- Reklama -

Ben Affleck vysvětlil, proč se ve filmu Air: Zrození legendy téměř neobjevuje Michael Jordan

Nejnovější film Bena Afflecka "Air: Zrození legendy" vypráví příběh o tom, jak Michael Jordan změnil basketbalovou divizi společnosti Nike, která se potýkala s problémy. Spíše než na samotného Jordana se ale snímek zaměřuje na lidi kolem něj a na to, jak z něj pomohli udělat celosvětovou ikonu.

- Reklama -

Děj filmu Air: Zrození legendy se odehrává v 80. letech 20. století. Tehdy se společnost Nike na trhu s basketbalovými botami snažila konkurovat firmám Converse a Adidas. Converse měla Larryho Birda a Magica Johnsona, zatímco Adidas přitahoval vycházející hvězdy, jako byl Michael Jordan. V poslední snaze udržet basketbalovou divizi při životě se postava Matta Damona, Sonny Vaccaro, rozhodne podstoupit obrovské riziko a využít všech zdrojů společnosti Nike k podepsání smlouvy s Jordanem.

O čem je film Air: Zrození legendy?

Komediální drama odhaluje neuvěřitelnou spolupráci mezi tehdy začínajícím Michaelem Jordanem a basketbalovou divizí společnosti Nike. Ta díky značce Air Jordan způsobila revoluci ve světě sportu i v tehdejší kultuře. Dojemný příběh sleduje hazardní hru nekonvenčního týmu společnosti Nike i nekompromisní vizi matky Michaela Jordana, která zná hodnotu obrovského talentu svého syna, a basketbalového fenoména, jenž se stane nejlepším hráčem všech dob.

Kamera sleduje především hlavní postavy filmu. Těmi jsou Matt Damon jako Sony Vaccaro, Viola Davisová jako Deloris Jordanová a Ben Affleck jako zakladatel a generální ředitel Nike Phil Knight. Snímek ovšem těží i ze skvělých výkonů Jasona Batemana v roli viceprezidenta marketingu Nike. Nebo nepřehlédnutelného Chrise Tuckera jako Sonyho kolegy a poradce. Ocenit je třeba i Chrise Messinu jako Jordanova agenta a Marlona Wayanse jako jednoho z Jordanových trenérů na olympijských hrách v roce 1984. Ve filmu se také objevují záblesky Michaela Jordana, ale nikdy ho nevidíme celého.

Příliš velkolepý Jordan

Podle Afflecka je rozhodnutí neukázat Jordana záměrné. „To, že ve filmu není, byl plán od prvního dne. Prostě si myslím, že je příliš velký a významný a slavný a velkolepý na to, aby diváci někdy uvěřili, že ho hrál někdo jiný. Zvlášť vzhledem k tomu, že by herec neměl celý film, aby se očekávání pokusil naplnit,“ řekl Affleck webu collider.com.

„Nechtěl jsem Michaelovu podobu využít tímto způsobem, ale skutečně vyprávět příběh, jakousi pohádku o lidech kolem něj. Je to příběh o lidech. O těch, kteří se pohybují kolem někoho, kdo je velký a kdo pro svět tolik znamená,“ svěřil se Affleck. „Mám pocit, že je tak nějak zajímavější a účinnější, když všechny ty věci, které si o něm pamatujeme a které máme ve vzpomínkách, do toho vneseme a představíme si je. Představivost je silnější než cokoli, co můžete udělat jako filmař.“

Film je tak v mnoha ohledech oslavou lidí v zákulisí, kteří pomohli z Jordana udělat celosvětovou ikonu. Ukazuje, jak neúnavně pracovali na vytváření Jordanovy image, marketingových kampaních a budování značky, která přetrvala desetiletí.

Přestože se ve filmu Jordan takřka neobjevuje, je Air fascinujícím pohledem na svět sportovního marketingu. A také skvělou připomínkou toho, jak jeden sportovec může změnit pravidla hry celého průmyslového odvětví.

Air: Zrození legendy je ke zhlédnutí v kinech od 6. dubna. V české distribuci ho má na starosti společnost Vertical Entertainment.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -