- Reklama -

Vladimir Putin má nejraději film o legendárním bolševickém veliteli

Ruský prezident Vladimir Putin není jen milovníkem juda. Na seznamu jeho koníčků je mnoho položek. Patří mezi ně i filmy a seriály, ačkoli prý na ně kvůli povinnostem nemá moc času.

- Reklama -

V Rusku není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším filmem Vladimira Putina je snímek „Čapajev“ z roku 1934 v režii bratří Vasiljevových. To Vladimir Putin podle webu teleprogramma.pro přiznal během jednoho ze svých známých hovorů s prezidentem, které jednou za čas pořádá. Když se Putina zeptali, jaký je jeho oblíbený film, odpověděl: „Čapajev, samozřejmě.“

Film ze stalinské éry ruské občanské války vypráví o Vasiliji Čapajevovi, charismatickém veliteli Rudé armády. Ve své době to byl kasovní trhák a „Čapajev“ byl oblíbený až do konce sovětské éry (dnes už je tento film ale poněkud zapomenutý). Od roku 1978 je přitom film zařazený do seznamu sta mistrovských děl světové kinematografie, informuje regnum.ru.

Vojna a mír? V jakékoli podobě

Vladimir Putin v jednom ze svých hovorů s novináři také prozradil, že mezi jeho velké filmové lásky patří i film „Vojna a mír“ od legendárního ruského režiséra Sergeje Bondarchuka. Tento snímek je podle Putina mistrovské dílo, píše filmpro.ru.

Ruský prezident ale také přiznal, že Vojnu a mír sledoval i v seriálové podobě. „Líbilo se mi to. Zdá se mi, že opravdu cítili ruskou duši, éru a hloubku Tolstého myšlení,“ okomentoval spokojeně úroveň britského zpracování z roku 2016.

- Reklama -

Seriál, díky kterému se Putin stal agentem

Velmi silný dojem na prezidenta Ruska udělal prý i seriál „Štít a meč“ režiséra Vladimira Basova.Vladimir Putin přiznal, že to byla právě tento seriál, který ovlivnil jeho touhu jít sloužit do rozvědky. Putinovi se navíc velmi líbí píseň „Where the Motherland Begins“ v podání Marka Bernese, která ve filmu zní.

Věřte nebo ne, Vladimir Putin si někdy udělá čas i na komedii. Mezi jeho oblíbené patří snímek „Podzimní maraton“ z roku 1978. O tom, že ruský prezident tenhle film miluje a každý rok si ho znovu pouští, se podělil v rozhovoru s dánským novinářem Norbertem Kuhinkou, který mimochodem hrál jednu z ústředních rolí v této komedii.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -