- Reklama -

Freefilm nefunguje. Ukončil činnost kvůli žalobě

Co se děje s největším českým webem zabývajícím se online filmy zdarma?

- Reklama -

Je to už pár dní, co pirátský filmový web Freefilm nefunguje. Proč se to stalo? A kdy bude zase fungovat? Tedy přesněji: bude ještě vůbec někdy fungovat? Máme pro vás špatnou zprávu.

Freefilm.to patří mezi nejoblíbenější stránky na českém internetu. A dlouhý čas se mohl chlubit tak rozsáhlou filmovou nabídkou, že se o tom Netflixu ani Prime videu nemohlo ani zdát. A to je taky důvod, proč oblíbený web nakonec končí.

Žaloba přinutila provozovatele vše ukončit

Jak zjistil web torrentfreak.com, freefilm.to se stal obětí rozsáhlé žaloby, která nejspíš jednou vzhledem k činnosti webu musela přijít. Podle zprávy podaly asociace MPA (Motion Picture Association) a ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) několik žádostí ke kalifornskému soudu, ve kterých požadovali, aby soud donutil registr domén Tonic DOmains a poskytovatale CDN služeb Cloudflare k odevzdání veškerých informací, které mají o provozovatelích několika pirátských internetových stránek.

A jedním z cílů těchto žádostí byl i filmový web Freefilm.to. Ten už má zrušené i sociální sítě a vše vypadá, že dopadne jako několik jiných zaniklých filmových webů, po kterých zůstala jen zpráva o nedostupnosti stránek.

- Reklama -

Kde se dívat na online filmy zdarma

Je otázkou, kde na filmy dále dívat. Podle všeho se poslední zátah na piráty zatím nedotkl třeba stránek filmplanet.to. Ale je nejspíš jen otázkou času, kdy dopadne ruka zákona i na ně.

A to není dobrá zpráva pro více než 8,5 milionu uživatelů, kteří na Freefilm chodili každý měsíc. Ti nyní nejspíš musí najít nové místo, kde se koukat na filmy. K jejich štěstí, stále ještě existují místa, kde dají snadno sledovat filmy online zdarma.

Možná ale nakonec všem těmto lidem nezbude, než začít uvažovat o placení nějaké streamovací společnosti. Sice to není zdarma, ale nabídka Netlixu, Prime Videa, Apple TV+ nebo Disney+ (což jsou ostatně společnosti, jejichž tituly na Freefilmu v poslední doběbyly nejčastěji) není až tak závratně drahá.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -