- Reklama -

Patrick Swayze bude podle kolegyně z Ducha vždy někde poblíž. Brzy by oslavil 70. narozeniny

Blíží se nedožité 70. narozeniny slavného herce Patricka Swayzeho. I z toho důvodu stojí za připomenutí, jak na hvězdu Ducha nebo Hříšného tance, která tento svět opustila snad až příliš brzy, vzpomínají jeho filmoví přátelé a kolegové.

- Reklama -

Patrick Swayze bojoval na konci svého života s pokročilou rakovinou slinivky. A přestože každý jeho den musel být naplněn bezbřehým utrpením až po okraj, herec se až do samotného konce snažil zůstat pozitivní.

„Udržuji své srdce, duši a ducha otevřené zázrakům,“ svěřil se v rozhovoru s Barbarou Waltersovou několik měsíců před svou smrtí.

V interview přiznal, že už skončil s experimentální léčbou a byl unavený z toho, že trávil „tolik času honbou za tím, aby zůstal naživu“. O devět měsíců později zemřel. Bylo mu pouhých 57 let.

Kluk, kterého nezlomil posměch ostatních

Patricka si v dětství dobírali, že chodí na lekce tance ke své matce. Dokonce by se dalo říct, že ho kvůli tomu spolužáci až šikanovali. Jenže právě tanec ho dovedl k úspěchu, informuje fabiosa.com.

Když se v roce 1975 oženil s Lisou Niemiovou a přestěhovali se spolu do New Yorku, dostal se díky svým tanečním schopnostem na Broadway. A tam se jeho kariéra dál úspěšně rozvíjela. Přestože ale jeho sláva rostla, Patrick Swayze si ji nikdy nenechal stoupnout do hlavy.

I na vrcholu slávy prý raději trávil čas ve svých leviskách než v obleku od Armaniho. Jeho charisma se nedalo popřít. „Určitě měl magnetismus a rozhodně si myslím, že k tomu přispěla i jeho zranitelnost a něha,“ svěřila se Demi Moore, jeho filmová láska z filmu Duch, jak upozornily stránky yahoo.com. „Když si sundal tričko, bylo to jako, páni, OK, takže je to kompletní balíček!“ dodala Demi se smíchem.

Vzácná kombinace mužnosti a půvabu

Slova uznání měla pro herce i jeho kolegyně z Hříšného tance Jennifer Grayová. Ačkoli se ti dva při natáčení slavně pohádali, po Patrickově skonu měla herečka pro svého filmového tanečního učitele jen slova chvály. „Patrick byl vzácnou a nádhernou kombinací syrové mužnosti a úžasného půvabu,“ řekla stránkám ew.com.

Ovšem Swayze nebyl jen pěkné pozlátko, měl i srdce bojovníka. O tom ostatně svědčí i to, že s rakovinou statečně bojoval až do hořkého konce. Diagnóza rakoviny ho zastihla poté, co v roce 2008 natočil pilotní díl seriálu The Beast (Zvíře) pro A&E FBI. Jenže Swayze se tomu odmítl podřídit. Nechtěl sedět se založenýma rukama a nechat nemoc ovládat jeho život. Místo toho pokračoval v práci na seriálu, i když podstupoval chemoterapii.

I proto nesmí být tenhle filmový velikán nikdy zapomenut. Nezbývá tak doufat, že je to tak, jak řekla Whoopi Goldbergová, držitelka Oscara za roli média komunikujícího s postavou Patricka ve filmu Duch, podle extratv.com: „Věřím v poselství tohohle filmu, takže Patrick bude vždycky nablízku“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -