- Reklama -

Vladimir Putin má nejraději film o legendárním bolševickém veliteli

Ruský prezident Vladimir Putin není jen milovníkem juda. Na seznamu jeho koníčků je mnoho položek. Patří mezi ně i filmy a seriály, ačkoli prý na ně kvůli povinnostem nemá moc času.

- Reklama -

V Rusku není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším filmem Vladimira Putina je snímek „Čapajev“ z roku 1934 v režii bratří Vasiljevových. To Vladimir Putin podle webu teleprogramma.pro přiznal během jednoho ze svých známých hovorů s prezidentem, které jednou za čas pořádá. Když se Putina zeptali, jaký je jeho oblíbený film, odpověděl: „Čapajev, samozřejmě.“

Film ze stalinské éry ruské občanské války vypráví o Vasiliji Čapajevovi, charismatickém veliteli Rudé armády. Ve své době to byl kasovní trhák a „Čapajev“ byl oblíbený až do konce sovětské éry (dnes už je tento film ale poněkud zapomenutý). Od roku 1978 je přitom film zařazený do seznamu sta mistrovských děl světové kinematografie, informuje regnum.ru.

Vojna a mír? V jakékoli podobě

Vladimir Putin v jednom ze svých hovorů s novináři také prozradil, že mezi jeho velké filmové lásky patří i film „Vojna a mír“ od legendárního ruského režiséra Sergeje Bondarchuka. Tento snímek je podle Putina mistrovské dílo, píše filmpro.ru.

Ruský prezident ale také přiznal, že Vojnu a mír sledoval i v seriálové podobě. „Líbilo se mi to. Zdá se mi, že opravdu cítili ruskou duši, éru a hloubku Tolstého myšlení,“ okomentoval spokojeně úroveň britského zpracování z roku 2016.

Seriál, díky kterému se Putin stal agentem

Velmi silný dojem na prezidenta Ruska udělal prý i seriál „Štít a meč“ režiséra Vladimira Basova.Vladimir Putin přiznal, že to byla právě tento seriál, který ovlivnil jeho touhu jít sloužit do rozvědky. Putinovi se navíc velmi líbí píseň „Where the Motherland Begins“ v podání Marka Bernese, která ve filmu zní.

Věřte nebo ne, Vladimir Putin si někdy udělá čas i na komedii. Mezi jeho oblíbené patří snímek „Podzimní maraton“ z roku 1978. O tom, že ruský prezident tenhle film miluje a každý rok si ho znovu pouští, se podělil v rozhovoru s dánským novinářem Norbertem Kuhinkou, který mimochodem hrál jednu z ústředních rolí v této komedii.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -