- Reklama -

Pětka z Umbrella Academy: Kolik let mu je v seriálu a kolik ve skutečnosti?

Mezi výjimečnými sourozenci z akademie Umbrella je Pětka rozhodně nejzajímavější. Nestárnoucí člen rodiny, který v některých dílech vypadal jako stařec, klame tělem. Kolik mu je ve skutečnosti?

- Reklama -

Číslo 5 je uvězněné v těle třináctiletého chlapce. V podstatě vypadá stejně jako v době, kdy proti vůli svého adoptivního otce Reginalda Hargreevese cestoval do budoucnosti. V seriálu se ale často odkazuje na jeho věk, protože ve skutečnosti mu táhne už na šedesát – je mu kolem 58 let.

Pětka totiž v první sérii skočil časem a uvízl v budoucnosti. Nemohl přijít na to, jak se vrátit. Věděl jen, jak cestovat dopředu. Pětka tak zůstal celá desetiletí uvízlý v jiném čase než ostatní. Od svých sourozenců se díky tomu odlišuje také tím, že jako jediný nedostal jméno od matky, protože v dětství zmizel.

Stařec uvězněný v těle mladíka

Zahrát takovou postavu by byla výzva i pro dospělého člověka. Jak se s ní popral představitel Pětky Aidan Gallagher? Netají se tím, že inspiraci pro hraní své role hledal v komiksu, ze kterého seriál vychází. „Chtěl jsem se držet grafických novel. Jednou z prvních věcí, na které jsem se podíval, bylo jeho držení těla,“ řekl Gallagher serveru Collider. „Gabrielovy kresby jsou velmi vtahující, co se týče postav a světa, tak jsem se v nich ujišťoval, že správně zachytím postoj Pětky a způsob, jakým komunikuje.“

Stejně „pohodově“ se talentovaný mladík postavil i ke skutečnosti, že je v seriálu ze všech sourozenců vlastně nejstarší. „To s těmi 58 lety je od začítku zajímavá dynamika, kterou bylo třeba se sourozenci hrát,“ prozradil Gallagher. „Pořád je to ale jen člověk. Takže i když máte zkušenosti, co přicházejí s několika dalšími desetiletími života, o hodně z toho se postará scénář. Já jsem se staral spíše o lidský aspekt Pětky.“

Co bude se stárnoucím Aidenem Gallagherem?

Je ale otázkou, jak dlouho ještě bude Gallagher pro roli Pětky použitelný. Jeho seriálové alter ego je uvězněné v třináctiletém těle. A vzhledem k tomu, že Gallagher prostě na rozdíl od Pětky stárne, je pravděpodobné, že seriál vzhled téhle postavy bude muset změnit. Umbrella Academy se sice zatím snaží Pětku udržet mladou tím, že herec pořád vystupuje ve školní uniformě, ale s tím, jak se Gallagher blíží osmnáctce, bude čím dál těžší udržet diváky v přesvědčení, že Pětka trčí v těle třináctiletého kluka.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -