- Reklama -

Daisy Jones & the Six: Příběh o slávě, štěstí a zlomených srdcích

Koncem 70. let svět zachvátila elektrizující hudba folkrockové skupiny Daisy Jones & the Six, která se z neznámého prostředí stala jednou z největších světových kapel. V zákulisí však kapelu sužovaly hádky, závislost a bolest srdce, což nakonec vedlo k jejímu dramatickému rozpadu.

- Reklama -

Vše začalo u Daisy Jones, mladé a ambiciózní zpěvačky a skladatelky z Los Angeles, která byla odhodlaná prorazit. Navzdory svému syrovému talentu se Daisy snažila získat pozornost, dokud nepotkala Billyho Dunnea, frontmana bojující kapely z Pittsburghu.

Billyho okamžitě zaujal Daisyin talent a charisma. Věděl, že právě ona je tím chybějícím článkem, který jeho kapela potřebuje k úspěchu. Přesvědčil ji tedy, aby se připojila k jeho kapele, kterou přejmenoval na Daisy Jones & the Six.

Vzestup ke slávě

S Daisy se osud kapely rychle změnil. Brzy hráli vyprodané koncerty po celé zemi a jejich hudba se dostávala na přední příčky hitparád. Úspěch však měl svou cenu.

Tlak slávy a bohatství se stupňoval a členové kapely se začali obracet proti sobě. Zejména Billy se snažil udržet pod kontrolou svou závislost na alkoholu a drogách. Jeho manželství s Camilou tím začalo trpět.

- Reklama -

Konec jedné éry

V roce 1977, po vyprodaném koncertu na Soldier Field v Chicagu, skupina náhle ukončila činnost. Důvody rozpadu kapely byly po desetiletí zahaleny tajemstvím. Vše se změnilo, až když se členové kapely a jejich nejbližší okolí nerozhodli odhalit pravdu v dokumentárním filmu.

Děj se rozdělil do dvou časových linií a členové kapely vyprávěli o událostech, které vedly k jejich rozpadu. Probrali vše, včetně osobních bojů se závislostí, hádek a zlomených srdcí.

Tvorba seriálu

Prime Video Daisy Jones & the Six přináší tento strhující příběh o slávě, bohatství a zlomených srdcích. Seriál, v němž se v hlavních rolích Billyho a Daisy představí Sam Claflin a Riley Keoughová, vznikl na motivy bestselleru Taylora Jenkinse Reida.

Všichni herci se kvůli svým rolím museli naučit zpívat a hrát na hudební nástroje a pro seriál nahráli originální písně. Navzdory svému slavnému hudebnímu původu neměla Keoughová žádné předchozí hudební zkušenosti a proces konkurzu pro ni byl skličující.

„Všichni jsme ale na sobě tvrdě pracovali a to, že jsme se dostali z pozice, kdy jsme neuměli hrát na žádný nástroj ani zpívat, do pozice, kdy fungujeme v kapele, která působí autenticky, na to jsem pyšná,“ svěřila se Keoughová. „To se nedá předstírat.“

Claflin řekl, že obdivuje Keoughovu energii a talent. „Měli jsme zkoušky navíc, abychom našli tu společnou chemii, ale byl jsem v úžasu z Riley a energie, kterou do toho vnesla,“ uvedl.

Nakonec je Daisy Jones & the Six příběhem o tom, co je třeba udělat, abyste se prosadili v hudebním průmyslu – a co to stojí. Jak řekl Claflinp pro magazín TV & Satellite Week: „Billy je kreativní, talentovaný a vášnivý a je jako otcovská postava kapely. Jeho slabinou je však alkohol a závislost.“

Seriál bude k dispozici na Prime Video od 3. března.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -