- Reklama -

Avatar 2: Proč se muselo čekat tak dlouho? Co řekl James Cameron?

Jak to vypadá s pokračováním slavného sci-fi?

- Reklama -

Avatar v roce 2009 navždy změnil filmový průmysl. Byl to film, který se nepodobal ničemu, co se na plátnech objevilo předtím. Technologické a vizuální mistrovské dílo, které naprosto změnilo vnímání filmu a zpopularizovalo 3D promítání.

Snímek trhal finanční rekordy a dodnes patří k nejvýdělečnějším filmům, co jsme kdy viděli. Nyní, téměř po 10 letech, se konečně můžeme těšit na pokračování v podobě filmu Avatar 2.

Pokračování mělo být v kinech již v roce 2014. Jak asi sami víte, tak to jaksi nevyšlo… Od roku 2014 uplynulo již 7 let, takže mnoho fanoušků už nejspíš ani nevěří, že se pokračování filmu nakonec opravdu objeví.

Avatar 2: Nekonečné pokračování

Po několika odkladech režisér James Cameron oznámil, že premiéra bude v prosinci 2020. To se nakonec zase změnilo, tentokrát kvůli pandemii covidu. Zatím posledním stanoveným datem premiéry je prosinec 2022.

Avatar 3 se pak dočká své premiéry v roce 2024.

Hlavní natáčení pro dvojku a trojku je podle webu leedaily.com hotové. Za kamerou stál obvyklý Cameronův spolupracovník, kameramanem Russell Carpenter. Tento tým již dříve spolupracoval na velmi uznávaných projektech.

Vývoj technologie trval více než deset let

Režisér Cameron při rozhovorech o filmu vysvětluje, proč svět na pokračování jeho slavné sci-fi musí čekat tak dlouho. Podle jeho slov byla technologie týkající se 3D natáčení příliš málo vyvinutá. Při natáčení prvního Avatara proto natáčecí tým posouval hranice špičkové technologie tím, že vyvinuli nový a speciální systém nazvaný Fusion Camera.

Tento kamerový systém Fusion Camera (známý také jako Reality Camera System 1) se vyvinul pouze za účelem natáčení celovečerních filmů ve stereoskopickém 3D. Systém využíval nejprve kamery Sony HDC-F950 a později kamery Sony HDC-1500 HD. Investice rozhodně stály za to, protože Avatar byl prvním filmem natáčeným 3D kamerami, co se dočkal nominace na Oscara za nejlepší film.

„Svět vnímáme prostřednictvím stereoskopického systému… vizuálního systému (všichni máme dvě oči), a když vidíte stereo, spouští to v mozku oblasti, které vám dávají pocit, že jste skutečně tam,“ říká k tomu režisér James Cameron podle webu ymcinema.com.

Avatar 2: Kdy bude premiéra

V červenci 2020 došlo kvůli stále trvající pandemii k dalšímu posunutí premiéry. Ta se odsouvá z prosince 2021 na prosinec 2022. Avatar 2 tak bude uveden do kin 16. prosince 2022. Pokud tedy nedojde k dalšímu odsunutí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -