- Reklama -

Prime video uvede brzy druhý nejdražší seriál všech dob, láka na hvězdu Hry o trůny

Richard Madden, skotský herec, kterého čeští diváci znají jako krále severu Roba Starka ze seriálu Hra o trůny, je jedním z hlavních kandidátů na roli Jamese Bonda v připravovaném filmu. Ještě předtím však předvede své schopnosti tajného agenta ve velkorozpočtovém šestidílném akčním seriálu "Citadela" společnosti Prime Video.

- Reklama -

Seriál, který natočil tým stojící za filmovou sérií „Avengers“, sleduje Maddenovu postavu Masona Kanea a jeho milenku Nadiu Sinh (hraje ji Priyanka Chopra Jonas), kteří pracují pro Citadelu, mezinárodní špionážní agenturu, jejímž úkolem je zajistit bezpečnost světa.

V seriálu se dvojice ocitne v pasti, kterou na ně nastraží zlovolná globální síť Manticore. Tahle Manticore je odhodlaná zabít všechny členy Citadely a vytvořit nový světový řád. Mason a Nadia sice přežijí nastražený výbuch, ale oba ztratí paměť. Osm let proto zůstávají v utajení, budují si nové životy pod novými identitami a o své minulosti vůbec nevědí.

Seriál je jako velká skládačka, říká Priyanka Chopra

Mason žije poklidně se svou ženou a dcerou v Oregonu, dokud ho nekontaktuje jeden z jeho starých kolegů z Citadely, Bernard Orlick (Stanley Tucci), který potřebuje jeho pomoc, aby zastavil Manticoru.

Když se Mason opět setká s Nadiou, vydají se na misi, aby zachránili svět a zároveň se vypořádali s následky svého bývalého románku. „Mason je velmi komplikovaný muž,“ okomentoval dějovou linku Richard Madden pro poslední vydání časopisu TV&Satellite Week. „Na obou postavách mě zaujalo, jak moc musí je zničilo, že si zvolily takový život.“

- Reklama -

V Citadele hrají obě hvězdy seriálu dvě verze svých postav – jednu před vymazáním paměti a druhou po něm. „Tento seriál je naprosto nelineární, takže se vracíte tam a zpět. Bylo to jako velká skládačka, kterou jsme si museli zapamatovat, ale její natáčení bylo tak zábavné,“ řekla Priyanka Chopra.

Dražší než Citadel byl už jen Pán prstenů

Jedním z vrcholů seriálu jsou údajně dechberoucí akční sekvence. „V Citadele jsou obrovské kulisy,“ upozornil Madden. „Ale uprostřed těch velkolepých scén s výbuchy a vybuchujícími auty se odehrává opravdu intimní drama mezi Masonem a Nadiou, takže akční scény jsou protkány srdcem a příběhem.“

Díky velkolepým akčním scénám a okouzlujícím lokacím se Citadela stala druhým nejdražším televizním seriálem všech dob. Dražší už byl jen seriálový epos JRR Tolkiena „Pán prstenů: Prsteny moci“ od Prime Video. Prime navíc podle všeho se seriálem počítá i do budoucna, protože už objednal druhou sezónu. Fanoušci mohou očekávat také i další epizody „Citadely“ odehrávající se v Itálii, Indii a Mexiku.

Premiéra první řady seriálu Citadel bude na Prime video 28. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -