- Reklama -

Freefilm skončil? Oblíbený filmový server přestal fungovat

Co se stalo s filmovým serverem freefilm.to? A co se jeho seriálovým sourozencem freeserialy.to? Oba servery předevčírem přestaly fungovat. Je to snad tak, že freefilm skončil?

- Reklama -

Na rozdíl od mnoha jiných zemích se v Čechách stále těší velké oblibě pirátské streamování filmů, které je díky nastavení naší justice u nás jen těžko postižitelné, protože servery jako freefilm.to nebo freeserial.to sdílí hlavně odkazy na servery třetích stran, což u nás není trestný čin. Proto se už mnoho let zdálo nepředstavitelné, že by freefilm skončil.

A to i přesto, že filmové společnosti všemožně bojují proti tomu, aby podobné servery nemohly fungovat. Mnozí ještě mají v paměti pár let staré události, kdy filmové společnosti dokázaly díky žalobám dosáhnout uzavření nejznámějších streamovacích serverů své doby.

Překvapivý krok od provozovatele?

Konec pirátského streamování to ale neznamenalo. Servery zabývající se zveřejňováním kradených filmů prostě přešly ke konkurenci. Jenže to se nezdá být současný případ výpadků serverů freefilm.to a freeserial.to.

U freefilm.to a freeserial.to vše nasvědčuje tomu, že opravdu skončily. Weby mají zrušené i své sociální sítě a i další věci naznačují, že provozovatelé webů se nejspíš rozhodli svou činnost ukončit.

- Reklama -

Pokud by šlo jen o krátkodobý výpadek, servery by už nejspíš byly znovu nahozené. Současná situace spíš připomíná konec filmových serverů, které si můžeme pamatovat z minulosti. U těch také nejdříve došlo k výpadku. A když už se náhodou dokázal pirátský filmový server vrátit k provozu, většinou už nedokázal dosáhnout dřívější slávy.

Skončil freefilm kvůli streamovacím službám?

Pravdou také je, že provozovatelům pirátských serverů pomalu ale jistě zvoní umíráček. Vzhledem k rostoucímu vlivu streamovacích služeb jako je Netflix, Amazon Prime nebo Disney+ se dá očekávat, že podobně velcí hráči konkurenci v podobě pirátského vysílání nakonec zničí, protože je okrádají o zisky.

To pro fanoušky sledování filmů zdarma není dobrá zpráva. Útěchou snad pro příznivce pirátského vysílání může být, že další známý pirátský server filmplanet.to stále ještě funguje. Existují samozřejmě i další alternativy, jak sledovat filmy online zdarma, přesto stojí za uvážení, jestli už nenastal čas smířit se s placením nějaké té online služby.

Jak se zdá, doba sledování filmů zdarma se totiž blíží svému konci.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -