- Reklama -

Barbie kraluje kinům: Za pár dní film utržil 337 milionů dolarů

Filmová Barbie míří pomalu ale jistě k tomu, aby se z ní stal naprosto fenomenální trhák.

- Reklama -

V kinech je od pátku, ale už to stačilo na to, aby filmové pojetí nejikoničtější panenky světa vydělalo 337 milionů dolarů. Film nadchl fanoušky i kritiky, všichni oceňují jak práci režisérky Grety Gerwigové, tak herecké výkony Margot Robbie a Ryan Goslinga. Filmová Barbie zatím vydělává překvapivě víc po světě než v Americe. Zámořský trh pomohl zatím k tržbám ve výši 155 milionů, dalších 182 milionů dolarů pak film utržil na mezinárodních trzích, jak oznámili Jeff Goldstein, prezident domácí distribuce, a Andrew Cripps, prezident mezinárodní distribuce, společnosti Warner Bros. Pictures.

Film tak podle všeho plní obrovská očekávání, která se s ním pojila. Na Americkém trhu je nyní „Barbie“ držitelem rekordu za nejlepší otevírací víkend, jde také o největší premiéru filmu v ženské režii.

Filmová jednička v mnoha zemích světa

„Barbie“ ovšem zdatně bojuje i na mezinárodní scéně. Na 55 trzích film po svém uvedení okamžitě obsadil první místo. Celosvětově jde o největší premiéru pro Gretu Gerwig jako režisérku, a nejúspěšnější film Margot Robbie, Ryana Goslinga a téměř všech herců ve filmu, stejně tak o nejúspěšnější premiérový týden, co se týče filmů natočených podle hračky.

„Obrovská a ohromující odezva, kterou jsme zaznamenali, dokazuje to, co jsme věděli od začátku: že Barbie je nejen neuvěřitelně výjimečný film, ale také jednoznačně filmová událost léta, ne-li roku,“ řekl Goldstein. „Greta, Margot, Ryan a celý tým ‚Barbie‘ přinesli přesně takový druh zábavy a zážitku, po jakém diváci po celém světě touží, což dokazují i nadále v takovém množství, jaké jsme neviděli od doby před pandemií. Nemohli bychom být nadšenější, že můžeme být jeho součástí, a blahopřejeme všem, kteří se na této brilantní práci z lásky podíleli.“

- Reklama -

Úspěch mezigenerační ikony

Cripps dodal: „Neuvěřitelné výsledky, které jsme zaznamenali na všech trzích, jsou důkazem nejen Gretiny jedinečné vize, ale i mezigeneračního dopadu ikonického výtvoru společnosti Mattel po celém světě. Všechno v tomto filmu – od růžové vaty až po srdečný optimismus, který je jeho jádrem – silně oslovuje lidi všech věkových kategorií, což dokazují dlouhé fronty v kinech a obrovské nadšení na sociálních sítích. Greta Gerwigová a její pozoruhodné herecké obsazení a štáb přinesli naprosto správný film ve správný čas a s tak silným ohlasem a opakovanými návštěvami bude tato dynamika pravděpodobně pokračovat i v průběhu roku.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -