- Reklama -

Nový Morfeus Yahya Abdul-Mateen II.: Co řekl o Matrixu 4?

Už jen pár týdnů zbývá do premiéry filmu Matrix 4.

- Reklama -

V něm se kromě známých herců trilogie Keanu Reevese a Carrie Ann Mossové, kteří hrají Nea a Trinity, představí nový Morfeus. Toho si už nezahraje Laurence Fishburne, místo něj dostal tuhle roli Yahya Abdul-Mateen II.

Z mnoha záhad, které se kolem filmu Matrix 4 točí, je situace kolem nové inkarnace Morfea. Hraje ho Yahya Abdul-Mateen II.. A právě on může být tím, kdo ukáže, jakým směrem se nové pokračování slavné sci-fi bude ubírat.

Moc se toho od něj ale člověk zatím nedozví. Snad jen to, že nechce nijak ubírat zásluhy původního Morfea. Ani se ho nejspíš herecky nebude snažit napodobovat.

„Není mým úkolem snažit se někoho nebo se snažit zpochybnit historii, kterou Matrix už má,“ svěřil se v jednom z mála hovorů o své nové roli Abdul-Mateen. „Pokud něco, vstupuju do toho, protože si vážím té historie, kterou Matrix má,“ dodal pro Entertainment Weekly.

Úplně jiný Morfeus

Herec v rozhovoru zdůrazňuje, že diváci uvidí nového Morfea. I proto se nejspíš v produkci neuvažovalo o opětovném angažmá Laurence Fishburnea. „Laurence už udělal, co pro Matrix udělat musel,“ komentuje to Yahya Abdul-Mateen.

Sám přičítá své angažmá především tomu, že v nové době bude Matrix prostě jiný. „Rozhodně je to jiná iterace téhle postavy,“ přiznal herec. „Myslím, že to, co scénář poskytl, je úplně nové vyprávění a nové příležitosti, které ve vesmíru Matrixu vytvořily prostor pro nové příběhy. Pro nového Morfea.“

Jaký Morfeus to bude? To je zatím otázka. Z natáčení uniklo ve skutečnosti jenom pár fotografií, vycházet a soudit se zatím dá jen podle traileru. A ten byl v určitém směru hodně mnohoznačný.

Absence Lilly Wachowské a nová kamera

Pořád tedy není tak úplně jasné, jestli nový Matrix dokáže kvalitativně navázat na úspěchy předchozích filmů. Už z traileru je patrné, že celý Matrix bude prostě vypadat jinak, protože na novém filmu nedělal kameraman původní trilogie.

Změny se také odehrály na režisérském postu. Zatímco předchozí díly trilogie dělaly ještě sourozenci Wachowští, dnes už Matrix děla jen Lana Wachowská. Důvod, proč se natáčí bez její sestry, není dodnes známý.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -