- Reklama -

Prime video uvede brzy druhý nejdražší seriál všech dob, láka na hvězdu Hry o trůny

Richard Madden, skotský herec, kterého čeští diváci znají jako krále severu Roba Starka ze seriálu Hra o trůny, je jedním z hlavních kandidátů na roli Jamese Bonda v připravovaném filmu. Ještě předtím však předvede své schopnosti tajného agenta ve velkorozpočtovém šestidílném akčním seriálu "Citadela" společnosti Prime Video.

- Reklama -

Seriál, který natočil tým stojící za filmovou sérií „Avengers“, sleduje Maddenovu postavu Masona Kanea a jeho milenku Nadiu Sinh (hraje ji Priyanka Chopra Jonas), kteří pracují pro Citadelu, mezinárodní špionážní agenturu, jejímž úkolem je zajistit bezpečnost světa.

V seriálu se dvojice ocitne v pasti, kterou na ně nastraží zlovolná globální síť Manticore. Tahle Manticore je odhodlaná zabít všechny členy Citadely a vytvořit nový světový řád. Mason a Nadia sice přežijí nastražený výbuch, ale oba ztratí paměť. Osm let proto zůstávají v utajení, budují si nové životy pod novými identitami a o své minulosti vůbec nevědí.

Seriál je jako velká skládačka, říká Priyanka Chopra

Mason žije poklidně se svou ženou a dcerou v Oregonu, dokud ho nekontaktuje jeden z jeho starých kolegů z Citadely, Bernard Orlick (Stanley Tucci), který potřebuje jeho pomoc, aby zastavil Manticoru.

Když se Mason opět setká s Nadiou, vydají se na misi, aby zachránili svět a zároveň se vypořádali s následky svého bývalého románku. „Mason je velmi komplikovaný muž,“ okomentoval dějovou linku Richard Madden pro poslední vydání časopisu TV&Satellite Week. „Na obou postavách mě zaujalo, jak moc musí je zničilo, že si zvolily takový život.“

V Citadele hrají obě hvězdy seriálu dvě verze svých postav – jednu před vymazáním paměti a druhou po něm. „Tento seriál je naprosto nelineární, takže se vracíte tam a zpět. Bylo to jako velká skládačka, kterou jsme si museli zapamatovat, ale její natáčení bylo tak zábavné,“ řekla Priyanka Chopra.

Dražší než Citadel byl už jen Pán prstenů

Jedním z vrcholů seriálu jsou údajně dechberoucí akční sekvence. „V Citadele jsou obrovské kulisy,“ upozornil Madden. „Ale uprostřed těch velkolepých scén s výbuchy a vybuchujícími auty se odehrává opravdu intimní drama mezi Masonem a Nadiou, takže akční scény jsou protkány srdcem a příběhem.“

Díky velkolepým akčním scénám a okouzlujícím lokacím se Citadela stala druhým nejdražším televizním seriálem všech dob. Dražší už byl jen seriálový epos JRR Tolkiena „Pán prstenů: Prsteny moci“ od Prime Video. Prime navíc podle všeho se seriálem počítá i do budoucna, protože už objednal druhou sezónu. Fanoušci mohou očekávat také i další epizody „Citadely“ odehrávající se v Itálii, Indii a Mexiku.

Premiéra první řady seriálu Citadel bude na Prime video 28. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -