- Reklama -

Freefilm skončil? Oblíbený filmový server přestal fungovat

Co se stalo s filmovým serverem freefilm.to? A co se jeho seriálovým sourozencem freeserialy.to? Oba servery předevčírem přestaly fungovat. Je to snad tak, že freefilm skončil?

- Reklama -

Na rozdíl od mnoha jiných zemích se v Čechách stále těší velké oblibě pirátské streamování filmů, které je díky nastavení naší justice u nás jen těžko postižitelné, protože servery jako freefilm.to nebo freeserial.to sdílí hlavně odkazy na servery třetích stran, což u nás není trestný čin. Proto se už mnoho let zdálo nepředstavitelné, že by freefilm skončil.

A to i přesto, že filmové společnosti všemožně bojují proti tomu, aby podobné servery nemohly fungovat. Mnozí ještě mají v paměti pár let staré události, kdy filmové společnosti dokázaly díky žalobám dosáhnout uzavření nejznámějších streamovacích serverů své doby.

Překvapivý krok od provozovatele?

Konec pirátského streamování to ale neznamenalo. Servery zabývající se zveřejňováním kradených filmů prostě přešly ke konkurenci. Jenže to se nezdá být současný případ výpadků serverů freefilm.to a freeserial.to.

U freefilm.to a freeserial.to vše nasvědčuje tomu, že opravdu skončily. Weby mají zrušené i své sociální sítě a i další věci naznačují, že provozovatelé webů se nejspíš rozhodli svou činnost ukončit.

Pokud by šlo jen o krátkodobý výpadek, servery by už nejspíš byly znovu nahozené. Současná situace spíš připomíná konec filmových serverů, které si můžeme pamatovat z minulosti. U těch také nejdříve došlo k výpadku. A když už se náhodou dokázal pirátský filmový server vrátit k provozu, většinou už nedokázal dosáhnout dřívější slávy.

Skončil freefilm kvůli streamovacím službám?

Pravdou také je, že provozovatelům pirátských serverů pomalu ale jistě zvoní umíráček. Vzhledem k rostoucímu vlivu streamovacích služeb jako je Netflix, Amazon Prime nebo Disney+ se dá očekávat, že podobně velcí hráči konkurenci v podobě pirátského vysílání nakonec zničí, protože je okrádají o zisky.

To pro fanoušky sledování filmů zdarma není dobrá zpráva. Útěchou snad pro příznivce pirátského vysílání může být, že další známý pirátský server filmplanet.to stále ještě funguje. Existují samozřejmě i další alternativy, jak sledovat filmy online zdarma, přesto stojí za uvážení, jestli už nenastal čas smířit se s placením nějaké té online služby.

Jak se zdá, doba sledování filmů zdarma se totiž blíží svému konci.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -