- Reklama -

Pětka z Umbrella Academy: Kolik let mu je v seriálu a kolik ve skutečnosti?

Mezi výjimečnými sourozenci z akademie Umbrella je Pětka rozhodně nejzajímavější. Nestárnoucí člen rodiny, který v některých dílech vypadal jako stařec, klame tělem. Kolik mu je ve skutečnosti?

- Reklama -

Číslo 5 je uvězněné v těle třináctiletého chlapce. V podstatě vypadá stejně jako v době, kdy proti vůli svého adoptivního otce Reginalda Hargreevese cestoval do budoucnosti. V seriálu se ale často odkazuje na jeho věk, protože ve skutečnosti mu táhne už na šedesát – je mu kolem 58 let.

Pětka totiž v první sérii skočil časem a uvízl v budoucnosti. Nemohl přijít na to, jak se vrátit. Věděl jen, jak cestovat dopředu. Pětka tak zůstal celá desetiletí uvízlý v jiném čase než ostatní. Od svých sourozenců se díky tomu odlišuje také tím, že jako jediný nedostal jméno od matky, protože v dětství zmizel.

Stařec uvězněný v těle mladíka

Zahrát takovou postavu by byla výzva i pro dospělého člověka. Jak se s ní popral představitel Pětky Aidan Gallagher? Netají se tím, že inspiraci pro hraní své role hledal v komiksu, ze kterého seriál vychází. „Chtěl jsem se držet grafických novel. Jednou z prvních věcí, na které jsem se podíval, bylo jeho držení těla,“ řekl Gallagher serveru Collider. „Gabrielovy kresby jsou velmi vtahující, co se týče postav a světa, tak jsem se v nich ujišťoval, že správně zachytím postoj Pětky a způsob, jakým komunikuje.“

Stejně „pohodově“ se talentovaný mladík postavil i ke skutečnosti, že je v seriálu ze všech sourozenců vlastně nejstarší. „To s těmi 58 lety je od začítku zajímavá dynamika, kterou bylo třeba se sourozenci hrát,“ prozradil Gallagher. „Pořád je to ale jen člověk. Takže i když máte zkušenosti, co přicházejí s několika dalšími desetiletími života, o hodně z toho se postará scénář. Já jsem se staral spíše o lidský aspekt Pětky.“

- Reklama -

Co bude se stárnoucím Aidenem Gallagherem?

Je ale otázkou, jak dlouho ještě bude Gallagher pro roli Pětky použitelný. Jeho seriálové alter ego je uvězněné v třináctiletém těle. A vzhledem k tomu, že Gallagher prostě na rozdíl od Pětky stárne, je pravděpodobné, že seriál vzhled téhle postavy bude muset změnit. Umbrella Academy se sice zatím snaží Pětku udržet mladou tím, že herec pořád vystupuje ve školní uniformě, ale s tím, jak se Gallagher blíží osmnáctce, bude čím dál těžší udržet diváky v přesvědčení, že Pětka trčí v těle třináctiletého kluka.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -