- Reklama -

Patrick Swayze bude podle kolegyně z Ducha vždy někde poblíž. Brzy by oslavil 70. narozeniny

Blíží se nedožité 70. narozeniny slavného herce Patricka Swayzeho. I z toho důvodu stojí za připomenutí, jak na hvězdu Ducha nebo Hříšného tance, která tento svět opustila snad až příliš brzy, vzpomínají jeho filmoví přátelé a kolegové.

- Reklama -

Patrick Swayze bojoval na konci svého života s pokročilou rakovinou slinivky. A přestože každý jeho den musel být naplněn bezbřehým utrpením až po okraj, herec se až do samotného konce snažil zůstat pozitivní.

„Udržuji své srdce, duši a ducha otevřené zázrakům,“ svěřil se v rozhovoru s Barbarou Waltersovou několik měsíců před svou smrtí.

V interview přiznal, že už skončil s experimentální léčbou a byl unavený z toho, že trávil „tolik času honbou za tím, aby zůstal naživu“. O devět měsíců později zemřel. Bylo mu pouhých 57 let.

Kluk, kterého nezlomil posměch ostatních

Patricka si v dětství dobírali, že chodí na lekce tance ke své matce. Dokonce by se dalo říct, že ho kvůli tomu spolužáci až šikanovali. Jenže právě tanec ho dovedl k úspěchu, informuje fabiosa.com.

Když se v roce 1975 oženil s Lisou Niemiovou a přestěhovali se spolu do New Yorku, dostal se díky svým tanečním schopnostem na Broadway. A tam se jeho kariéra dál úspěšně rozvíjela. Přestože ale jeho sláva rostla, Patrick Swayze si ji nikdy nenechal stoupnout do hlavy.

I na vrcholu slávy prý raději trávil čas ve svých leviskách než v obleku od Armaniho. Jeho charisma se nedalo popřít. „Určitě měl magnetismus a rozhodně si myslím, že k tomu přispěla i jeho zranitelnost a něha,“ svěřila se Demi Moore, jeho filmová láska z filmu Duch, jak upozornily stránky yahoo.com. „Když si sundal tričko, bylo to jako, páni, OK, takže je to kompletní balíček!“ dodala Demi se smíchem.

Vzácná kombinace mužnosti a půvabu

Slova uznání měla pro herce i jeho kolegyně z Hříšného tance Jennifer Grayová. Ačkoli se ti dva při natáčení slavně pohádali, po Patrickově skonu měla herečka pro svého filmového tanečního učitele jen slova chvály. „Patrick byl vzácnou a nádhernou kombinací syrové mužnosti a úžasného půvabu,“ řekla stránkám ew.com.

Ovšem Swayze nebyl jen pěkné pozlátko, měl i srdce bojovníka. O tom ostatně svědčí i to, že s rakovinou statečně bojoval až do hořkého konce. Diagnóza rakoviny ho zastihla poté, co v roce 2008 natočil pilotní díl seriálu The Beast (Zvíře) pro A&E FBI. Jenže Swayze se tomu odmítl podřídit. Nechtěl sedět se založenýma rukama a nechat nemoc ovládat jeho život. Místo toho pokračoval v práci na seriálu, i když podstupoval chemoterapii.

I proto nesmí být tenhle filmový velikán nikdy zapomenut. Nezbývá tak doufat, že je to tak, jak řekla Whoopi Goldbergová, držitelka Oscara za roli média komunikujícího s postavou Patricka ve filmu Duch, podle extratv.com: „Věřím v poselství tohohle filmu, takže Patrick bude vždycky nablízku“.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -