- Reklama -

Seriál Ulice vyzývá k podpoře mobilních hospiců

Seriál Ulice otevřel další velké téma, jež rezonuje naší společností, zejména v této náročné době. Jak strávit poslední dny života doma, s blízkými, a zároveň si zachovat svoji důstojnost?

- Reklama -

Splnit toto přání těm, kteří navždy odcházejí, umožňuje neocenitelná pomoc ze strany mobilních hospiců. V Magdině příběhu se nyní navíc podařilo těsně propojit seriálový děj s realitou, což mu dává nový rozměr. Sbírka pro Fórum mobilních hospiců, kterou Magda uspořádala v Ulici, totiž právě teď probíhá také ve skutečnosti…

Dopis od mámy (Yvetta Blanarovičová), jenž přišel tak trochu ze záhrobí, přiměl Magdu (Veronika Čermák Macková) vystoupit ze své ulity a pustit se do věcí, na něž by si dříve netroufla. Nejprve navrhla Prokopovi (Ondřej Studénka) společné bydlení, o pár dní později se rozhodla uspořádat sbírku na podporu mobilních hospiců. Kdyby znala možnosti, jež existují, když čelila mámině zhoršující se Alzheimerově chorobě, možná by jednala jinak, než jak jednala. Už je to pryč, její máma si vybrala vlastní cestu, se kterou se Magda musela smířit.

Magda se rozhodne pomáhat ostatním

Nyní má Magda možnost udělat něco pro ty, kteří se ocitli v podobné situaci jako kdysi ona, pro ty, kteří se snaží vyrovnat s faktem, že jejich nejbližší trpí nevyléčitelnou nemocí v konečném stadiu. Ke sbírce Magdu inspirovali hlavně Jirka Hložánek (Ondřej Havel) a Ota Puklický (Filip Rajmont).

Poradili jí, aby peníze vybrala přes výzvy, při jejichž plnění musí vystoupit ze své komfortní zóny. Tím přiláká pozornost širšího okruhu lidí, takže je větší šance, že vybere více peněz. Ota Magdu vyhecoval, aby ve svých svatebních šatech, jež jí zůstaly jako připomínka zrušené svatby s Mirkem (Daniel Bambas), zahrála a zazpívala na veřejnosti. Repertoár tvořily písničky na přání, což pro ni bylo ještě těžší, než kdyby si sama něco předem připravila. Hospoda však není jediným místem, kde Magda vstoupí. Písničky na přání zahraje i ve škole před studenty a kolegy. Kromě toho ale bude muset splnit ještě další výzvy…

- Reklama -

Sbírku už podpořilo několik hvězd Ulice

Ulice tímto dějem poukazuje na problematiku financování mobilních hospiců. Téměř každý z nás se v životě dostane do situace, kdy se potřebuje postarat o své těžce nemocné blízké. Pak nás čeká těžké rozhodování, zda péči o ně zvládneme v domácím prostředí nebo bude nutné, aby strávili své poslední chvíle v nemocnici. V mnoha případech je péče doma možná, ale přináší s sebou i mnoho obav a možných komplikací. Právě s tím umí mobilní hospice pomáhat.

Jejich fungování a finanční stabilitu zase pomáhá z velké části zajišťovat Fórum mobilních hospiců. Právě proto se seriál Ulice ve spolupráci s Fórem mobilních hospiců rozhodl oslovit své diváky, a prostřednictvím Magdina příběhu je zapojit do sbírky, která nyní probíhá také ve skutečnosti. Sbírku se také rozhodlo podpořit několik herců Ulice. Mezi nimi jsou Markéta Stehlíková, která dlouhodobě spolupracuje s mobilním hospicem Ondrášek, Alena Štréblová, která podporuje hospic Athelas, a Filip Rajmont, který má podle tv.nova.cz osobní zkušenost s domácí péčí. Sbírka probíhá na Donio.cz a odkaz naleznete zde.

Zdroj:

Tiskové materiály TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -