- Reklama -

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

- Reklama -

Epická, strhující a jedna z nejznámějších televizních znělek vůbec, úvodní píseň Hry o trůny od Ramina Djawadiho je přesně tohle všechno. Nikdy by vás nenapadlo použít u jejích tónů výraz „zklamání“… Tedy jen do chvíle, než si pustíte znělku v úvodních titulcích u seriálu Rod draka.

Pro fanoušky původního seriálu působí použití téměř stejné úvodní písně i pro prequel Hry o trůny jako poměrně laciný nostalgický trik. Navíc to vyvolává dojem, že autoři Rodu draka nejsou kreativně připraveni nechat nový seriál stát na vlastních nohou.

Hudební pečeť podobnosti se Hrou o trůny

Po špatných ohlasech na závěrečnou epizodu Hry o trůny by se přitom dalo předpokládat, že Rod draka se bude chtít vydat vlastní cestou, aby na slabší konec slavného seriálu nechal rychle zapomenout. Jenže to se tak úplně nestalo. Nový seriál vzdává úctu svým televizním kořenům zejména ve všeříkající znělce. Jak její totožnost s původní úvodní písní vysvětluje samotný autor?

„Rozhodli jsme se, že se této znělky budeme držet, protože Hra o trůny se už tři roky nevysílá, a bylo rozhodnuto, že chceme seriály opravdu propojit,“ vysvětlil skladatel Ramin Djawadi v rozhovoru pro avclub.com. „I když jde o úplně nové postavy a děj se odehrává stovky let předtím, měli jsme pocit, že to potřebuje tu pečeť, která by řekla: ‚Tohle je Hra o trůny – je to v jiné době, ale je to Hra o trůny,'“

- Reklama -

Rhaenyra Targaryen jako zdroj inspirace

Z toho důvodu znělka oba seriály propojuje. „Slyšíte téma Králova přístaviště, slyšíte téma draka, takže se to hodně odvolává na známá témata, aby to znovu udalo tón, který divák očekává. Ale pak odjíždíme a jak poznáváme všechny postavy, objevují se nová témata. Pro tuto sezónu jsem napsal hodně hudby,“ dodal Djawedi.

Oba seriály samozřejmě odlišuje až mikroskopický pohled na rod Targaryenů, o kterém Djawadi mluví jako o „přiblížení“, aby mohl rozvíjet nové hudební nápady. Vysvětluje, že jeho osobní favoritkou v novém seriálu je Rhaenyra, protože „cítím, že jí to dává velkou sílu“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -