- Reklama -

Jak to, že je Ellie v The Last of Us imunní proti nemoci?

V prvním díle The Last of Us se diváci dočkají šokujícího odhalení o postavě Ellie, které může některé diváky, zejména ty, kteří hru neznají, zanechat poněkud zmatené. Jak to, že je Ellie vůči všudypřítomné nemoci imunní?

- Reklama -

Seriál The Last of Us se odehrává v postapokalyptickém světě, kde lidstvo bojuje o přežití proti houbě Cordyceps, smrtící mozkové infekci, která mění své hostitele v zombie podobné tvory, známé jako Nakažení. Virus se přenáší kousnutím a podle stránek screenrant.com způsobuje, že se lidé mění ve tři typy Infikovaných – Runnery, Clickery a Bloatery, přičemž každý z nich je nebezpečnější než ten předchozí.

Již 20 let lidstvo tento vir decimuje a přežilo jen velmi málo lidí. Existuje však jedna výjimka – Ellie Williamsová (hraje ji Bella Ramseyová). Ta je vůči viru imunní a tohle odhalení vyvolává u diváků, kteří hru neznají, spoustu otázek. Seriál zatím nevysvětlil, jak tuto imunitu získala, a tak se mnozí ptají, jak je to možné.

(Upozornění: článek obsahuje spoilery seriálu The Last of Us)

Ellie a její imunita jsou nadějí pro lidstvo

Ze hry víme, že Ellie zjistila, že je vůči viru imunní poté, co se s kamarádkou nakazily, ale nepocítily žádné následky. Elliinu imunitu způsobila zvláštní mutací v mozku, díky které je odolná vůči sporám i kousnutí od ostatních nakažených. To znamená, že Ellie může být klíčem k záchraně lidstva, protože její krev je nadějí na vymyšlení léku na virus, informuje newsweek.com.

Elliina imunita je pro seriál klíčovým bodem zápletky, protože připravuje půdu pro hlavní dějovou linii. Pašerák Joel (Pedro Pascal) má za úkol dostat teenagerku z karanténní zóny v naději, že se mu podaří sestrojit vakcínu. Musí proplout nebezpečným světem plným nakažených a dalších nebezpečí a zároveň zajistit Ellie bezpečí. Sázky jsou vysoké a osud lidstva spočívá na Elliiných bedrech.

Extrémně důležitý pašerák Joel

Seriál také vyzdvihuje pouto mezi Joelem a Ellie, protože se spoléhají jeden na druhého, aby přežili. Jejich cesta bude plná akce, napětí a emotivních momentů, které diváky nechají na pokraji sil. Scénáristé (alespoň soudě dle zatím odvysílaného dílu) odvedli při adaptaci herního příběhu na filmové plátno vynikající práci.

Seriálu se podařilo úspěšně zachytit podstatu hry a přidat k ní vlastní jedinečný nádech, díky čemuž ho oceňují jak fanoušci hry, tak i nováčci. Vzhledem k tomu, že v sázce je osud lidstva, slibuje seriál vzrušující, akcí nabitou cestu a fanoušci netrpělivě očekávají další díl.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -