- Reklama -

Western Síla psa: Získá za svou roli Benedict Cumberbatch sošku Oscara?

Nový western na Netflixu je jedním z aspirantů na několikanásobné oscarové ocenění.

- Reklama -

Benedict Cumberbatch si za svou roli v novém napínavém westernu Síla psa od Netflixu, který se odehrává ve 20. letech minulého století a vychází ze stejnojmenného románu Thomase Savage, vysloužil nominaci na Oscara, jak informuje abc7.com.

Příběh dvou bratrů na americkém Divokém západě, jejichž životy dramaticky změní příjezd vdovy a jejího syna. Takový je popis nového westernu oscarové režisérky Jane Campionové. Benedict Cumberbatch hraje Phila Burbanka, prototyp drsného muže, který se svým mírnějším sourozencem Georgem (hraje ho herec z Farga Jesse Plemons) vede dobytkářský ranč v Montaně.

Když se George nečekaně ožení s Rose (Kirsten Dunstová), vdovou, která provozuje nedalekou restauraci, Phil si okamžitě „oblíbí“ svou novou švagrovou i jejího citlivého syna Petera (Kodi Smit-McPhee). Oběma dělá ze života peklo. Je Phil něčím víc než jen krutým tyranem? Cumberbatch tvrdí, že pod machistickou kovbojskou postavou se objevují záblesky jeho citlivější stránky. Takže když Phil náhle vezme Petera pod svá křídla, jeho motivy jsou nejasné.

„Phil je neobyčejně složitý, mocný, děsivý, skvělý a hluboce poškozený člověk,“ říká Cumberbatch. „Chová se odporně, ale je v něm hluboká studnice bolesti.“

- Reklama -

Benedict Cumberbatch se stal opravdovým rančerem

„Philův vnitřní život můžete vidět v jeho řemeslné zručnosti, jezdeckém umění a muzikálnosti. Je neobyčejně zručný, smyslný a jemný – a zároveň je to člověk, který dokáže uříznout býkovi varle. Jeho ruce mohou být umazané od krve a špíny, ale přesto jsou schopné velmi složité práce na hmatníku banja,“ řekl Cumberbatch pro Variety.com.

Děj filmu se odehrává v Montaně, ale natáčel se na režisérčině rodném Novém Zélandu. Při přípravě na roli nicméně Cumberbatch strávil několik týdnů na montanských rančích, aby se naučil jezdit a pracovat se zvířaty. „Ukázalo mi to úžasný způsob života,“ říká. „Skoro všechno, co dělám ve filmu, jsem se naučil dělat v Montaně – včetně pletení provazů a kastrace dobytka.“

Od rána do večera v roli kovboje

Před natáčením strávili herci dva týdny zkoušením na Novém Zélandu. „Dělal jsem takové věci, jako že jsem se týden nemyl, vstával jsem v celou hodinu, abych se postaral o zvířata a vymetat hnůj ve stájích,“ prozradil Cumberbatch. „Potřeboval jsem, aby to byla moje druhá přirozenost.

Herec známý hlavě díky hlavní roli v seriálu Sherlock se dokonce rozhodl „nevypadávat“ z role i během natáčení. „Jako herec jsem se vždycky uměl zapnout a vypnout,“ vysvětluje. „Ale bylo pro mě neuvěřitelně užitečné obsadit ten prostor na celý pracovní den, abych se cítil přirozeně, když jsem byl před kamerou. Zůstával jsem v roli, i když jsem mezi záběry vedl rozhovory s Jane. Naštěstí se zdálo, že má Phila docela ráda – většinou spolu vycházeli velmi dobře,“ uzavřel herec se smíchem.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -