- Reklama -

Nové vánoční filmy pro rok 2022

První adventní svíčka nedávno dohořela, a tak je nejvyšší čas podívat se na nabídku nových vánočních filmů. Které vánoční filmy by vám v roce 2022 neměly utéct?

- Reklama -

Každý rok se zpod stromečku vynoří velké množství zbrusu nových vánočních filmů. Většina z nich sice navozuje hledanou sváteční atmosféru, ale ne všechny jsou divácky zábavné. Naštěstí několik vybraných svátečních novinek splňuje kritéria nového vánočního filmu, který byste si měli přidat na svůj letošní seznam „co sledovat o vánocích“. Pojďme si projít ty nejlepší vánoční filmové kousky z roku 2022.

Vánoce na spadnutí – Netflix

Lindsay Lohan hraje čerstvě zasnoubenou, rozmazlenou dědičku hotelu, která má nehodu na lyžích, ztratí paměť a probudí se v předvánočním čase v péči šarmantního majitele chaty (Chord Overstreet) a jeho malé dcery.

Spirited – Apple TV+

Každý rok na Štědrý den si postava Willa Ferrella, Duch Vánoc, vybere jednu temnou duši, kterou tři duchové promění. Pro letošní sezónu si však vybral špatně. Clint Briggs v podání Ryana Reynoldse obrátí karty proti svému duchovnímu hostiteli a donutí Dárce přehodnotit vlastní minulost, přítomnost i budoucnost. V tomto zábavném muzikálovém převyprávění klasického Dickensova příběhu je „Vánoční koleda“ poprvé vyprávěna z pohledu duchů.

Strážci galaxie: Sváteční speciál – Disney+

Strážci se vydávají na Zemi hledat dokonalý dárek, aby Quillovi připravili nezapomenutelné Vánoce.

- Reklama -

Hollywoodské vánoce – HBO Max, 1. prosince

Hlavní hrdinkou filmu je Jessica, mladá začínající hollywoodská filmařka, která se prosadila jako režisérka vánočních filmů. Jessičina asistentka Reena upozorní na ironii, když přijde temperamentní šéf televizní společnosti Christopher a vyhrožuje, že zastaví natáčení jejího nejnovějšího projektu: Jessica se nesnaží jen zachránit svůj vánoční film, ale vlastně v něm i žije.

Něco od Tiffanyho – Prime Video, 9. prosince

Rachel a Gary (Zoey Deutch, Ray Nicholson) jsou sice šťastní, ale na velký závazek ještě nejsou připraveni. Ethan a Vanessa (Kendrick Smith Sampson, Shay Mitchell), jsou vzor dokonalého páru, co se právě chystá svůj vztah oficiálně uzavřít. Když se kvůli obyčejné záměně dárků jejich cesty zkříží, odstartuje to sérii zvratů a nečekaných zjištění, která je dovedou tam, kde si jsou skutečně souzeni. Protože ve sváteční romanci Něco od Tiffanyho je láska – stejně jako život – plná překvapení.

Tajemství staré bambitky 2 – ČT 1, 24. prosince

Štědrovečerní pohádka Tajemství staré bambitky 2 volně navazuje na děj prvního dílu úspěšné stejnojmenné televizní pohádky. Pokračování představí kromě známých hrdinů i jednu novou postavu. Tou je královna Julie v podání Veroniky Khek Kubařové, kterou se snaží bývalí protřelí rádci zneužít k vlastnímu prospěchu. Nastane čas oprášit tajemnou loupežnickou bambitku?

Krakonošovo tajemství – ČT 1, 25. prosince

krakonošovo tajemství
Ondřej Sokol a Jakub Prachař v pohádce Krakonošovo tajemství. | Foto: Zuzana Páchová/Česká televize

Tajemná vlašská kniha, záhadný cizinec i nový majitel zámku v podhůří Krkonoš sehrají důležitou roli v druhém premiérovém příběhu, kterým je Krakonošovo tajemství. Jednička České televize jej uvede na 1. svátek vánoční. „Náš příběh má všechny atributy současné, atraktivní a žánrově rozmanité pohádky. Vánoce a pohádky od sebe nelze oddělit. Patří k tomu, co si lidé vytvořili a přidali k vánočním svátkům. Jsou spolu, jsou doma u jednoho stolu, a kromě toho pak u pohádky sdílejí příběh i emoce, o kterých si mohou povídat. A to je pro atmosféru Vánoc také důležité,“ říká režisér pohádky Peter Bebjak.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -