- Reklama -

Avatar 2: Proč se muselo čekat tak dlouho? Co řekl James Cameron?

Jak to vypadá s pokračováním slavného sci-fi?

- Reklama -

Avatar v roce 2009 navždy změnil filmový průmysl. Byl to film, který se nepodobal ničemu, co se na plátnech objevilo předtím. Technologické a vizuální mistrovské dílo, které naprosto změnilo vnímání filmu a zpopularizovalo 3D promítání.

Snímek trhal finanční rekordy a dodnes patří k nejvýdělečnějším filmům, co jsme kdy viděli. Nyní, téměř po 10 letech, se konečně můžeme těšit na pokračování v podobě filmu Avatar 2.

Pokračování mělo být v kinech již v roce 2014. Jak asi sami víte, tak to jaksi nevyšlo… Od roku 2014 uplynulo již 7 let, takže mnoho fanoušků už nejspíš ani nevěří, že se pokračování filmu nakonec opravdu objeví.

Avatar 2: Nekonečné pokračování

Po několika odkladech režisér James Cameron oznámil, že premiéra bude v prosinci 2020. To se nakonec zase změnilo, tentokrát kvůli pandemii covidu. Zatím posledním stanoveným datem premiéry je prosinec 2022.

Avatar 3 se pak dočká své premiéry v roce 2024.

Hlavní natáčení pro dvojku a trojku je podle webu leedaily.com hotové. Za kamerou stál obvyklý Cameronův spolupracovník, kameramanem Russell Carpenter. Tento tým již dříve spolupracoval na velmi uznávaných projektech.

Vývoj technologie trval více než deset let

Režisér Cameron při rozhovorech o filmu vysvětluje, proč svět na pokračování jeho slavné sci-fi musí čekat tak dlouho. Podle jeho slov byla technologie týkající se 3D natáčení příliš málo vyvinutá. Při natáčení prvního Avatara proto natáčecí tým posouval hranice špičkové technologie tím, že vyvinuli nový a speciální systém nazvaný Fusion Camera.

Tento kamerový systém Fusion Camera (známý také jako Reality Camera System 1) se vyvinul pouze za účelem natáčení celovečerních filmů ve stereoskopickém 3D. Systém využíval nejprve kamery Sony HDC-F950 a později kamery Sony HDC-1500 HD. Investice rozhodně stály za to, protože Avatar byl prvním filmem natáčeným 3D kamerami, co se dočkal nominace na Oscara za nejlepší film.

„Svět vnímáme prostřednictvím stereoskopického systému… vizuálního systému (všichni máme dvě oči), a když vidíte stereo, spouští to v mozku oblasti, které vám dávají pocit, že jste skutečně tam,“ říká k tomu režisér James Cameron podle webu ymcinema.com.

Avatar 2: Kdy bude premiéra

V červenci 2020 došlo kvůli stále trvající pandemii k dalšímu posunutí premiéry. Ta se odsouvá z prosince 2021 na prosinec 2022. Avatar 2 tak bude uveden do kin 16. prosince 2022. Pokud tedy nedojde k dalšímu odsunutí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -