- Reklama -

Vladimir Putin má nejraději film o legendárním bolševickém veliteli

Ruský prezident Vladimir Putin není jen milovníkem juda. Na seznamu jeho koníčků je mnoho položek. Patří mezi ně i filmy a seriály, ačkoli prý na ně kvůli povinnostem nemá moc času.

- Reklama -

V Rusku není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším filmem Vladimira Putina je snímek „Čapajev“ z roku 1934 v režii bratří Vasiljevových. To Vladimir Putin podle webu teleprogramma.pro přiznal během jednoho ze svých známých hovorů s prezidentem, které jednou za čas pořádá. Když se Putina zeptali, jaký je jeho oblíbený film, odpověděl: „Čapajev, samozřejmě.“

Film ze stalinské éry ruské občanské války vypráví o Vasiliji Čapajevovi, charismatickém veliteli Rudé armády. Ve své době to byl kasovní trhák a „Čapajev“ byl oblíbený až do konce sovětské éry (dnes už je tento film ale poněkud zapomenutý). Od roku 1978 je přitom film zařazený do seznamu sta mistrovských děl světové kinematografie, informuje regnum.ru.

Vojna a mír? V jakékoli podobě

Vladimir Putin v jednom ze svých hovorů s novináři také prozradil, že mezi jeho velké filmové lásky patří i film „Vojna a mír“ od legendárního ruského režiséra Sergeje Bondarchuka. Tento snímek je podle Putina mistrovské dílo, píše filmpro.ru.

Ruský prezident ale také přiznal, že Vojnu a mír sledoval i v seriálové podobě. „Líbilo se mi to. Zdá se mi, že opravdu cítili ruskou duši, éru a hloubku Tolstého myšlení,“ okomentoval spokojeně úroveň britského zpracování z roku 2016.

- Reklama -

Seriál, díky kterému se Putin stal agentem

Velmi silný dojem na prezidenta Ruska udělal prý i seriál „Štít a meč“ režiséra Vladimira Basova.Vladimir Putin přiznal, že to byla právě tento seriál, který ovlivnil jeho touhu jít sloužit do rozvědky. Putinovi se navíc velmi líbí píseň „Where the Motherland Begins“ v podání Marka Bernese, která ve filmu zní.

Věřte nebo ne, Vladimir Putin si někdy udělá čas i na komedii. Mezi jeho oblíbené patří snímek „Podzimní maraton“ z roku 1978. O tom, že ruský prezident tenhle film miluje a každý rok si ho znovu pouští, se podělil v rozhovoru s dánským novinářem Norbertem Kuhinkou, který mimochodem hrál jednu z ústředních rolí v této komedii.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -