotilu mezinárodních zabijáků, aby ho popravili.

Grey Man láká i hvězdou Bridgertonových

„Na téhle postavě se mi líbilo, že chce něco, co chce většina z nás, a to být prostě svobodný,“ řekl Gosling webu empireonline.com. „Jeho cíle nejsou peněžní, nejde mu o poklad ani o pomstu. Chce jen mít právo sedět na gauči a sledovat Netflix jako my ostatní.“

To ale s Hansenem v podání Evanse za zády nebude nijak snadné. Jak prozrazuje synopse děje, psychotický Hansen vydržel u CIA necelých šest měsíců, než ho propuštili za nepovolené mučení. Když se ho tedy šéf CIA Denny Carmichael (hvězda Bridgertonových Regé-Jean Page) rozhodně najmout, aby Sixe ulovil, po této šanci skočí.

Záporácký Kapitán Amerika

Pro Chrise Evanse tak půjde o roli zcela opačného charakteru, než jsme u něj zvyklí. Místo přehnaně pozitivního Kapitána Ameriky totiž bude hrát záporáka. „Je to vážně daleko od toho, co dělal jako Kapitán Amerika,“ komentoval to se smíchem režisér Joe Russo pro collider.com. „Připomíná nám to Henryho Fondu ve filmu Tenkrát na Západě, kde si vzal na paškál pověst Američana a ohrozil ji tím, že hrál v podstatě vraha dětí. Evans tu dělá totéž: Hraje krutého psychopata. Velmi zábavně, velmi sarkasticky, ale ve filmu dělá spoustu hrozných věcí. To je riskantní.“

Pro Evanse byla šance spojit se znovu s bratry Russoovými, s nimiž pracoval na Avengers: Endgame, příležitostí, kterou si nešlo nechat ujít. „Nemám příležitost hrát takové role často,“ vysvětlil. „Myslím, že takhle mě nikdo nevnímá. Ale jako herec toužíte hrát takové věci. Hansen je nejnebezpečnější, když je nejpřátelštější.“

Postavit se zavedeným představám se ostatně kvůli bratrům Russelovým rohodl i vévoda z Bridgertonových, britská hvězda Regé-Jean Page. „V této postavě je spousta stínů a kontrastů, je to něco, co si myslím, že lidé předtím ode mě moc neviděli, což pro mě byla velká zábava,“ řekl Regé-Jean Page webu indiewire.com.

Záběry z Prahy hlávní atrakcí filmu

Film hodlá kromě výjimečných hereckých osobností těžit i z okouzlujících exteriérů, natáčel se totiž takřka po celém světě – v Ázerbájdžánu, Thajsku, Los Angeles a Francii, hlavně ale i u nás v Praze.

„Je to typ filmu, který jsem miloval, když jsem vyrůstal,“ svěřil se Gosling. „Nabízí vám všechny ty nadživotní akční sekvence a kulisy, ale zároveň můžete sledovat všechny ty úžasné postavy.“

Grey Man vyjde na Netflixu už 22. července.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -