- Reklama -

Ben Affleck vysvětlil, proč se ve filmu Air: Zrození legendy téměř neobjevuje Michael Jordan

Nejnovější film Bena Afflecka "Air: Zrození legendy" vypráví příběh o tom, jak Michael Jordan změnil basketbalovou divizi společnosti Nike, která se potýkala s problémy. Spíše než na samotného Jordana se ale snímek zaměřuje na lidi kolem něj a na to, jak z něj pomohli udělat celosvětovou ikonu.

- Reklama -

Děj filmu Air: Zrození legendy se odehrává v 80. letech 20. století. Tehdy se společnost Nike na trhu s basketbalovými botami snažila konkurovat firmám Converse a Adidas. Converse měla Larryho Birda a Magica Johnsona, zatímco Adidas přitahoval vycházející hvězdy, jako byl Michael Jordan. V poslední snaze udržet basketbalovou divizi při životě se postava Matta Damona, Sonny Vaccaro, rozhodne podstoupit obrovské riziko a využít všech zdrojů společnosti Nike k podepsání smlouvy s Jordanem.

O čem je film Air: Zrození legendy?

Komediální drama odhaluje neuvěřitelnou spolupráci mezi tehdy začínajícím Michaelem Jordanem a basketbalovou divizí společnosti Nike. Ta díky značce Air Jordan způsobila revoluci ve světě sportu i v tehdejší kultuře. Dojemný příběh sleduje hazardní hru nekonvenčního týmu společnosti Nike i nekompromisní vizi matky Michaela Jordana, která zná hodnotu obrovského talentu svého syna, a basketbalového fenoména, jenž se stane nejlepším hráčem všech dob.

Kamera sleduje především hlavní postavy filmu. Těmi jsou Matt Damon jako Sony Vaccaro, Viola Davisová jako Deloris Jordanová a Ben Affleck jako zakladatel a generální ředitel Nike Phil Knight. Snímek ovšem těží i ze skvělých výkonů Jasona Batemana v roli viceprezidenta marketingu Nike. Nebo nepřehlédnutelného Chrise Tuckera jako Sonyho kolegy a poradce. Ocenit je třeba i Chrise Messinu jako Jordanova agenta a Marlona Wayanse jako jednoho z Jordanových trenérů na olympijských hrách v roce 1984. Ve filmu se také objevují záblesky Michaela Jordana, ale nikdy ho nevidíme celého.

Příliš velkolepý Jordan

Podle Afflecka je rozhodnutí neukázat Jordana záměrné. „To, že ve filmu není, byl plán od prvního dne. Prostě si myslím, že je příliš velký a významný a slavný a velkolepý na to, aby diváci někdy uvěřili, že ho hrál někdo jiný. Zvlášť vzhledem k tomu, že by herec neměl celý film, aby se očekávání pokusil naplnit,“ řekl Affleck webu collider.com.

- Reklama -

„Nechtěl jsem Michaelovu podobu využít tímto způsobem, ale skutečně vyprávět příběh, jakousi pohádku o lidech kolem něj. Je to příběh o lidech. O těch, kteří se pohybují kolem někoho, kdo je velký a kdo pro svět tolik znamená,“ svěřil se Affleck. „Mám pocit, že je tak nějak zajímavější a účinnější, když všechny ty věci, které si o něm pamatujeme a které máme ve vzpomínkách, do toho vneseme a představíme si je. Představivost je silnější než cokoli, co můžete udělat jako filmař.“

Film je tak v mnoha ohledech oslavou lidí v zákulisí, kteří pomohli z Jordana udělat celosvětovou ikonu. Ukazuje, jak neúnavně pracovali na vytváření Jordanovy image, marketingových kampaních a budování značky, která přetrvala desetiletí.

Přestože se ve filmu Jordan takřka neobjevuje, je Air fascinujícím pohledem na svět sportovního marketingu. A také skvělou připomínkou toho, jak jeden sportovec může změnit pravidla hry celého průmyslového odvětví.

Air: Zrození legendy je ke zhlédnutí v kinech od 6. dubna. V české distribuci ho má na starosti společnost Vertical Entertainment.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -