- Reklama -

Western Síla psa: Získá za svou roli Benedict Cumberbatch sošku Oscara?

Nový western na Netflixu je jedním z aspirantů na několikanásobné oscarové ocenění.

- Reklama -

Benedict Cumberbatch si za svou roli v novém napínavém westernu Síla psa od Netflixu, který se odehrává ve 20. letech minulého století a vychází ze stejnojmenného románu Thomase Savage, vysloužil nominaci na Oscara, jak informuje abc7.com.

Příběh dvou bratrů na americkém Divokém západě, jejichž životy dramaticky změní příjezd vdovy a jejího syna. Takový je popis nového westernu oscarové režisérky Jane Campionové. Benedict Cumberbatch hraje Phila Burbanka, prototyp drsného muže, který se svým mírnějším sourozencem Georgem (hraje ho herec z Farga Jesse Plemons) vede dobytkářský ranč v Montaně.

Když se George nečekaně ožení s Rose (Kirsten Dunstová), vdovou, která provozuje nedalekou restauraci, Phil si okamžitě „oblíbí“ svou novou švagrovou i jejího citlivého syna Petera (Kodi Smit-McPhee). Oběma dělá ze života peklo. Je Phil něčím víc než jen krutým tyranem? Cumberbatch tvrdí, že pod machistickou kovbojskou postavou se objevují záblesky jeho citlivější stránky. Takže když Phil náhle vezme Petera pod svá křídla, jeho motivy jsou nejasné.

„Phil je neobyčejně složitý, mocný, děsivý, skvělý a hluboce poškozený člověk,“ říká Cumberbatch. „Chová se odporně, ale je v něm hluboká studnice bolesti.“

- Reklama -

Benedict Cumberbatch se stal opravdovým rančerem

„Philův vnitřní život můžete vidět v jeho řemeslné zručnosti, jezdeckém umění a muzikálnosti. Je neobyčejně zručný, smyslný a jemný – a zároveň je to člověk, který dokáže uříznout býkovi varle. Jeho ruce mohou být umazané od krve a špíny, ale přesto jsou schopné velmi složité práce na hmatníku banja,“ řekl Cumberbatch pro Variety.com.

Děj filmu se odehrává v Montaně, ale natáčel se na režisérčině rodném Novém Zélandu. Při přípravě na roli nicméně Cumberbatch strávil několik týdnů na montanských rančích, aby se naučil jezdit a pracovat se zvířaty. „Ukázalo mi to úžasný způsob života,“ říká. „Skoro všechno, co dělám ve filmu, jsem se naučil dělat v Montaně – včetně pletení provazů a kastrace dobytka.“

Od rána do večera v roli kovboje

Před natáčením strávili herci dva týdny zkoušením na Novém Zélandu. „Dělal jsem takové věci, jako že jsem se týden nemyl, vstával jsem v celou hodinu, abych se postaral o zvířata a vymetat hnůj ve stájích,“ prozradil Cumberbatch. „Potřeboval jsem, aby to byla moje druhá přirozenost.

Herec známý hlavě díky hlavní roli v seriálu Sherlock se dokonce rozhodl „nevypadávat“ z role i během natáčení. „Jako herec jsem se vždycky uměl zapnout a vypnout,“ vysvětluje. „Ale bylo pro mě neuvěřitelně užitečné obsadit ten prostor na celý pracovní den, abych se cítil přirozeně, když jsem byl před kamerou. Zůstával jsem v roli, i když jsem mezi záběry vedl rozhovory s Jane. Naštěstí se zdálo, že má Phila docela ráda – většinou spolu vycházeli velmi dobře,“ uzavřel herec se smíchem.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -