- Reklama -

Patrick Swayze bude podle kolegyně z Ducha vždy někde poblíž. Brzy by oslavil 70. narozeniny

Blíží se nedožité 70. narozeniny slavného herce Patricka Swayzeho. I z toho důvodu stojí za připomenutí, jak na hvězdu Ducha nebo Hříšného tance, která tento svět opustila snad až příliš brzy, vzpomínají jeho filmoví přátelé a kolegové.

- Reklama -

Patrick Swayze bojoval na konci svého života s pokročilou rakovinou slinivky. A přestože každý jeho den musel být naplněn bezbřehým utrpením až po okraj, herec se až do samotného konce snažil zůstat pozitivní.

„Udržuji své srdce, duši a ducha otevřené zázrakům,“ svěřil se v rozhovoru s Barbarou Waltersovou několik měsíců před svou smrtí.

V interview přiznal, že už skončil s experimentální léčbou a byl unavený z toho, že trávil „tolik času honbou za tím, aby zůstal naživu“. O devět měsíců později zemřel. Bylo mu pouhých 57 let.

Kluk, kterého nezlomil posměch ostatních

Patricka si v dětství dobírali, že chodí na lekce tance ke své matce. Dokonce by se dalo říct, že ho kvůli tomu spolužáci až šikanovali. Jenže právě tanec ho dovedl k úspěchu, informuje fabiosa.com.

- Reklama -

Když se v roce 1975 oženil s Lisou Niemiovou a přestěhovali se spolu do New Yorku, dostal se díky svým tanečním schopnostem na Broadway. A tam se jeho kariéra dál úspěšně rozvíjela. Přestože ale jeho sláva rostla, Patrick Swayze si ji nikdy nenechal stoupnout do hlavy.

I na vrcholu slávy prý raději trávil čas ve svých leviskách než v obleku od Armaniho. Jeho charisma se nedalo popřít. „Určitě měl magnetismus a rozhodně si myslím, že k tomu přispěla i jeho zranitelnost a něha,“ svěřila se Demi Moore, jeho filmová láska z filmu Duch, jak upozornily stránky yahoo.com. „Když si sundal tričko, bylo to jako, páni, OK, takže je to kompletní balíček!“ dodala Demi se smíchem.

Vzácná kombinace mužnosti a půvabu

Slova uznání měla pro herce i jeho kolegyně z Hříšného tance Jennifer Grayová. Ačkoli se ti dva při natáčení slavně pohádali, po Patrickově skonu měla herečka pro svého filmového tanečního učitele jen slova chvály. „Patrick byl vzácnou a nádhernou kombinací syrové mužnosti a úžasného půvabu,“ řekla stránkám ew.com.

Ovšem Swayze nebyl jen pěkné pozlátko, měl i srdce bojovníka. O tom ostatně svědčí i to, že s rakovinou statečně bojoval až do hořkého konce. Diagnóza rakoviny ho zastihla poté, co v roce 2008 natočil pilotní díl seriálu The Beast (Zvíře) pro A&E FBI. Jenže Swayze se tomu odmítl podřídit. Nechtěl sedět se založenýma rukama a nechat nemoc ovládat jeho život. Místo toho pokračoval v práci na seriálu, i když podstupoval chemoterapii.

I proto nesmí být tenhle filmový velikán nikdy zapomenut. Nezbývá tak doufat, že je to tak, jak řekla Whoopi Goldbergová, držitelka Oscara za roli média komunikujícího s postavou Patricka ve filmu Duch, podle extratv.com: „Věřím v poselství tohohle filmu, takže Patrick bude vždycky nablízku“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -