- Reklama -

Seriál Brave New World 2. série: Jak to vypadá s pokračováním?

Seriálová adaptace knihy Aldouse Huxleyho knihy Konec civilizace pochází ze streamovací platformy Peacock, pro kterou byl prvním velkým projektem. Jak to vypadá s pokračováním? Dočkáme se Brave New World 2. série?

- Reklama -

Kdy bude Brave New World 2. série na Netflixu? A co je to vlastně ten Peacock?

Platforma Peacock funguje podobně jako Netflix nebo HBOgo. Je online akvizicí amerického gigantu NBC a název je odvozen z podobny slavného loga televizní stanice. Brave New World, pro mnoho fandů vysoce očekávaná seriálová adaptace slavné utopie, měla být první perlou projektu Peacock. Tou se ale tak úplně nestala…

Ačkoli se studiu podařilo prodat seriál společnosti Netflix, která se okamžitě postarala o jeho celosvětovou proslulost, na druhou sérii to zatím nevypadá. Peacock o pokračování nestojí. A Brave New World tak končí po jedné sezóně. Podle všeho ani spojení s Netflixem neznamená, že se na tomto rozhodnutí něco mění.

A přitom je to zatraceně škoda.


Společnost o pokračování Brave New World nestojí

V hlavních rolích této povedené variace na Huxleyho vysněný svět září Alden Ehrenreich a Demi Moore. Slavná jména měla být tahákem. A zajištěním kvalitního startu platformy Peacock.

Seriál představuje utopickou společnost, která dosáhla míru a stability prostřednictvím zákazu monogamie, soukromí, peněz, rodiny a samotné historie. Peacock show uvedl už v červenci loňského roku, všech 9 epizod, ale kritici úroveň zpracování ztrhali (ačkoli divákům se podle všeho líbí).

Brave New World - Pilot
Demi Moore jako Linda Foto: Steve Schofield/Peacock

„Na Peacocku 2. série Brave New World nebude,“ uvedli zástupci UCP (Universal Pictures) a Peacock ve společném prohlášení. „David Wiener vytvořil provokativní a povedenou adaptaci. Jsme vděční hercům i štábům, kteří tento svět oživili. Těšíme se, až budeme s Davidem v budoucnu vyprávět další příběhy.“

Jedinou možností pokračování seriálu tak je, že by práva odkoupil Netflix, který se rozhodl ho vysílat. Peacock totiž řeší potíže. Řada originální produkce musela být kvůli pandemii koronaviru pozastavena, a zpozdily se i olympijské hry v Tokiu, které měly být ve službě streamovány a podle plánu měly být hlavním tahákem, jak získat víc amerických předplatitelů (kterých je zatím asi 22 milionů).

Jenže aby se něco takového stalo, musel by Netflix ještě z Peacocku přetáhnout scénáristu Davida Wienera, který za povedeným zpracováním stojí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -