- Reklama -

Seriál Brave New World 2. série: Jak to vypadá s pokračováním?

Seriálová adaptace knihy Aldouse Huxleyho knihy Konec civilizace pochází ze streamovací platformy Peacock, pro kterou byl prvním velkým projektem. Jak to vypadá s pokračováním? Dočkáme se Brave New World 2. série?

- Reklama -

Kdy bude Brave New World 2. série na Netflixu? A co je to vlastně ten Peacock?

Platforma Peacock funguje podobně jako Netflix nebo HBOgo. Je online akvizicí amerického gigantu NBC a název je odvozen z podobny slavného loga televizní stanice. Brave New World, pro mnoho fandů vysoce očekávaná seriálová adaptace slavné utopie, měla být první perlou projektu Peacock. Tou se ale tak úplně nestala…

Ačkoli se studiu podařilo prodat seriál společnosti Netflix, která se okamžitě postarala o jeho celosvětovou proslulost, na druhou sérii to zatím nevypadá. Peacock o pokračování nestojí. A Brave New World tak končí po jedné sezóně. Podle všeho ani spojení s Netflixem neznamená, že se na tomto rozhodnutí něco mění.

A přitom je to zatraceně škoda.


Společnost o pokračování Brave New World nestojí

V hlavních rolích této povedené variace na Huxleyho vysněný svět září Alden Ehrenreich a Demi Moore. Slavná jména měla být tahákem. A zajištěním kvalitního startu platformy Peacock.

Seriál představuje utopickou společnost, která dosáhla míru a stability prostřednictvím zákazu monogamie, soukromí, peněz, rodiny a samotné historie. Peacock show uvedl už v červenci loňského roku, všech 9 epizod, ale kritici úroveň zpracování ztrhali (ačkoli divákům se podle všeho líbí).

Brave New World - Pilot
Demi Moore jako Linda Foto: Steve Schofield/Peacock

„Na Peacocku 2. série Brave New World nebude,“ uvedli zástupci UCP (Universal Pictures) a Peacock ve společném prohlášení. „David Wiener vytvořil provokativní a povedenou adaptaci. Jsme vděční hercům i štábům, kteří tento svět oživili. Těšíme se, až budeme s Davidem v budoucnu vyprávět další příběhy.“

Jedinou možností pokračování seriálu tak je, že by práva odkoupil Netflix, který se rozhodl ho vysílat. Peacock totiž řeší potíže. Řada originální produkce musela být kvůli pandemii koronaviru pozastavena, a zpozdily se i olympijské hry v Tokiu, které měly být ve službě streamovány a podle plánu měly být hlavním tahákem, jak získat víc amerických předplatitelů (kterých je zatím asi 22 milionů).

Jenže aby se něco takového stalo, musel by Netflix ještě z Peacocku přetáhnout scénáristu Davida Wienera, který za povedeným zpracováním stojí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -