- Reklama -

Nový Morfeus Yahya Abdul-Mateen II.: Co řekl o Matrixu 4?

Už jen pár týdnů zbývá do premiéry filmu Matrix 4.

- Reklama -

V něm se kromě známých herců trilogie Keanu Reevese a Carrie Ann Mossové, kteří hrají Nea a Trinity, představí nový Morfeus. Toho si už nezahraje Laurence Fishburne, místo něj dostal tuhle roli Yahya Abdul-Mateen II.

Z mnoha záhad, které se kolem filmu Matrix 4 točí, je situace kolem nové inkarnace Morfea. Hraje ho Yahya Abdul-Mateen II.. A právě on může být tím, kdo ukáže, jakým směrem se nové pokračování slavné sci-fi bude ubírat.

Moc se toho od něj ale člověk zatím nedozví. Snad jen to, že nechce nijak ubírat zásluhy původního Morfea. Ani se ho nejspíš herecky nebude snažit napodobovat.

„Není mým úkolem snažit se někoho nebo se snažit zpochybnit historii, kterou Matrix už má,“ svěřil se v jednom z mála hovorů o své nové roli Abdul-Mateen. „Pokud něco, vstupuju do toho, protože si vážím té historie, kterou Matrix má,“ dodal pro Entertainment Weekly.

- Reklama -

Úplně jiný Morfeus

Herec v rozhovoru zdůrazňuje, že diváci uvidí nového Morfea. I proto se nejspíš v produkci neuvažovalo o opětovném angažmá Laurence Fishburnea. „Laurence už udělal, co pro Matrix udělat musel,“ komentuje to Yahya Abdul-Mateen.

Sám přičítá své angažmá především tomu, že v nové době bude Matrix prostě jiný. „Rozhodně je to jiná iterace téhle postavy,“ přiznal herec. „Myslím, že to, co scénář poskytl, je úplně nové vyprávění a nové příležitosti, které ve vesmíru Matrixu vytvořily prostor pro nové příběhy. Pro nového Morfea.“

Jaký Morfeus to bude? To je zatím otázka. Z natáčení uniklo ve skutečnosti jenom pár fotografií, vycházet a soudit se zatím dá jen podle traileru. A ten byl v určitém směru hodně mnohoznačný.

Absence Lilly Wachowské a nová kamera

Pořád tedy není tak úplně jasné, jestli nový Matrix dokáže kvalitativně navázat na úspěchy předchozích filmů. Už z traileru je patrné, že celý Matrix bude prostě vypadat jinak, protože na novém filmu nedělal kameraman původní trilogie.

Změny se také odehrály na režisérském postu. Zatímco předchozí díly trilogie dělaly ještě sourozenci Wachowští, dnes už Matrix děla jen Lana Wachowská. Důvod, proč se natáčí bez její sestry, není dodnes známý.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -