- Reklama -

Black Mirror v 6. řadě sází na hvězdy, podle tvůrce bude seriál zase šokovat

Připravte se na další ponor do mrazivého světa dystopické sci-fi antologie Black Mirror. Oblíbený seriál se totiž už za pár dní vrací s očekávanou šestou sérií. Nejnovější řada přináší pět mysl nahlodávajících epizod plných hvězdných jmen a hluboce znepokojivých témat.

- Reklama -

Charlie Brooker a jeho dlouholetá spolupracovnice Annabel Jonesová se vrací po několikaleté pauze s šestou řadou skvěle propracovaného seriálu, který se tentokrát chlubí i výjimečně talentovaným hereckým obsazením. V nové sérii se totiž objeví známé tváře jako Aaron Paul ze seriálu Westworld, Salma Hayeková (Frída, Machři), Josh Hartnett (Černý jestřáb sestřelen, Pearl Harbor) nebo Annie Murphyová (Schitt’s Creek).

Jak fanoušci seriálu očekávají, tak i v nové řadě bude každá samostatná epizoda a prozkoumá temné stránky společnosti a lidského údělu, umocněné optikou technologického pokroku. Nová sezóna však podle Brookera slibuje nový pohled na věc, protože tvůrce prostřednictvím posledního vydání magazínu TV & Satellite Week prohlašil, že je „rozmanitější než kdykoli předtím“.

Tvůrce slibuje nečekané zvraty

Podle Brookera se Black Mirror vyžívá v tom, že přináší odlišné a překvapivé příběhy, které jsou výzvou jak pro něj, tak pro diváky. „Black Mirror by se měl vzpírat snadné kategorizaci a neustále se znovu objevovat,“ tvrdí. „Abych tuto výzvu splnil a udržel pro diváky napětí, záměrně jsem převrátil některé své vlastní předpoklady o tom, co mohou očekávat.“

Přestože si epizody nové řady podle Brookera zachovávají tón typický pro Black Mirror, vydávají se na nová území a zavádějí nečekané prvky, o nichž se dříve věřilo, že jsou nepřípustné. Malebné skotské městečko či vesmírná loď ze šedesátých let a severní Anglie sedmdesátých let slouží jako podmanivé kulisy, které oživila hvězdná sestava režisérů, včetně Uty Briesewitzové, známé ze seriálu Stranger Things, a Johna Crowleyho, proslaveného seriálem Brooklyn.

- Reklama -

„Příběhy zůstávají ve své podstatě nezaměnitelné s Black Mirror, ale dochází v nich k divokým zvratům,“ říká Brooker. „A abychom to všechno oživili, máme k dispozici neuvěřitelnou sestavu pozoruhodně talentovaných režisérů a herců, kteří těmto příběhům ohromujícím způsobem vdechují život.“

Všech pět dílů přijde najednou

Seriál Black Mirror se původně vysílal na Channel 4, než našel nový domov na Netflixu. Zaujal diváky ve všech pěti dosud vysílaných sezónách, a značné pozornosti se dočkal i přelomový interaktivní film Bandersnatch. Po páté sérii bohužel následovala nečekaně dlouhá pauza, při které to vypadalo, že seriál možná nadobro skončí. Nic tomu navíc nepomohlo, když si Brooker dal během pandemie covidu od psaní pauzu, protože tehdejší období považoval za „příliš depresivní“.

Pandemie naštěstí pominula, a tak Brooker dychtivě očekává, že se diváci s chutí ponoří do nových dílů svého milovaného seriálu. Vyzývá je, aby se oddávali jeho temným požitkům a vychutnávali si momenty, které by neměli. A že jich prý zase bude… Připravte se raději na binge-watching. Už 15. června to totiž zase určitě bude nezapomenutelný zážitek.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -