- Reklama -

Jak to, že je Ellie v The Last of Us imunní proti nemoci?

V prvním díle The Last of Us se diváci dočkají šokujícího odhalení o postavě Ellie, které může některé diváky, zejména ty, kteří hru neznají, zanechat poněkud zmatené. Jak to, že je Ellie vůči všudypřítomné nemoci imunní?

- Reklama -

Seriál The Last of Us se odehrává v postapokalyptickém světě, kde lidstvo bojuje o přežití proti houbě Cordyceps, smrtící mozkové infekci, která mění své hostitele v zombie podobné tvory, známé jako Nakažení. Virus se přenáší kousnutím a podle stránek screenrant.com způsobuje, že se lidé mění ve tři typy Infikovaných – Runnery, Clickery a Bloatery, přičemž každý z nich je nebezpečnější než ten předchozí.

Již 20 let lidstvo tento vir decimuje a přežilo jen velmi málo lidí. Existuje však jedna výjimka – Ellie Williamsová (hraje ji Bella Ramseyová). Ta je vůči viru imunní a tohle odhalení vyvolává u diváků, kteří hru neznají, spoustu otázek. Seriál zatím nevysvětlil, jak tuto imunitu získala, a tak se mnozí ptají, jak je to možné.

(Upozornění: článek obsahuje spoilery seriálu The Last of Us)

Ellie a její imunita jsou nadějí pro lidstvo

Ze hry víme, že Ellie zjistila, že je vůči viru imunní poté, co se s kamarádkou nakazily, ale nepocítily žádné následky. Elliinu imunitu způsobila zvláštní mutací v mozku, díky které je odolná vůči sporám i kousnutí od ostatních nakažených. To znamená, že Ellie může být klíčem k záchraně lidstva, protože její krev je nadějí na vymyšlení léku na virus, informuje newsweek.com.

- Reklama -

Elliina imunita je pro seriál klíčovým bodem zápletky, protože připravuje půdu pro hlavní dějovou linii. Pašerák Joel (Pedro Pascal) má za úkol dostat teenagerku z karanténní zóny v naději, že se mu podaří sestrojit vakcínu. Musí proplout nebezpečným světem plným nakažených a dalších nebezpečí a zároveň zajistit Ellie bezpečí. Sázky jsou vysoké a osud lidstva spočívá na Elliiných bedrech.

Extrémně důležitý pašerák Joel

Seriál také vyzdvihuje pouto mezi Joelem a Ellie, protože se spoléhají jeden na druhého, aby přežili. Jejich cesta bude plná akce, napětí a emotivních momentů, které diváky nechají na pokraji sil. Scénáristé (alespoň soudě dle zatím odvysílaného dílu) odvedli při adaptaci herního příběhu na filmové plátno vynikající práci.

Seriálu se podařilo úspěšně zachytit podstatu hry a přidat k ní vlastní jedinečný nádech, díky čemuž ho oceňují jak fanoušci hry, tak i nováčci. Vzhledem k tomu, že v sázce je osud lidstva, slibuje seriál vzrušující, akcí nabitou cestu a fanoušci netrpělivě očekávají další díl.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -