- Reklama -

Our father: Příběh doktora, který oplodňoval ženy vlastním spermatem

Donald Cline tajně použil vlastní sperma k oplodnění více než padesáti pacientek, ale podle soudu se svými chlípnými činy nedopustil žádného trestného činu.

- Reklama -

„Our Father“ vypráví příběh Jacoby Ballardové a jejích nevlastních sourozenců (celkem více než 50 lidí), kteří zjistili, že jsou všichni příbuzensky spříznění díky Donaldu Clineovi, bývalému lékaři pro neplodnost v Indianapolis,“ píše se v synopsi projektu Our Father od Netflixu. „Dokument sleduje kriminální vyšetřování Clineových činů, jeho možné motivy a složitý dopad jeho lží a zneužívání.“

Děti lékaře z Indiany, který používal vlastní sperma k umělému oplodnění svých pacientek bez jejich souhlasu, se v připravovaném dokumentu společnosti Netflix podělí o svůj děsivý příběh.

Snímek bude mít premiéru 11. května. Popisuje, jak test DNA jedné ženy vedl k nechutnému zjištění, že kdysi vychvalovaný doktor Donald Cline na své klinice v Indianapolis v 70. a 80. letech tajně zplodil desítky dětí se svýi pacientkami.

Uznávaný odborník, který se nepěkně vybarvil

V dokumentu Our father režisérky Lucie Jourdanové vystupuje především Jacoba Ballardová – jedna z prvních osob, která se dozvěděla, že Cline je jejím biologickým otcem – a mnoho jejích nevlastních sourozenců.

- Reklama -

„Jacoba Ballardová vždy věděla, že ji počali prostřednictvím dárcovství spermatu. Když však podstoupila test DNA, aby se dozvěděla více o svém biologickém původu, nečekala, že najde zdánlivě nekonečný seznam nevlastních sourozenců,“ vysvětluje synopse Netflixu, jak se Clineův příběh rozpletl. „Po měsících pátrání a rozhovorů se svými četnými shodami na 23andMe začala Ballardová dávat dohromady znepokojivou pravdu: Donald Cline, muž známý jako jeden z nejuznávanějších odborníků na plodnost v Indianě, oplodnil desítky žen vlastním spermatem bez jejich souhlasu a vědomí.“

Nečekaně velký počet bratrů a sester

V článku Sarah Zhangové pro The Atlantic z roku 2019 s názvem „Tajemství lékaře na neplodnost“ Ballardová vysvětlila, jak se spojila s jinou ženou, jejíž matka se také léčila u Clinea. Jakmile uviděla její fotografie na Facebooku, věděla, že musí být příbuzné.

Ta žena znala další ženu, jejíž matka také chodila ke Clineovi, a ta měla sestru. Všechny čtyři si nechaly udělat testy, aby se potvrdilo, že jsou nevlastní sestry, ale výsledky odhalily, že mají ještě další nevlastní sourozence.

Pokračovaly v pátrání po svém biologickém otci křížovým porovnáváním DNA s veřejnými databázemi, aby našly příbuzné, a jméno „Cline“ se stále opakovalo. Nakonec vypátrali vzdálenou příbuznou, která jim sdělila, že má bratrance jménem Donald Cline, který je specialistou na plodnost v Indianapolis.

Směšný trest nakonec vedl ke změně zákona

Donald Cline byl jeden čas v Americe označován za „nejlepšího lékaře pro neplodnost v Indianapolisu“, především v 70. až 90. letech minulého století byl předním odborníkem na problémy s plodností. V této době se do Clineovy ordinace sjížděli budoucí rodiče, kteří snili o vlastním dítěti.

Lékař bez vědomí a souhlasu svých pacientů používal k jejich oplodnění vlastní sperma a v průběhu 70. a 80. let tak Cline zplodil nejméně 50 dětí.

Cline už byl v důchodu a bylo mu kolem 80 let, když se na vše přišlo. Nakonec se dočkal jen obvinění ze dvou trestných činů maření spravedlnosti, protože svou vinu popíral. Přišel o lékařskou licenci a dostal pokutu 500 dolarů, informuje indianapolismonthly.com. Víc se mu nestalo.

I proto pak v roce 2019 podepsal guvernér státu Indiana Eric Holcomb nový zákon, podle kterého jsou podvody a klamání v oblasti plodnosti nezákonné.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -