- Reklama -

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

- Reklama -

Snímek Trable v ráji si získal pozornost jak v Hollywoodu, tak za jeho hranicemi. Při rozpočtu 60 milionů dolarů nakonec vydělal úctyhodných 171 milionů dolarů. Tento úspěch byl zejména zásluhou vynikající herecké sestavy obsahující jména jako Vince Vaughn, Jon Favreau, Jason Bateman, Kristen Bellová, Kristin Davisová, Jean Reno a další.

I přes komerční úspěch se film nesetkal s jednoznačným souhlasem celého hereckého obsazení. To platí zejména pro Faizona Love, jenž ztvárnil v této komedii postavu Shanea. Herce zklamal oficiální filmový plakát, na němž úplně chyběl, ačkoli měl poměrně velkou roli.

Vince Vaughn místo pomoci hrozil

„Tento film vynesl Universalu nemalé zisky, avšak místo toho, aby uznalo mou práci a splnilo smluvní podmínky, rozhodlo se studio, že mě udělá neviditelným pro miliardy filmových diváků po celém světě,“ prozradil Faizon ve svém rozhovoru pro CinemaBlend.com. „Finančně mě to postihlo, ale ještě víc mě zasáhlo v hloubi duše, když mě odstranili kvůli mému původu. Tím i nadále podporují rasismus v kinematografii. Snažím se zajistit, aby budoucí generace nemusely čelit rasovým předsudkům a vyřazování, jaké jsem sám prožil.“

- Reklama -

V této chvíli mohl Vince Vaughn projevit solidaritu se svým kolegou. Nicméně podle žaloby zaujal zcela opačný postoj. Podle soudního spisu nejenže Faizon Love nenašelu Vince Vaughna podporu, ale místo toho ho herec varoval, aby záležitost nezveřejňoval, zejména co se týká jeho vyřazení z plakátu. Dokonce Loveovi tvrdil, že pokud bude problém řešit, utrpí tím jeho herecká kariéra.

Vše ukončila neveřejná dohoda

Podle žaloby „se herci dohadovali, že by Faizon Love dostal možnost účastnit se televizního pořadu spolu s Vincem Vaughnem. Vedoucí Universal Studios mu také slíbil, že diskriminační plakát bude stažen, a že Faizon Love bude obsazen do budoucích filmů, které Vaughn produkuje pro studio Universal, pokud Love nebude tuto záležitost řešit veřejně nebo právně,“ píše losangelestimes.com.

Rok poté, co se záležitost dostala na veřejnost, došlo k dohodě. Los Angeles Times zveřejnily, že případ byl mimosoudně uzavřen poté, co se Faizon Love oficiálně rozhodl stáhnout svou žalobu. Skutečné detaily dohody Lovea se studiem nebyly zveřejněny.

Pokud jde o Vince Vaughna, v dnešní době se nevěnuje herectví tak intenzivně jako v prvních dvou dekádách 21. století, kdy byl jedním z hlavních komediálních herců. Zůstává ve hvězdách, co budoucnost přinese jeho kariéře, ale strana, kterou si vybral při sporu Faizona Lovea, mu u veřejnosti nejspíš moc nepřidala.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -