- Reklama -

Freefilm skončil? Oblíbený filmový server přestal fungovat

Co se stalo s filmovým serverem freefilm.to? A co se jeho seriálovým sourozencem freeserialy.to? Oba servery předevčírem přestaly fungovat. Je to snad tak, že freefilm skončil?

- Reklama -

Na rozdíl od mnoha jiných zemích se v Čechách stále těší velké oblibě pirátské streamování filmů, které je díky nastavení naší justice u nás jen těžko postižitelné, protože servery jako freefilm.to nebo freeserial.to sdílí hlavně odkazy na servery třetích stran, což u nás není trestný čin. Proto se už mnoho let zdálo nepředstavitelné, že by freefilm skončil.

A to i přesto, že filmové společnosti všemožně bojují proti tomu, aby podobné servery nemohly fungovat. Mnozí ještě mají v paměti pár let staré události, kdy filmové společnosti dokázaly díky žalobám dosáhnout uzavření nejznámějších streamovacích serverů své doby.

Překvapivý krok od provozovatele?

Konec pirátského streamování to ale neznamenalo. Servery zabývající se zveřejňováním kradených filmů prostě přešly ke konkurenci. Jenže to se nezdá být současný případ výpadků serverů freefilm.to a freeserial.to.

U freefilm.to a freeserial.to vše nasvědčuje tomu, že opravdu skončily. Weby mají zrušené i své sociální sítě a i další věci naznačují, že provozovatelé webů se nejspíš rozhodli svou činnost ukončit.

- Reklama -

Pokud by šlo jen o krátkodobý výpadek, servery by už nejspíš byly znovu nahozené. Současná situace spíš připomíná konec filmových serverů, které si můžeme pamatovat z minulosti. U těch také nejdříve došlo k výpadku. A když už se náhodou dokázal pirátský filmový server vrátit k provozu, většinou už nedokázal dosáhnout dřívější slávy.

Skončil freefilm kvůli streamovacím službám?

Pravdou také je, že provozovatelům pirátských serverů pomalu ale jistě zvoní umíráček. Vzhledem k rostoucímu vlivu streamovacích služeb jako je Netflix, Amazon Prime nebo Disney+ se dá očekávat, že podobně velcí hráči konkurenci v podobě pirátského vysílání nakonec zničí, protože je okrádají o zisky.

To pro fanoušky sledování filmů zdarma není dobrá zpráva. Útěchou snad pro příznivce pirátského vysílání může být, že další známý pirátský server filmplanet.to stále ještě funguje. Existují samozřejmě i další alternativy, jak sledovat filmy online zdarma, přesto stojí za uvážení, jestli už nenastal čas smířit se s placením nějaké té online služby.

Jak se zdá, doba sledování filmů zdarma se totiž blíží svému konci.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -