- Reklama -

Avatar 2: Proč se muselo čekat tak dlouho? Co řekl James Cameron?

Jak to vypadá s pokračováním slavného sci-fi?

- Reklama -

Avatar v roce 2009 navždy změnil filmový průmysl. Byl to film, který se nepodobal ničemu, co se na plátnech objevilo předtím. Technologické a vizuální mistrovské dílo, které naprosto změnilo vnímání filmu a zpopularizovalo 3D promítání.

Snímek trhal finanční rekordy a dodnes patří k nejvýdělečnějším filmům, co jsme kdy viděli. Nyní, téměř po 10 letech, se konečně můžeme těšit na pokračování v podobě filmu Avatar 2.

Pokračování mělo být v kinech již v roce 2014. Jak asi sami víte, tak to jaksi nevyšlo… Od roku 2014 uplynulo již 7 let, takže mnoho fanoušků už nejspíš ani nevěří, že se pokračování filmu nakonec opravdu objeví.

Avatar 2: Nekonečné pokračování

Po několika odkladech režisér James Cameron oznámil, že premiéra bude v prosinci 2020. To se nakonec zase změnilo, tentokrát kvůli pandemii covidu. Zatím posledním stanoveným datem premiéry je prosinec 2022.

- Reklama -

Avatar 3 se pak dočká své premiéry v roce 2024.

Hlavní natáčení pro dvojku a trojku je podle webu leedaily.com hotové. Za kamerou stál obvyklý Cameronův spolupracovník, kameramanem Russell Carpenter. Tento tým již dříve spolupracoval na velmi uznávaných projektech.

Vývoj technologie trval více než deset let

Režisér Cameron při rozhovorech o filmu vysvětluje, proč svět na pokračování jeho slavné sci-fi musí čekat tak dlouho. Podle jeho slov byla technologie týkající se 3D natáčení příliš málo vyvinutá. Při natáčení prvního Avatara proto natáčecí tým posouval hranice špičkové technologie tím, že vyvinuli nový a speciální systém nazvaný Fusion Camera.

Tento kamerový systém Fusion Camera (známý také jako Reality Camera System 1) se vyvinul pouze za účelem natáčení celovečerních filmů ve stereoskopickém 3D. Systém využíval nejprve kamery Sony HDC-F950 a později kamery Sony HDC-1500 HD. Investice rozhodně stály za to, protože Avatar byl prvním filmem natáčeným 3D kamerami, co se dočkal nominace na Oscara za nejlepší film.

„Svět vnímáme prostřednictvím stereoskopického systému… vizuálního systému (všichni máme dvě oči), a když vidíte stereo, spouští to v mozku oblasti, které vám dávají pocit, že jste skutečně tam,“ říká k tomu režisér James Cameron podle webu ymcinema.com.

Avatar 2: Kdy bude premiéra

V červenci 2020 došlo kvůli stále trvající pandemii k dalšímu posunutí premiéry. Ta se odsouvá z prosince 2021 na prosinec 2022. Avatar 2 tak bude uveden do kin 16. prosince 2022. Pokud tedy nedojde k dalšímu odsunutí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -