- Reklama -

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

- Reklama -

Epická, strhující a jedna z nejznámějších televizních znělek vůbec, úvodní píseň Hry o trůny od Ramina Djawadiho je přesně tohle všechno. Nikdy by vás nenapadlo použít u jejích tónů výraz „zklamání“… Tedy jen do chvíle, než si pustíte znělku v úvodních titulcích u seriálu Rod draka.

Pro fanoušky původního seriálu působí použití téměř stejné úvodní písně i pro prequel Hry o trůny jako poměrně laciný nostalgický trik. Navíc to vyvolává dojem, že autoři Rodu draka nejsou kreativně připraveni nechat nový seriál stát na vlastních nohou.

Hudební pečeť podobnosti se Hrou o trůny

Po špatných ohlasech na závěrečnou epizodu Hry o trůny by se přitom dalo předpokládat, že Rod draka se bude chtít vydat vlastní cestou, aby na slabší konec slavného seriálu nechal rychle zapomenout. Jenže to se tak úplně nestalo. Nový seriál vzdává úctu svým televizním kořenům zejména ve všeříkající znělce. Jak její totožnost s původní úvodní písní vysvětluje samotný autor?

„Rozhodli jsme se, že se této znělky budeme držet, protože Hra o trůny se už tři roky nevysílá, a bylo rozhodnuto, že chceme seriály opravdu propojit,“ vysvětlil skladatel Ramin Djawadi v rozhovoru pro avclub.com. „I když jde o úplně nové postavy a děj se odehrává stovky let předtím, měli jsme pocit, že to potřebuje tu pečeť, která by řekla: ‚Tohle je Hra o trůny – je to v jiné době, ale je to Hra o trůny,'“

Rhaenyra Targaryen jako zdroj inspirace

Z toho důvodu znělka oba seriály propojuje. „Slyšíte téma Králova přístaviště, slyšíte téma draka, takže se to hodně odvolává na známá témata, aby to znovu udalo tón, který divák očekává. Ale pak odjíždíme a jak poznáváme všechny postavy, objevují se nová témata. Pro tuto sezónu jsem napsal hodně hudby,“ dodal Djawedi.

Oba seriály samozřejmě odlišuje až mikroskopický pohled na rod Targaryenů, o kterém Djawadi mluví jako o „přiblížení“, aby mohl rozvíjet nové hudební nápady. Vysvětluje, že jeho osobní favoritkou v novém seriálu je Rhaenyra, protože „cítím, že jí to dává velkou sílu“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -