- Reklama -

Barbie kraluje kinům: Za pár dní film utržil 337 milionů dolarů

Filmová Barbie míří pomalu ale jistě k tomu, aby se z ní stal naprosto fenomenální trhák.

- Reklama -

V kinech je od pátku, ale už to stačilo na to, aby filmové pojetí nejikoničtější panenky světa vydělalo 337 milionů dolarů. Film nadchl fanoušky i kritiky, všichni oceňují jak práci režisérky Grety Gerwigové, tak herecké výkony Margot Robbie a Ryan Goslinga. Filmová Barbie zatím vydělává překvapivě víc po světě než v Americe. Zámořský trh pomohl zatím k tržbám ve výši 155 milionů, dalších 182 milionů dolarů pak film utržil na mezinárodních trzích, jak oznámili Jeff Goldstein, prezident domácí distribuce, a Andrew Cripps, prezident mezinárodní distribuce, společnosti Warner Bros. Pictures.

Film tak podle všeho plní obrovská očekávání, která se s ním pojila. Na Americkém trhu je nyní „Barbie“ držitelem rekordu za nejlepší otevírací víkend, jde také o největší premiéru filmu v ženské režii.

Filmová jednička v mnoha zemích světa

„Barbie“ ovšem zdatně bojuje i na mezinárodní scéně. Na 55 trzích film po svém uvedení okamžitě obsadil první místo. Celosvětově jde o největší premiéru pro Gretu Gerwig jako režisérku, a nejúspěšnější film Margot Robbie, Ryana Goslinga a téměř všech herců ve filmu, stejně tak o nejúspěšnější premiérový týden, co se týče filmů natočených podle hračky.

„Obrovská a ohromující odezva, kterou jsme zaznamenali, dokazuje to, co jsme věděli od začátku: že Barbie je nejen neuvěřitelně výjimečný film, ale také jednoznačně filmová událost léta, ne-li roku,“ řekl Goldstein. „Greta, Margot, Ryan a celý tým ‚Barbie‘ přinesli přesně takový druh zábavy a zážitku, po jakém diváci po celém světě touží, což dokazují i nadále v takovém množství, jaké jsme neviděli od doby před pandemií. Nemohli bychom být nadšenější, že můžeme být jeho součástí, a blahopřejeme všem, kteří se na této brilantní práci z lásky podíleli.“

- Reklama -

Úspěch mezigenerační ikony

Cripps dodal: „Neuvěřitelné výsledky, které jsme zaznamenali na všech trzích, jsou důkazem nejen Gretiny jedinečné vize, ale i mezigeneračního dopadu ikonického výtvoru společnosti Mattel po celém světě. Všechno v tomto filmu – od růžové vaty až po srdečný optimismus, který je jeho jádrem – silně oslovuje lidi všech věkových kategorií, což dokazují dlouhé fronty v kinech a obrovské nadšení na sociálních sítích. Greta Gerwigová a její pozoruhodné herecké obsazení a štáb přinesli naprosto správný film ve správný čas a s tak silným ohlasem a opakovanými návštěvami bude tato dynamika pravděpodobně pokračovat i v průběhu roku.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -