- Reklama -

Colin Farrell a Vigo Mortensen jako záchranáři zatopených dětí v novém dramatu Rona Howarda

Colin Farrell a Viggo Mortensen hrají v novém filmu Rona Howarda "Třináct životů" o záchraně v jeskyni Tham Luang.

- Reklama -

Třináct životů vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o obrovském celosvětovém úsilí o záchranu thajského fotbalového týmu, který během nečekaného deště uvízl v jeskynní síti Tham Luang. Tváří v tvář nepřekonatelným překážkám se tým nejzkušenějších potápěčů na světě, kteří jsou schopni proplout bludištěm zaplavených úzkých jeskynních tunelů, spojí s thajskými silami a více než 10 000 dobrovolníky, aby se pokusili o strastiplnou záchranu dvanácti chlapců a jejich trenéra.

V sázce je mnoho a celý svět je sleduje, a tak se skupina pouští do svého dosud nejnáročnějšího ponoru, při němž se ukáže neomezenost lidského ducha. To je základní premisa nového příběhu režiséra Rona Howarda, informuje collider.com.

Neznámé detaily známého příběhu

Joel Edgerton a Tom Bateman hrají ve snímku Třináct životů dva členy hrdinského týmu, který se potápěl v nebezpečně úzkých průchodech a smrtících proudech, aby navzdory nemožným podmínkám zachránil všech 13 ohrožených životů.

„Myslel jsem si, že toho o tom příběhu vím hodně, a když jsem se pak do projektu zapojil, objevily se věci, které nebyly veřejnosti dostupné a které mě překvapily,“ vysvětlil pro metrophiladelphia.com Edgerton, který hraje Harryho Harrise.

Talentovaný herec přiznal, že období natáčení pro něj bylo nečekaně náročné. „Ron [mluvil] o emocionalitě filmu a mně připadal neuvěřitelně emotivní. A jen tak na okraj, během natáčení jsem se stal otcem. Takže pak to pro mě bylo ještě emotivnější, co se týče zodpovědnosti a péče o děti,“ řekl Egerton. „Harry na sebe vzal toto riziko a bylo to tepající srdce příběhu. Všichni jsme to sledovali ve zprávách a na tomhle filmu je skvělé, že vidíte pohledy tolika různých lidí, kteří se na záchraně podíleli a zapojili se do ní, a dozvíte se spoustu dalších podrobností.“

Trailer láká na dramatické momenty

Drama začne tím, že se mladíci a jejich trenér vydají do místní jeskyně, ale zastihnou je náhlé monzunové deště, které jim znemožní odchod. Přestože britští dobrovolní jeskynní potápěči Rick Stanton (Viggo Mortensen) a John Volanthen (Colin Farrell) nakonec chlapce hluboko v jeskynním systému najdou, následná mezinárodní záchranná akce je plná nebezpečí a vyžádá si i život příslušníka thajského námořnictva SEAL.

Jak se dozvíte z traileru Třináct životů, Stanton a Volanthen podávají pomocnou ruku týmu místních úřadů a mezinárodních záchranných potápěčů pod vedením guvernéra Sahajaka Boonthanakita Narongsaka.

Film Třináct životů uvede Prime video 5. srpna.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -