- Reklama -

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

- Reklama -

Epická, strhující a jedna z nejznámějších televizních znělek vůbec, úvodní píseň Hry o trůny od Ramina Djawadiho je přesně tohle všechno. Nikdy by vás nenapadlo použít u jejích tónů výraz „zklamání“… Tedy jen do chvíle, než si pustíte znělku v úvodních titulcích u seriálu Rod draka.

Pro fanoušky původního seriálu působí použití téměř stejné úvodní písně i pro prequel Hry o trůny jako poměrně laciný nostalgický trik. Navíc to vyvolává dojem, že autoři Rodu draka nejsou kreativně připraveni nechat nový seriál stát na vlastních nohou.

Hudební pečeť podobnosti se Hrou o trůny

Po špatných ohlasech na závěrečnou epizodu Hry o trůny by se přitom dalo předpokládat, že Rod draka se bude chtít vydat vlastní cestou, aby na slabší konec slavného seriálu nechal rychle zapomenout. Jenže to se tak úplně nestalo. Nový seriál vzdává úctu svým televizním kořenům zejména ve všeříkající znělce. Jak její totožnost s původní úvodní písní vysvětluje samotný autor?

„Rozhodli jsme se, že se této znělky budeme držet, protože Hra o trůny se už tři roky nevysílá, a bylo rozhodnuto, že chceme seriály opravdu propojit,“ vysvětlil skladatel Ramin Djawadi v rozhovoru pro avclub.com. „I když jde o úplně nové postavy a děj se odehrává stovky let předtím, měli jsme pocit, že to potřebuje tu pečeť, která by řekla: ‚Tohle je Hra o trůny – je to v jiné době, ale je to Hra o trůny,'“

Rhaenyra Targaryen jako zdroj inspirace

Z toho důvodu znělka oba seriály propojuje. „Slyšíte téma Králova přístaviště, slyšíte téma draka, takže se to hodně odvolává na známá témata, aby to znovu udalo tón, který divák očekává. Ale pak odjíždíme a jak poznáváme všechny postavy, objevují se nová témata. Pro tuto sezónu jsem napsal hodně hudby,“ dodal Djawedi.

Oba seriály samozřejmě odlišuje až mikroskopický pohled na rod Targaryenů, o kterém Djawadi mluví jako o „přiblížení“, aby mohl rozvíjet nové hudební nápady. Vysvětluje, že jeho osobní favoritkou v novém seriálu je Rhaenyra, protože „cítím, že jí to dává velkou sílu“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -