- Reklama -

Daisy Jones & the Six: Příběh o slávě, štěstí a zlomených srdcích

Koncem 70. let svět zachvátila elektrizující hudba folkrockové skupiny Daisy Jones & the Six, která se z neznámého prostředí stala jednou z největších světových kapel. V zákulisí však kapelu sužovaly hádky, závislost a bolest srdce, což nakonec vedlo k jejímu dramatickému rozpadu.

- Reklama -

Vše začalo u Daisy Jones, mladé a ambiciózní zpěvačky a skladatelky z Los Angeles, která byla odhodlaná prorazit. Navzdory svému syrovému talentu se Daisy snažila získat pozornost, dokud nepotkala Billyho Dunnea, frontmana bojující kapely z Pittsburghu.

Billyho okamžitě zaujal Daisyin talent a charisma. Věděl, že právě ona je tím chybějícím článkem, který jeho kapela potřebuje k úspěchu. Přesvědčil ji tedy, aby se připojila k jeho kapele, kterou přejmenoval na Daisy Jones & the Six.

Vzestup ke slávě

S Daisy se osud kapely rychle změnil. Brzy hráli vyprodané koncerty po celé zemi a jejich hudba se dostávala na přední příčky hitparád. Úspěch však měl svou cenu.

Tlak slávy a bohatství se stupňoval a členové kapely se začali obracet proti sobě. Zejména Billy se snažil udržet pod kontrolou svou závislost na alkoholu a drogách. Jeho manželství s Camilou tím začalo trpět.

Konec jedné éry

V roce 1977, po vyprodaném koncertu na Soldier Field v Chicagu, skupina náhle ukončila činnost. Důvody rozpadu kapely byly po desetiletí zahaleny tajemstvím. Vše se změnilo, až když se členové kapely a jejich nejbližší okolí nerozhodli odhalit pravdu v dokumentárním filmu.

Děj se rozdělil do dvou časových linií a členové kapely vyprávěli o událostech, které vedly k jejich rozpadu. Probrali vše, včetně osobních bojů se závislostí, hádek a zlomených srdcí.

Tvorba seriálu

Prime Video Daisy Jones & the Six přináší tento strhující příběh o slávě, bohatství a zlomených srdcích. Seriál, v němž se v hlavních rolích Billyho a Daisy představí Sam Claflin a Riley Keoughová, vznikl na motivy bestselleru Taylora Jenkinse Reida.

Všichni herci se kvůli svým rolím museli naučit zpívat a hrát na hudební nástroje a pro seriál nahráli originální písně. Navzdory svému slavnému hudebnímu původu neměla Keoughová žádné předchozí hudební zkušenosti a proces konkurzu pro ni byl skličující.

„Všichni jsme ale na sobě tvrdě pracovali a to, že jsme se dostali z pozice, kdy jsme neuměli hrát na žádný nástroj ani zpívat, do pozice, kdy fungujeme v kapele, která působí autenticky, na to jsem pyšná,“ svěřila se Keoughová. „To se nedá předstírat.“

Claflin řekl, že obdivuje Keoughovu energii a talent. „Měli jsme zkoušky navíc, abychom našli tu společnou chemii, ale byl jsem v úžasu z Riley a energie, kterou do toho vnesla,“ uvedl.

Nakonec je Daisy Jones & the Six příběhem o tom, co je třeba udělat, abyste se prosadili v hudebním průmyslu – a co to stojí. Jak řekl Claflinp pro magazín TV & Satellite Week: „Billy je kreativní, talentovaný a vášnivý a je jako otcovská postava kapely. Jeho slabinou je však alkohol a závislost.“

Seriál bude k dispozici na Prime Video od 3. března.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -