- Reklama -

Vladimir Putin má nejraději film o legendárním bolševickém veliteli

Ruský prezident Vladimir Putin není jen milovníkem juda. Na seznamu jeho koníčků je mnoho položek. Patří mezi ně i filmy a seriály, ačkoli prý na ně kvůli povinnostem nemá moc času.

- Reklama -

V Rusku není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším filmem Vladimira Putina je snímek „Čapajev“ z roku 1934 v režii bratří Vasiljevových. To Vladimir Putin podle webu teleprogramma.pro přiznal během jednoho ze svých známých hovorů s prezidentem, které jednou za čas pořádá. Když se Putina zeptali, jaký je jeho oblíbený film, odpověděl: „Čapajev, samozřejmě.“

Film ze stalinské éry ruské občanské války vypráví o Vasiliji Čapajevovi, charismatickém veliteli Rudé armády. Ve své době to byl kasovní trhák a „Čapajev“ byl oblíbený až do konce sovětské éry (dnes už je tento film ale poněkud zapomenutý). Od roku 1978 je přitom film zařazený do seznamu sta mistrovských děl světové kinematografie, informuje regnum.ru.

Vojna a mír? V jakékoli podobě

Vladimir Putin v jednom ze svých hovorů s novináři také prozradil, že mezi jeho velké filmové lásky patří i film „Vojna a mír“ od legendárního ruského režiséra Sergeje Bondarchuka. Tento snímek je podle Putina mistrovské dílo, píše filmpro.ru.

Ruský prezident ale také přiznal, že Vojnu a mír sledoval i v seriálové podobě. „Líbilo se mi to. Zdá se mi, že opravdu cítili ruskou duši, éru a hloubku Tolstého myšlení,“ okomentoval spokojeně úroveň britského zpracování z roku 2016.

- Reklama -

Seriál, díky kterému se Putin stal agentem

Velmi silný dojem na prezidenta Ruska udělal prý i seriál „Štít a meč“ režiséra Vladimira Basova.Vladimir Putin přiznal, že to byla právě tento seriál, který ovlivnil jeho touhu jít sloužit do rozvědky. Putinovi se navíc velmi líbí píseň „Where the Motherland Begins“ v podání Marka Bernese, která ve filmu zní.

Věřte nebo ne, Vladimir Putin si někdy udělá čas i na komedii. Mezi jeho oblíbené patří snímek „Podzimní maraton“ z roku 1978. O tom, že ruský prezident tenhle film miluje a každý rok si ho znovu pouští, se podělil v rozhovoru s dánským novinářem Norbertem Kuhinkou, který mimochodem hrál jednu z ústředních rolí v této komedii.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -