- Reklama -

Daisy Jones & the Six: Příběh o slávě, štěstí a zlomených srdcích

Koncem 70. let svět zachvátila elektrizující hudba folkrockové skupiny Daisy Jones & the Six, která se z neznámého prostředí stala jednou z největších světových kapel. V zákulisí však kapelu sužovaly hádky, závislost a bolest srdce, což nakonec vedlo k jejímu dramatickému rozpadu.

- Reklama -

Vše začalo u Daisy Jones, mladé a ambiciózní zpěvačky a skladatelky z Los Angeles, která byla odhodlaná prorazit. Navzdory svému syrovému talentu se Daisy snažila získat pozornost, dokud nepotkala Billyho Dunnea, frontmana bojující kapely z Pittsburghu.

Billyho okamžitě zaujal Daisyin talent a charisma. Věděl, že právě ona je tím chybějícím článkem, který jeho kapela potřebuje k úspěchu. Přesvědčil ji tedy, aby se připojila k jeho kapele, kterou přejmenoval na Daisy Jones & the Six.

Vzestup ke slávě

S Daisy se osud kapely rychle změnil. Brzy hráli vyprodané koncerty po celé zemi a jejich hudba se dostávala na přední příčky hitparád. Úspěch však měl svou cenu.

Tlak slávy a bohatství se stupňoval a členové kapely se začali obracet proti sobě. Zejména Billy se snažil udržet pod kontrolou svou závislost na alkoholu a drogách. Jeho manželství s Camilou tím začalo trpět.

- Reklama -

Konec jedné éry

V roce 1977, po vyprodaném koncertu na Soldier Field v Chicagu, skupina náhle ukončila činnost. Důvody rozpadu kapely byly po desetiletí zahaleny tajemstvím. Vše se změnilo, až když se členové kapely a jejich nejbližší okolí nerozhodli odhalit pravdu v dokumentárním filmu.

Děj se rozdělil do dvou časových linií a členové kapely vyprávěli o událostech, které vedly k jejich rozpadu. Probrali vše, včetně osobních bojů se závislostí, hádek a zlomených srdcí.

Tvorba seriálu

Prime Video Daisy Jones & the Six přináší tento strhující příběh o slávě, bohatství a zlomených srdcích. Seriál, v němž se v hlavních rolích Billyho a Daisy představí Sam Claflin a Riley Keoughová, vznikl na motivy bestselleru Taylora Jenkinse Reida.

Všichni herci se kvůli svým rolím museli naučit zpívat a hrát na hudební nástroje a pro seriál nahráli originální písně. Navzdory svému slavnému hudebnímu původu neměla Keoughová žádné předchozí hudební zkušenosti a proces konkurzu pro ni byl skličující.

„Všichni jsme ale na sobě tvrdě pracovali a to, že jsme se dostali z pozice, kdy jsme neuměli hrát na žádný nástroj ani zpívat, do pozice, kdy fungujeme v kapele, která působí autenticky, na to jsem pyšná,“ svěřila se Keoughová. „To se nedá předstírat.“

Claflin řekl, že obdivuje Keoughovu energii a talent. „Měli jsme zkoušky navíc, abychom našli tu společnou chemii, ale byl jsem v úžasu z Riley a energie, kterou do toho vnesla,“ uvedl.

Nakonec je Daisy Jones & the Six příběhem o tom, co je třeba udělat, abyste se prosadili v hudebním průmyslu – a co to stojí. Jak řekl Claflinp pro magazín TV & Satellite Week: „Billy je kreativní, talentovaný a vášnivý a je jako otcovská postava kapely. Jeho slabinou je však alkohol a závislost.“

Seriál bude k dispozici na Prime Video od 3. března.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -