- Reklama -

Nový Morfeus Yahya Abdul-Mateen II.: Co řekl o Matrixu 4?

Už jen pár týdnů zbývá do premiéry filmu Matrix 4.

- Reklama -

V něm se kromě známých herců trilogie Keanu Reevese a Carrie Ann Mossové, kteří hrají Nea a Trinity, představí nový Morfeus. Toho si už nezahraje Laurence Fishburne, místo něj dostal tuhle roli Yahya Abdul-Mateen II.

Z mnoha záhad, které se kolem filmu Matrix 4 točí, je situace kolem nové inkarnace Morfea. Hraje ho Yahya Abdul-Mateen II.. A právě on může být tím, kdo ukáže, jakým směrem se nové pokračování slavné sci-fi bude ubírat.

Moc se toho od něj ale člověk zatím nedozví. Snad jen to, že nechce nijak ubírat zásluhy původního Morfea. Ani se ho nejspíš herecky nebude snažit napodobovat.

„Není mým úkolem snažit se někoho nebo se snažit zpochybnit historii, kterou Matrix už má,“ svěřil se v jednom z mála hovorů o své nové roli Abdul-Mateen. „Pokud něco, vstupuju do toho, protože si vážím té historie, kterou Matrix má,“ dodal pro Entertainment Weekly.

- Reklama -

Úplně jiný Morfeus

Herec v rozhovoru zdůrazňuje, že diváci uvidí nového Morfea. I proto se nejspíš v produkci neuvažovalo o opětovném angažmá Laurence Fishburnea. „Laurence už udělal, co pro Matrix udělat musel,“ komentuje to Yahya Abdul-Mateen.

Sám přičítá své angažmá především tomu, že v nové době bude Matrix prostě jiný. „Rozhodně je to jiná iterace téhle postavy,“ přiznal herec. „Myslím, že to, co scénář poskytl, je úplně nové vyprávění a nové příležitosti, které ve vesmíru Matrixu vytvořily prostor pro nové příběhy. Pro nového Morfea.“

Jaký Morfeus to bude? To je zatím otázka. Z natáčení uniklo ve skutečnosti jenom pár fotografií, vycházet a soudit se zatím dá jen podle traileru. A ten byl v určitém směru hodně mnohoznačný.

Absence Lilly Wachowské a nová kamera

Pořád tedy není tak úplně jasné, jestli nový Matrix dokáže kvalitativně navázat na úspěchy předchozích filmů. Už z traileru je patrné, že celý Matrix bude prostě vypadat jinak, protože na novém filmu nedělal kameraman původní trilogie.

Změny se také odehrály na režisérském postu. Zatímco předchozí díly trilogie dělaly ještě sourozenci Wachowští, dnes už Matrix děla jen Lana Wachowská. Důvod, proč se natáčí bez její sestry, není dodnes známý.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -