- Reklama -

Pětka z Umbrella Academy: Kolik let mu je v seriálu a kolik ve skutečnosti?

Mezi výjimečnými sourozenci z akademie Umbrella je Pětka rozhodně nejzajímavější. Nestárnoucí člen rodiny, který v některých dílech vypadal jako stařec, klame tělem. Kolik mu je ve skutečnosti?

- Reklama -

Číslo 5 je uvězněné v těle třináctiletého chlapce. V podstatě vypadá stejně jako v době, kdy proti vůli svého adoptivního otce Reginalda Hargreevese cestoval do budoucnosti. V seriálu se ale často odkazuje na jeho věk, protože ve skutečnosti mu táhne už na šedesát – je mu kolem 58 let.

Pětka totiž v první sérii skočil časem a uvízl v budoucnosti. Nemohl přijít na to, jak se vrátit. Věděl jen, jak cestovat dopředu. Pětka tak zůstal celá desetiletí uvízlý v jiném čase než ostatní. Od svých sourozenců se díky tomu odlišuje také tím, že jako jediný nedostal jméno od matky, protože v dětství zmizel.

Stařec uvězněný v těle mladíka

Zahrát takovou postavu by byla výzva i pro dospělého člověka. Jak se s ní popral představitel Pětky Aidan Gallagher? Netají se tím, že inspiraci pro hraní své role hledal v komiksu, ze kterého seriál vychází. „Chtěl jsem se držet grafických novel. Jednou z prvních věcí, na které jsem se podíval, bylo jeho držení těla,“ řekl Gallagher serveru Collider. „Gabrielovy kresby jsou velmi vtahující, co se týče postav a světa, tak jsem se v nich ujišťoval, že správně zachytím postoj Pětky a způsob, jakým komunikuje.“

Stejně „pohodově“ se talentovaný mladík postavil i ke skutečnosti, že je v seriálu ze všech sourozenců vlastně nejstarší. „To s těmi 58 lety je od začítku zajímavá dynamika, kterou bylo třeba se sourozenci hrát,“ prozradil Gallagher. „Pořád je to ale jen člověk. Takže i když máte zkušenosti, co přicházejí s několika dalšími desetiletími života, o hodně z toho se postará scénář. Já jsem se staral spíše o lidský aspekt Pětky.“

- Reklama -

Co bude se stárnoucím Aidenem Gallagherem?

Je ale otázkou, jak dlouho ještě bude Gallagher pro roli Pětky použitelný. Jeho seriálové alter ego je uvězněné v třináctiletém těle. A vzhledem k tomu, že Gallagher prostě na rozdíl od Pětky stárne, je pravděpodobné, že seriál vzhled téhle postavy bude muset změnit. Umbrella Academy se sice zatím snaží Pětku udržet mladou tím, že herec pořád vystupuje ve školní uniformě, ale s tím, jak se Gallagher blíží osmnáctce, bude čím dál těžší udržet diváky v přesvědčení, že Pětka trčí v těle třináctiletého kluka.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -