- Reklama -

Black Mirror v 6. řadě sází na hvězdy, podle tvůrce bude seriál zase šokovat

Připravte se na další ponor do mrazivého světa dystopické sci-fi antologie Black Mirror. Oblíbený seriál se totiž už za pár dní vrací s očekávanou šestou sérií. Nejnovější řada přináší pět mysl nahlodávajících epizod plných hvězdných jmen a hluboce znepokojivých témat.

- Reklama -

Charlie Brooker a jeho dlouholetá spolupracovnice Annabel Jonesová se vrací po několikaleté pauze s šestou řadou skvěle propracovaného seriálu, který se tentokrát chlubí i výjimečně talentovaným hereckým obsazením. V nové sérii se totiž objeví známé tváře jako Aaron Paul ze seriálu Westworld, Salma Hayeková (Frída, Machři), Josh Hartnett (Černý jestřáb sestřelen, Pearl Harbor) nebo Annie Murphyová (Schitt’s Creek).

Jak fanoušci seriálu očekávají, tak i v nové řadě bude každá samostatná epizoda a prozkoumá temné stránky společnosti a lidského údělu, umocněné optikou technologického pokroku. Nová sezóna však podle Brookera slibuje nový pohled na věc, protože tvůrce prostřednictvím posledního vydání magazínu TV & Satellite Week prohlašil, že je „rozmanitější než kdykoli předtím“.

Tvůrce slibuje nečekané zvraty

Podle Brookera se Black Mirror vyžívá v tom, že přináší odlišné a překvapivé příběhy, které jsou výzvou jak pro něj, tak pro diváky. „Black Mirror by se měl vzpírat snadné kategorizaci a neustále se znovu objevovat,“ tvrdí. „Abych tuto výzvu splnil a udržel pro diváky napětí, záměrně jsem převrátil některé své vlastní předpoklady o tom, co mohou očekávat.“

Přestože si epizody nové řady podle Brookera zachovávají tón typický pro Black Mirror, vydávají se na nová území a zavádějí nečekané prvky, o nichž se dříve věřilo, že jsou nepřípustné. Malebné skotské městečko či vesmírná loď ze šedesátých let a severní Anglie sedmdesátých let slouží jako podmanivé kulisy, které oživila hvězdná sestava režisérů, včetně Uty Briesewitzové, známé ze seriálu Stranger Things, a Johna Crowleyho, proslaveného seriálem Brooklyn.

- Reklama -

„Příběhy zůstávají ve své podstatě nezaměnitelné s Black Mirror, ale dochází v nich k divokým zvratům,“ říká Brooker. „A abychom to všechno oživili, máme k dispozici neuvěřitelnou sestavu pozoruhodně talentovaných režisérů a herců, kteří těmto příběhům ohromujícím způsobem vdechují život.“

Všech pět dílů přijde najednou

Seriál Black Mirror se původně vysílal na Channel 4, než našel nový domov na Netflixu. Zaujal diváky ve všech pěti dosud vysílaných sezónách, a značné pozornosti se dočkal i přelomový interaktivní film Bandersnatch. Po páté sérii bohužel následovala nečekaně dlouhá pauza, při které to vypadalo, že seriál možná nadobro skončí. Nic tomu navíc nepomohlo, když si Brooker dal během pandemie covidu od psaní pauzu, protože tehdejší období považoval za „příliš depresivní“.

Pandemie naštěstí pominula, a tak Brooker dychtivě očekává, že se diváci s chutí ponoří do nových dílů svého milovaného seriálu. Vyzývá je, aby se oddávali jeho temným požitkům a vychutnávali si momenty, které by neměli. A že jich prý zase bude… Připravte se raději na binge-watching. Už 15. června to totiž zase určitě bude nezapomenutelný zážitek.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -