- Reklama -

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

- Reklama -

Možná vás překvapí, že když Morita poprvé vstoupil do role mistra Miyagiho, byl mladší než Ralph Macchio, který se vrátil k roli Daniela ve spin-offu Cobra Kai v roce 2018. Když Morita v roce 1983 natáčel Karate Kid, bylo mu 51 let, zatímco Macchiovi bylo 56, když se připravoval na natáčení Cobra Kai – byl tak o celých pět let starší, než byl Morita, když hrál moudrého starce Miyagiho, který mladého Macchio v roli „Danielsana“ učil základům karate, upozornilo yahoo.com.

Věčný mladík Ralph Macchio

Během natáčení Karate Kid jedenapadesátiletý Morita ztvárňoval postavu 59letého válečného veterána z Okinawy. Jeho mladší kolega Ralph Macchio měl tehdy 22 let a hrál postavu 17letého Daniela. V následujících pokračováních Moritovo stáří paradoxně posloužilo příběhu.

Macchio si dodnes na rozdíl od svého senseie udržuje vzhled věčného mládence, takže jeho skutečný věk nejednoho fanouška překvapí, myslí si stránky cheatsheet.com. Ale je třeba mít na paměti, že už v roce 1989 hrál Macchio ve filmu Karate Kid Part III osmnáctiletého Daniela, ačkoli sám měl těsně před třicítkou (překvapivě byl o rok starší než jeho herecký kolega Thomas Ian Griffith, který hrál postavu staršího veterána z Vietnamu, Terryho Silvera).

Poslední film pana Miyagiho

Když v roce 2018 seriál Cobra Kai oživil Macchiovu postavu Daniela, mohl by klidně být na obrazovkách za čtyřicátníka, i když ve skutečnosti měl 57 let. Vypadá totiž stále skvěle, ačkoli mu na začátku Cobra Kaie bylo o pět let více, než bylo Moritovi, když hrál původního Miyagiho.

- Reklama -

Nedlouho po premiéře páté řady Cobra Kai na Netflixu v září 2022 oslavil Macchio své 61. narozeniny, takže mu bylo o pouhý rok méně, než Moritovi, když si postavu Miyagiho zahrál naposledy v The Next Karate Kid z roku 1994 po boku Hilary Swank.

Představitel mistra Miyagiho nás bohužel opustil v listopadu 2005 ve věku 73 let, ale jeho herecké (a především to bojové) umění zůstává stále v paměti milionů fanoušků. Přestože natočil mnoho dalších filmů, většina diváků si ha navždy bude pamatovat hlavně jako mistra Miyagiho.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -