- Reklama -

Seriál Brave New World 2. série: Jak to vypadá s pokračováním?

Seriálová adaptace knihy Aldouse Huxleyho knihy Konec civilizace pochází ze streamovací platformy Peacock, pro kterou byl prvním velkým projektem. Jak to vypadá s pokračováním? Dočkáme se Brave New World 2. série?

- Reklama -

Kdy bude Brave New World 2. série na Netflixu? A co je to vlastně ten Peacock?

Platforma Peacock funguje podobně jako Netflix nebo HBOgo. Je online akvizicí amerického gigantu NBC a název je odvozen z podobny slavného loga televizní stanice. Brave New World, pro mnoho fandů vysoce očekávaná seriálová adaptace slavné utopie, měla být první perlou projektu Peacock. Tou se ale tak úplně nestala…

Ačkoli se studiu podařilo prodat seriál společnosti Netflix, která se okamžitě postarala o jeho celosvětovou proslulost, na druhou sérii to zatím nevypadá. Peacock o pokračování nestojí. A Brave New World tak končí po jedné sezóně. Podle všeho ani spojení s Netflixem neznamená, že se na tomto rozhodnutí něco mění.

A přitom je to zatraceně škoda.

- Reklama -


Společnost o pokračování Brave New World nestojí

V hlavních rolích této povedené variace na Huxleyho vysněný svět září Alden Ehrenreich a Demi Moore. Slavná jména měla být tahákem. A zajištěním kvalitního startu platformy Peacock.

Seriál představuje utopickou společnost, která dosáhla míru a stability prostřednictvím zákazu monogamie, soukromí, peněz, rodiny a samotné historie. Peacock show uvedl už v červenci loňského roku, všech 9 epizod, ale kritici úroveň zpracování ztrhali (ačkoli divákům se podle všeho líbí).

Brave New World - Pilot
Demi Moore jako Linda Foto: Steve Schofield/Peacock

„Na Peacocku 2. série Brave New World nebude,“ uvedli zástupci UCP (Universal Pictures) a Peacock ve společném prohlášení. „David Wiener vytvořil provokativní a povedenou adaptaci. Jsme vděční hercům i štábům, kteří tento svět oživili. Těšíme se, až budeme s Davidem v budoucnu vyprávět další příběhy.“

Jedinou možností pokračování seriálu tak je, že by práva odkoupil Netflix, který se rozhodl ho vysílat. Peacock totiž řeší potíže. Řada originální produkce musela být kvůli pandemii koronaviru pozastavena, a zpozdily se i olympijské hry v Tokiu, které měly být ve službě streamovány a podle plánu měly být hlavním tahákem, jak získat víc amerických předplatitelů (kterých je zatím asi 22 milionů).

Jenže aby se něco takového stalo, musel by Netflix ještě z Peacocku přetáhnout scénáristu Davida Wienera, který za povedeným zpracováním stojí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -