- Reklama -

Nový Morfeus Yahya Abdul-Mateen II.: Co řekl o Matrixu 4?

Už jen pár týdnů zbývá do premiéry filmu Matrix 4.

- Reklama -

V něm se kromě známých herců trilogie Keanu Reevese a Carrie Ann Mossové, kteří hrají Nea a Trinity, představí nový Morfeus. Toho si už nezahraje Laurence Fishburne, místo něj dostal tuhle roli Yahya Abdul-Mateen II.

Z mnoha záhad, které se kolem filmu Matrix 4 točí, je situace kolem nové inkarnace Morfea. Hraje ho Yahya Abdul-Mateen II.. A právě on může být tím, kdo ukáže, jakým směrem se nové pokračování slavné sci-fi bude ubírat.

Moc se toho od něj ale člověk zatím nedozví. Snad jen to, že nechce nijak ubírat zásluhy původního Morfea. Ani se ho nejspíš herecky nebude snažit napodobovat.

„Není mým úkolem snažit se někoho nebo se snažit zpochybnit historii, kterou Matrix už má,“ svěřil se v jednom z mála hovorů o své nové roli Abdul-Mateen. „Pokud něco, vstupuju do toho, protože si vážím té historie, kterou Matrix má,“ dodal pro Entertainment Weekly.

Úplně jiný Morfeus

Herec v rozhovoru zdůrazňuje, že diváci uvidí nového Morfea. I proto se nejspíš v produkci neuvažovalo o opětovném angažmá Laurence Fishburnea. „Laurence už udělal, co pro Matrix udělat musel,“ komentuje to Yahya Abdul-Mateen.

Sám přičítá své angažmá především tomu, že v nové době bude Matrix prostě jiný. „Rozhodně je to jiná iterace téhle postavy,“ přiznal herec. „Myslím, že to, co scénář poskytl, je úplně nové vyprávění a nové příležitosti, které ve vesmíru Matrixu vytvořily prostor pro nové příběhy. Pro nového Morfea.“

Jaký Morfeus to bude? To je zatím otázka. Z natáčení uniklo ve skutečnosti jenom pár fotografií, vycházet a soudit se zatím dá jen podle traileru. A ten byl v určitém směru hodně mnohoznačný.

Absence Lilly Wachowské a nová kamera

Pořád tedy není tak úplně jasné, jestli nový Matrix dokáže kvalitativně navázat na úspěchy předchozích filmů. Už z traileru je patrné, že celý Matrix bude prostě vypadat jinak, protože na novém filmu nedělal kameraman původní trilogie.

Změny se také odehrály na režisérském postu. Zatímco předchozí díly trilogie dělaly ještě sourozenci Wachowští, dnes už Matrix děla jen Lana Wachowská. Důvod, proč se natáčí bez její sestry, není dodnes známý.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -