- Reklama -

Colin Farrell a Vigo Mortensen jako záchranáři zatopených dětí v novém dramatu Rona Howarda

Colin Farrell a Viggo Mortensen hrají v novém filmu Rona Howarda "Třináct životů" o záchraně v jeskyni Tham Luang.

- Reklama -

Třináct životů vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o obrovském celosvětovém úsilí o záchranu thajského fotbalového týmu, který během nečekaného deště uvízl v jeskynní síti Tham Luang. Tváří v tvář nepřekonatelným překážkám se tým nejzkušenějších potápěčů na světě, kteří jsou schopni proplout bludištěm zaplavených úzkých jeskynních tunelů, spojí s thajskými silami a více než 10 000 dobrovolníky, aby se pokusili o strastiplnou záchranu dvanácti chlapců a jejich trenéra.

V sázce je mnoho a celý svět je sleduje, a tak se skupina pouští do svého dosud nejnáročnějšího ponoru, při němž se ukáže neomezenost lidského ducha. To je základní premisa nového příběhu režiséra Rona Howarda, informuje collider.com.

Neznámé detaily známého příběhu

Joel Edgerton a Tom Bateman hrají ve snímku Třináct životů dva členy hrdinského týmu, který se potápěl v nebezpečně úzkých průchodech a smrtících proudech, aby navzdory nemožným podmínkám zachránil všech 13 ohrožených životů.

„Myslel jsem si, že toho o tom příběhu vím hodně, a když jsem se pak do projektu zapojil, objevily se věci, které nebyly veřejnosti dostupné a které mě překvapily,“ vysvětlil pro metrophiladelphia.com Edgerton, který hraje Harryho Harrise.

- Reklama -

Talentovaný herec přiznal, že období natáčení pro něj bylo nečekaně náročné. „Ron [mluvil] o emocionalitě filmu a mně připadal neuvěřitelně emotivní. A jen tak na okraj, během natáčení jsem se stal otcem. Takže pak to pro mě bylo ještě emotivnější, co se týče zodpovědnosti a péče o děti,“ řekl Egerton. „Harry na sebe vzal toto riziko a bylo to tepající srdce příběhu. Všichni jsme to sledovali ve zprávách a na tomhle filmu je skvělé, že vidíte pohledy tolika různých lidí, kteří se na záchraně podíleli a zapojili se do ní, a dozvíte se spoustu dalších podrobností.“

Trailer láká na dramatické momenty

Drama začne tím, že se mladíci a jejich trenér vydají do místní jeskyně, ale zastihnou je náhlé monzunové deště, které jim znemožní odchod. Přestože britští dobrovolní jeskynní potápěči Rick Stanton (Viggo Mortensen) a John Volanthen (Colin Farrell) nakonec chlapce hluboko v jeskynním systému najdou, následná mezinárodní záchranná akce je plná nebezpečí a vyžádá si i život příslušníka thajského námořnictva SEAL.

Jak se dozvíte z traileru Třináct životů, Stanton a Volanthen podávají pomocnou ruku týmu místních úřadů a mezinárodních záchranných potápěčů pod vedením guvernéra Sahajaka Boonthanakita Narongsaka.

Film Třináct životů uvede Prime video 5. srpna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -