- Reklama -

Vladimir Putin má nejraději film o legendárním bolševickém veliteli

Ruský prezident Vladimir Putin není jen milovníkem juda. Na seznamu jeho koníčků je mnoho položek. Patří mezi ně i filmy a seriály, ačkoli prý na ně kvůli povinnostem nemá moc času.

- Reklama -

V Rusku není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším filmem Vladimira Putina je snímek „Čapajev“ z roku 1934 v režii bratří Vasiljevových. To Vladimir Putin podle webu teleprogramma.pro přiznal během jednoho ze svých známých hovorů s prezidentem, které jednou za čas pořádá. Když se Putina zeptali, jaký je jeho oblíbený film, odpověděl: „Čapajev, samozřejmě.“

Film ze stalinské éry ruské občanské války vypráví o Vasiliji Čapajevovi, charismatickém veliteli Rudé armády. Ve své době to byl kasovní trhák a „Čapajev“ byl oblíbený až do konce sovětské éry (dnes už je tento film ale poněkud zapomenutý). Od roku 1978 je přitom film zařazený do seznamu sta mistrovských děl světové kinematografie, informuje regnum.ru.

Vojna a mír? V jakékoli podobě

Vladimir Putin v jednom ze svých hovorů s novináři také prozradil, že mezi jeho velké filmové lásky patří i film „Vojna a mír“ od legendárního ruského režiséra Sergeje Bondarchuka. Tento snímek je podle Putina mistrovské dílo, píše filmpro.ru.

Ruský prezident ale také přiznal, že Vojnu a mír sledoval i v seriálové podobě. „Líbilo se mi to. Zdá se mi, že opravdu cítili ruskou duši, éru a hloubku Tolstého myšlení,“ okomentoval spokojeně úroveň britského zpracování z roku 2016.

Seriál, díky kterému se Putin stal agentem

Velmi silný dojem na prezidenta Ruska udělal prý i seriál „Štít a meč“ režiséra Vladimira Basova.Vladimir Putin přiznal, že to byla právě tento seriál, který ovlivnil jeho touhu jít sloužit do rozvědky. Putinovi se navíc velmi líbí píseň „Where the Motherland Begins“ v podání Marka Bernese, která ve filmu zní.

Věřte nebo ne, Vladimir Putin si někdy udělá čas i na komedii. Mezi jeho oblíbené patří snímek „Podzimní maraton“ z roku 1978. O tom, že ruský prezident tenhle film miluje a každý rok si ho znovu pouští, se podělil v rozhovoru s dánským novinářem Norbertem Kuhinkou, který mimochodem hrál jednu z ústředních rolí v této komedii.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -