- Reklama -

Patrick Swayze bude podle kolegyně z Ducha vždy někde poblíž. Brzy by oslavil 70. narozeniny

Blíží se nedožité 70. narozeniny slavného herce Patricka Swayzeho. I z toho důvodu stojí za připomenutí, jak na hvězdu Ducha nebo Hříšného tance, která tento svět opustila snad až příliš brzy, vzpomínají jeho filmoví přátelé a kolegové.

- Reklama -

Patrick Swayze bojoval na konci svého života s pokročilou rakovinou slinivky. A přestože každý jeho den musel být naplněn bezbřehým utrpením až po okraj, herec se až do samotného konce snažil zůstat pozitivní.

„Udržuji své srdce, duši a ducha otevřené zázrakům,“ svěřil se v rozhovoru s Barbarou Waltersovou několik měsíců před svou smrtí.

V interview přiznal, že už skončil s experimentální léčbou a byl unavený z toho, že trávil „tolik času honbou za tím, aby zůstal naživu“. O devět měsíců později zemřel. Bylo mu pouhých 57 let.

Kluk, kterého nezlomil posměch ostatních

Patricka si v dětství dobírali, že chodí na lekce tance ke své matce. Dokonce by se dalo říct, že ho kvůli tomu spolužáci až šikanovali. Jenže právě tanec ho dovedl k úspěchu, informuje fabiosa.com.

- Reklama -

Když se v roce 1975 oženil s Lisou Niemiovou a přestěhovali se spolu do New Yorku, dostal se díky svým tanečním schopnostem na Broadway. A tam se jeho kariéra dál úspěšně rozvíjela. Přestože ale jeho sláva rostla, Patrick Swayze si ji nikdy nenechal stoupnout do hlavy.

I na vrcholu slávy prý raději trávil čas ve svých leviskách než v obleku od Armaniho. Jeho charisma se nedalo popřít. „Určitě měl magnetismus a rozhodně si myslím, že k tomu přispěla i jeho zranitelnost a něha,“ svěřila se Demi Moore, jeho filmová láska z filmu Duch, jak upozornily stránky yahoo.com. „Když si sundal tričko, bylo to jako, páni, OK, takže je to kompletní balíček!“ dodala Demi se smíchem.

Vzácná kombinace mužnosti a půvabu

Slova uznání měla pro herce i jeho kolegyně z Hříšného tance Jennifer Grayová. Ačkoli se ti dva při natáčení slavně pohádali, po Patrickově skonu měla herečka pro svého filmového tanečního učitele jen slova chvály. „Patrick byl vzácnou a nádhernou kombinací syrové mužnosti a úžasného půvabu,“ řekla stránkám ew.com.

Ovšem Swayze nebyl jen pěkné pozlátko, měl i srdce bojovníka. O tom ostatně svědčí i to, že s rakovinou statečně bojoval až do hořkého konce. Diagnóza rakoviny ho zastihla poté, co v roce 2008 natočil pilotní díl seriálu The Beast (Zvíře) pro A&E FBI. Jenže Swayze se tomu odmítl podřídit. Nechtěl sedět se založenýma rukama a nechat nemoc ovládat jeho život. Místo toho pokračoval v práci na seriálu, i když podstupoval chemoterapii.

I proto nesmí být tenhle filmový velikán nikdy zapomenut. Nezbývá tak doufat, že je to tak, jak řekla Whoopi Goldbergová, držitelka Oscara za roli média komunikujícího s postavou Patricka ve filmu Duch, podle extratv.com: „Věřím v poselství tohohle filmu, takže Patrick bude vždycky nablízku“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -