- Reklama -

Colin Farrell a Vigo Mortensen jako záchranáři zatopených dětí v novém dramatu Rona Howarda

Colin Farrell a Viggo Mortensen hrají v novém filmu Rona Howarda "Třináct životů" o záchraně v jeskyni Tham Luang.

- Reklama -

Třináct životů vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o obrovském celosvětovém úsilí o záchranu thajského fotbalového týmu, který během nečekaného deště uvízl v jeskynní síti Tham Luang. Tváří v tvář nepřekonatelným překážkám se tým nejzkušenějších potápěčů na světě, kteří jsou schopni proplout bludištěm zaplavených úzkých jeskynních tunelů, spojí s thajskými silami a více než 10 000 dobrovolníky, aby se pokusili o strastiplnou záchranu dvanácti chlapců a jejich trenéra.

V sázce je mnoho a celý svět je sleduje, a tak se skupina pouští do svého dosud nejnáročnějšího ponoru, při němž se ukáže neomezenost lidského ducha. To je základní premisa nového příběhu režiséra Rona Howarda, informuje collider.com.

Neznámé detaily známého příběhu

Joel Edgerton a Tom Bateman hrají ve snímku Třináct životů dva členy hrdinského týmu, který se potápěl v nebezpečně úzkých průchodech a smrtících proudech, aby navzdory nemožným podmínkám zachránil všech 13 ohrožených životů.

„Myslel jsem si, že toho o tom příběhu vím hodně, a když jsem se pak do projektu zapojil, objevily se věci, které nebyly veřejnosti dostupné a které mě překvapily,“ vysvětlil pro metrophiladelphia.com Edgerton, který hraje Harryho Harrise.

Talentovaný herec přiznal, že období natáčení pro něj bylo nečekaně náročné. „Ron [mluvil] o emocionalitě filmu a mně připadal neuvěřitelně emotivní. A jen tak na okraj, během natáčení jsem se stal otcem. Takže pak to pro mě bylo ještě emotivnější, co se týče zodpovědnosti a péče o děti,“ řekl Egerton. „Harry na sebe vzal toto riziko a bylo to tepající srdce příběhu. Všichni jsme to sledovali ve zprávách a na tomhle filmu je skvělé, že vidíte pohledy tolika různých lidí, kteří se na záchraně podíleli a zapojili se do ní, a dozvíte se spoustu dalších podrobností.“

Trailer láká na dramatické momenty

Drama začne tím, že se mladíci a jejich trenér vydají do místní jeskyně, ale zastihnou je náhlé monzunové deště, které jim znemožní odchod. Přestože britští dobrovolní jeskynní potápěči Rick Stanton (Viggo Mortensen) a John Volanthen (Colin Farrell) nakonec chlapce hluboko v jeskynním systému najdou, následná mezinárodní záchranná akce je plná nebezpečí a vyžádá si i život příslušníka thajského námořnictva SEAL.

Jak se dozvíte z traileru Třináct životů, Stanton a Volanthen podávají pomocnou ruku týmu místních úřadů a mezinárodních záchranných potápěčů pod vedením guvernéra Sahajaka Boonthanakita Narongsaka.

Film Třináct životů uvede Prime video 5. srpna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -