- Reklama -

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

- Reklama -

Tom Cruise vyrůstal v nepříznivých podmínkách. Byl svědkem složitého vztahu svých rodičů. S otcem měl odcizený vztah, prý to byl chladný muž, kterého popisuje jako „tyrana a zbabělce“. Hercovy výroky přitom dávají nahlédnout do jeho obtížného vztahu s otcem, který v roce 1984 zemřel na rakovinu.

Špatný vztah s tátou pochopitelně Cruise velmi ovlivnil, a jeho slova o otci odhalují, že získal jiný pohled na rodinné vztahy. Zdůrazňuje, jak jeho otec uměl „manipulovat“, aby pak následoval krutý zvrat, což bylo v mládí pro Cruise těžké pochopit a zvládnout.

Vztah s otcem? Jen úzkost, přiznává Cruise

„Pro mě,“ řekl Cruise podle stránek today.com, „to bylo jako: S tímhle chlapem není něco v pořádku. Nevěř mu. Buď v jeho blízkosti opatrný. Bylo to jen úzkost.“

Dětství tak nejenže strávil ve stínu komplikovaného vztahu s otcem, ale také se musel vypořádat s problémy ve škole. Trpěl dyslexií, což mu přinášelo další utrpení. Návštěva psychiatra a stanovení diagnózy pro něj byly nevýslovným ponížením. Označení za „dyslektika“ ho stigmatizovalo a přineslo mu jen další psychickou tíhu.

- Reklama -

Nevyhnul se ani šikaně ze strany spolužáků. Většinou se cítil jako outsider, nový kluk s odlišnou řečí a špatnýma botama. Neměl ani žádného blízkého přítele, se kterým by mohl sdílet, co ho trápí. Jeho dětství bylo ve škole poznamenáno samotou.

Období šikany skončilo až s novým „tátou“

„Tolikrát ke mně přišel velký tyran a strčil do mě,“ vzpomínal Cruise pro cbsnews.com. „Srdce vám buší, potíte se a máte pocit, že se pozvracíte… Nemám rád šikanu.“

Jedna osoba mu však stála po boku – jeho matka. Mary Lee Cruiseová byla pro něj inspirací, podporovala ho na jeho cestě. Pracovala na několika místech, aby uživila rodinu, do které patřily i další děti z manželství s Thomasem Cruise Mapotherem III. Tom Cruise jí pomáhal, třebaže mu tehdy bylo jen šest let. Po dlouhém dni jí masíroval unavené nohy.

Rodina se nakonec přestěhovala do New Jersey, a Mary Lee Cruiseová znovu našla lásku v Jacku Southovi, se kterým se provdala, když bylo Cruisovi šestnáct. Jack přijal Cruisovu vášeň pro herecké umění a podpořil ho v jeho snu stát se hercem. Tom Cruise se nejspíš i díky tomu vydal na cestu, která ho dovedla ke slávě a úspěchu.

„Měl mou matku tak rád, že se přijal i nás čtyři,“ přiznal Cruise pro eonline.com, kterému tím nevlastní otec změnil celý život.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -