- Reklama -

Pětka z Umbrella Academy: Kolik let mu je v seriálu a kolik ve skutečnosti?

Mezi výjimečnými sourozenci z akademie Umbrella je Pětka rozhodně nejzajímavější. Nestárnoucí člen rodiny, který v některých dílech vypadal jako stařec, klame tělem. Kolik mu je ve skutečnosti?

- Reklama -

Číslo 5 je uvězněné v těle třináctiletého chlapce. V podstatě vypadá stejně jako v době, kdy proti vůli svého adoptivního otce Reginalda Hargreevese cestoval do budoucnosti. V seriálu se ale často odkazuje na jeho věk, protože ve skutečnosti mu táhne už na šedesát – je mu kolem 58 let.

Pětka totiž v první sérii skočil časem a uvízl v budoucnosti. Nemohl přijít na to, jak se vrátit. Věděl jen, jak cestovat dopředu. Pětka tak zůstal celá desetiletí uvízlý v jiném čase než ostatní. Od svých sourozenců se díky tomu odlišuje také tím, že jako jediný nedostal jméno od matky, protože v dětství zmizel.

Stařec uvězněný v těle mladíka

Zahrát takovou postavu by byla výzva i pro dospělého člověka. Jak se s ní popral představitel Pětky Aidan Gallagher? Netají se tím, že inspiraci pro hraní své role hledal v komiksu, ze kterého seriál vychází. „Chtěl jsem se držet grafických novel. Jednou z prvních věcí, na které jsem se podíval, bylo jeho držení těla,“ řekl Gallagher serveru Collider. „Gabrielovy kresby jsou velmi vtahující, co se týče postav a světa, tak jsem se v nich ujišťoval, že správně zachytím postoj Pětky a způsob, jakým komunikuje.“

Stejně „pohodově“ se talentovaný mladík postavil i ke skutečnosti, že je v seriálu ze všech sourozenců vlastně nejstarší. „To s těmi 58 lety je od začítku zajímavá dynamika, kterou bylo třeba se sourozenci hrát,“ prozradil Gallagher. „Pořád je to ale jen člověk. Takže i když máte zkušenosti, co přicházejí s několika dalšími desetiletími života, o hodně z toho se postará scénář. Já jsem se staral spíše o lidský aspekt Pětky.“

Co bude se stárnoucím Aidenem Gallagherem?

Je ale otázkou, jak dlouho ještě bude Gallagher pro roli Pětky použitelný. Jeho seriálové alter ego je uvězněné v třináctiletém těle. A vzhledem k tomu, že Gallagher prostě na rozdíl od Pětky stárne, je pravděpodobné, že seriál vzhled téhle postavy bude muset změnit. Umbrella Academy se sice zatím snaží Pětku udržet mladou tím, že herec pořád vystupuje ve školní uniformě, ale s tím, jak se Gallagher blíží osmnáctce, bude čím dál těžší udržet diváky v přesvědčení, že Pětka trčí v těle třináctiletého kluka.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -