- Reklama -

Matrix 4: Trailer je venku. Datum premiéry? V prosinci. Potvrzena Christina Ricci

Vše, co potřebujete vědět o pokračování sci-fi hitu s Keanu Reevesem v hlavní roli. Kdy se Matrix 4 dostane do kin? A o čem bude?

- Reklama -

Matrix 4 se neodvratně blíží. A fanoušci po celém světě se nemohou dočkat, až se Keanu Reeves znovu vrátí v roli Nea.

O pokračování se toho zatím moc neví. Není znám ani oficiální název. Světohled přesto shromáždil všechny dostupné informace o obsazení, datu premiéry a ději.

Kdo je v obsazení?

Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss se vracejí jako Neo a Trinity, přestože jejich postavy na konci třetího filmu Matrix Revolutions z roku 2003 zemřely.

Daniel Bernhardt si zopakuje svou roli agenta Johnsona. Jada Pinkett Smith se vrací jako Niobe, kterou hrála ve filmech Matrix Reloaded a Matrix Revolutions.

- Reklama -

Lambert Wilson se údajně také vrací jako Merovingian. Pokud se skutečně ve filmu objeví, vrátí se pravděpodobně i Monica Bellucci jako Persefona, Merovingianova manželka.

Novým přírůstkem v obsazení je hvězda filmů Aquaman a Watchmen Yahya Abdul-Mateen II. O tom se proslýchá, že bude hrát mladší verzi Morfea.

Laurence Fishburne, původní představitel Morfea, loni potvrdil, že se ve čtvrtého filmu neobjeví.

Obsazeni byli také Neil Patrick Harris ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku a hvězda Marvelu Jessica Henwicková. Dále Jonathan Groff z Mindhunteru a Frozen, Stephen Graham z Line of Duty, Priyanka Chopra Jonas z Bílého tygra, Ellen Hollmanová ze Spartaka, Andrew Caldwell z iZombie a Brian J. Smith, Toby Onwumere a Eréndira Ibarra ze Sense8.

Hugo Weaving se v roli agenta Smithe nevrátí, herec potvrdil, že mu v tom zabránil nabitý pracovní program.

Poslední potvrzenou členkou obsazení je Christina Ricci, která je známá tím, že hraje neobvyklé postavy.

Kdy bude film uveden do kin?

Společnost Warner Bros nyní posunula premiéru filmu na 22. prosince 2021. Už je také venku první oficiální trailer.

Ten ukazuje první větší pohled do světa Matrix 4. Ten ukazuje překvapivý pohled na zestárlého Nea, který vypadá, že zapomněl všechno, co se stalo v předchozích dílech.

O čem bude Matrix 4?

Stručně řečeno: těžko říct. Herci jsou ohledně toho, o čem film bude, velmi zdrženliví.

Na scénáři se ale podíleli Lana Wachowski, autor projektu Lazarus Aleksandar Hemon a autor Atlasu mraků David Mitchell. Dá se tedy očekávat poměrně složitý děj.

Yahya Madul-Abteen II, mladý Morfeus, prozradil před natáčením, že film je „tak aktuální“, že se „dotýká se témat, o kterých by se mělo mluvit v letech 2020, 2021, 2022“.

Reeves zase řekl, že film má „krásný scénář, který je milostným příběhem“.

„Je to další verze jakési výzvy k probuzení. Baví mě to… Má to skvělou akci. Odhalíme všechno,“ dodal filmový Neo.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -