- Reklama -

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

- Reklama -

Epická, strhující a jedna z nejznámějších televizních znělek vůbec, úvodní píseň Hry o trůny od Ramina Djawadiho je přesně tohle všechno. Nikdy by vás nenapadlo použít u jejích tónů výraz „zklamání“… Tedy jen do chvíle, než si pustíte znělku v úvodních titulcích u seriálu Rod draka.

Pro fanoušky původního seriálu působí použití téměř stejné úvodní písně i pro prequel Hry o trůny jako poměrně laciný nostalgický trik. Navíc to vyvolává dojem, že autoři Rodu draka nejsou kreativně připraveni nechat nový seriál stát na vlastních nohou.

Hudební pečeť podobnosti se Hrou o trůny

Po špatných ohlasech na závěrečnou epizodu Hry o trůny by se přitom dalo předpokládat, že Rod draka se bude chtít vydat vlastní cestou, aby na slabší konec slavného seriálu nechal rychle zapomenout. Jenže to se tak úplně nestalo. Nový seriál vzdává úctu svým televizním kořenům zejména ve všeříkající znělce. Jak její totožnost s původní úvodní písní vysvětluje samotný autor?

„Rozhodli jsme se, že se této znělky budeme držet, protože Hra o trůny se už tři roky nevysílá, a bylo rozhodnuto, že chceme seriály opravdu propojit,“ vysvětlil skladatel Ramin Djawadi v rozhovoru pro avclub.com. „I když jde o úplně nové postavy a děj se odehrává stovky let předtím, měli jsme pocit, že to potřebuje tu pečeť, která by řekla: ‚Tohle je Hra o trůny – je to v jiné době, ale je to Hra o trůny,'“

- Reklama -

Rhaenyra Targaryen jako zdroj inspirace

Z toho důvodu znělka oba seriály propojuje. „Slyšíte téma Králova přístaviště, slyšíte téma draka, takže se to hodně odvolává na známá témata, aby to znovu udalo tón, který divák očekává. Ale pak odjíždíme a jak poznáváme všechny postavy, objevují se nová témata. Pro tuto sezónu jsem napsal hodně hudby,“ dodal Djawedi.

Oba seriály samozřejmě odlišuje až mikroskopický pohled na rod Targaryenů, o kterém Djawadi mluví jako o „přiblížení“, aby mohl rozvíjet nové hudební nápady. Vysvětluje, že jeho osobní favoritkou v novém seriálu je Rhaenyra, protože „cítím, že jí to dává velkou sílu“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -