- Reklama -

Jak to, že je Ellie v The Last of Us imunní proti nemoci?

V prvním díle The Last of Us se diváci dočkají šokujícího odhalení o postavě Ellie, které může některé diváky, zejména ty, kteří hru neznají, zanechat poněkud zmatené. Jak to, že je Ellie vůči všudypřítomné nemoci imunní?

- Reklama -

Seriál The Last of Us se odehrává v postapokalyptickém světě, kde lidstvo bojuje o přežití proti houbě Cordyceps, smrtící mozkové infekci, která mění své hostitele v zombie podobné tvory, známé jako Nakažení. Virus se přenáší kousnutím a podle stránek screenrant.com způsobuje, že se lidé mění ve tři typy Infikovaných – Runnery, Clickery a Bloatery, přičemž každý z nich je nebezpečnější než ten předchozí.

Již 20 let lidstvo tento vir decimuje a přežilo jen velmi málo lidí. Existuje však jedna výjimka – Ellie Williamsová (hraje ji Bella Ramseyová). Ta je vůči viru imunní a tohle odhalení vyvolává u diváků, kteří hru neznají, spoustu otázek. Seriál zatím nevysvětlil, jak tuto imunitu získala, a tak se mnozí ptají, jak je to možné.

(Upozornění: článek obsahuje spoilery seriálu The Last of Us)

Ellie a její imunita jsou nadějí pro lidstvo

Ze hry víme, že Ellie zjistila, že je vůči viru imunní poté, co se s kamarádkou nakazily, ale nepocítily žádné následky. Elliinu imunitu způsobila zvláštní mutací v mozku, díky které je odolná vůči sporám i kousnutí od ostatních nakažených. To znamená, že Ellie může být klíčem k záchraně lidstva, protože její krev je nadějí na vymyšlení léku na virus, informuje newsweek.com.

Elliina imunita je pro seriál klíčovým bodem zápletky, protože připravuje půdu pro hlavní dějovou linii. Pašerák Joel (Pedro Pascal) má za úkol dostat teenagerku z karanténní zóny v naději, že se mu podaří sestrojit vakcínu. Musí proplout nebezpečným světem plným nakažených a dalších nebezpečí a zároveň zajistit Ellie bezpečí. Sázky jsou vysoké a osud lidstva spočívá na Elliiných bedrech.

Extrémně důležitý pašerák Joel

Seriál také vyzdvihuje pouto mezi Joelem a Ellie, protože se spoléhají jeden na druhého, aby přežili. Jejich cesta bude plná akce, napětí a emotivních momentů, které diváky nechají na pokraji sil. Scénáristé (alespoň soudě dle zatím odvysílaného dílu) odvedli při adaptaci herního příběhu na filmové plátno vynikající práci.

Seriálu se podařilo úspěšně zachytit podstatu hry a přidat k ní vlastní jedinečný nádech, díky čemuž ho oceňují jak fanoušci hry, tak i nováčci. Vzhledem k tomu, že v sázce je osud lidstva, slibuje seriál vzrušující, akcí nabitou cestu a fanoušci netrpělivě očekávají další díl.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -