- Reklama -

Our father: Příběh doktora, který oplodňoval ženy vlastním spermatem

Donald Cline tajně použil vlastní sperma k oplodnění více než padesáti pacientek, ale podle soudu se svými chlípnými činy nedopustil žádného trestného činu.

- Reklama -

„Our Father“ vypráví příběh Jacoby Ballardové a jejích nevlastních sourozenců (celkem více než 50 lidí), kteří zjistili, že jsou všichni příbuzensky spříznění díky Donaldu Clineovi, bývalému lékaři pro neplodnost v Indianapolis,“ píše se v synopsi projektu Our Father od Netflixu. „Dokument sleduje kriminální vyšetřování Clineových činů, jeho možné motivy a složitý dopad jeho lží a zneužívání.“

Děti lékaře z Indiany, který používal vlastní sperma k umělému oplodnění svých pacientek bez jejich souhlasu, se v připravovaném dokumentu společnosti Netflix podělí o svůj děsivý příběh.

Snímek bude mít premiéru 11. května. Popisuje, jak test DNA jedné ženy vedl k nechutnému zjištění, že kdysi vychvalovaný doktor Donald Cline na své klinice v Indianapolis v 70. a 80. letech tajně zplodil desítky dětí se svýi pacientkami.

Uznávaný odborník, který se nepěkně vybarvil

V dokumentu Our father režisérky Lucie Jourdanové vystupuje především Jacoba Ballardová – jedna z prvních osob, která se dozvěděla, že Cline je jejím biologickým otcem – a mnoho jejích nevlastních sourozenců.

- Reklama -

„Jacoba Ballardová vždy věděla, že ji počali prostřednictvím dárcovství spermatu. Když však podstoupila test DNA, aby se dozvěděla více o svém biologickém původu, nečekala, že najde zdánlivě nekonečný seznam nevlastních sourozenců,“ vysvětluje synopse Netflixu, jak se Clineův příběh rozpletl. „Po měsících pátrání a rozhovorů se svými četnými shodami na 23andMe začala Ballardová dávat dohromady znepokojivou pravdu: Donald Cline, muž známý jako jeden z nejuznávanějších odborníků na plodnost v Indianě, oplodnil desítky žen vlastním spermatem bez jejich souhlasu a vědomí.“

Nečekaně velký počet bratrů a sester

V článku Sarah Zhangové pro The Atlantic z roku 2019 s názvem „Tajemství lékaře na neplodnost“ Ballardová vysvětlila, jak se spojila s jinou ženou, jejíž matka se také léčila u Clinea. Jakmile uviděla její fotografie na Facebooku, věděla, že musí být příbuzné.

Ta žena znala další ženu, jejíž matka také chodila ke Clineovi, a ta měla sestru. Všechny čtyři si nechaly udělat testy, aby se potvrdilo, že jsou nevlastní sestry, ale výsledky odhalily, že mají ještě další nevlastní sourozence.

Pokračovaly v pátrání po svém biologickém otci křížovým porovnáváním DNA s veřejnými databázemi, aby našly příbuzné, a jméno „Cline“ se stále opakovalo. Nakonec vypátrali vzdálenou příbuznou, která jim sdělila, že má bratrance jménem Donald Cline, který je specialistou na plodnost v Indianapolis.

Směšný trest nakonec vedl ke změně zákona

Donald Cline byl jeden čas v Americe označován za „nejlepšího lékaře pro neplodnost v Indianapolisu“, především v 70. až 90. letech minulého století byl předním odborníkem na problémy s plodností. V této době se do Clineovy ordinace sjížděli budoucí rodiče, kteří snili o vlastním dítěti.

Lékař bez vědomí a souhlasu svých pacientů používal k jejich oplodnění vlastní sperma a v průběhu 70. a 80. let tak Cline zplodil nejméně 50 dětí.

Cline už byl v důchodu a bylo mu kolem 80 let, když se na vše přišlo. Nakonec se dočkal jen obvinění ze dvou trestných činů maření spravedlnosti, protože svou vinu popíral. Přišel o lékařskou licenci a dostal pokutu 500 dolarů, informuje indianapolismonthly.com. Víc se mu nestalo.

I proto pak v roce 2019 podepsal guvernér státu Indiana Eric Holcomb nový zákon, podle kterého jsou podvody a klamání v oblasti plodnosti nezákonné.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -