- Reklama -

Harry Potter: V jakém pořadí sledovat filmovou sérii?

Vzhledem k počtu filmů už to není jen o tom, že si pustíte první film Harry Potter a pokračujete těmi dalšími.

- Reklama -

Pořadí, v kterém byste měli sledovat filmy Harryho Pottera se totiž v posledních letech změnilo.

Kdo by neznal toho malého čaroděje, co vyrůstal pod schodištěm a čelo mu zdobí jizva? Je jediný schopný porazit toho, jehož jméno se nevyslovuje… (však víte, o koho jde) To je přece Harry Potter!

Pokračování změnilo pořadí

Sedm knih o tomhle výjimečném čaroději z pera J.K Rowlingové se díky celosvětovému úspěchu dočkalo zfilmování. Poslední kniha byla rozdělena do dvou filmů. Snímky s Harry Potterem vydělaly miliardy dolarů v pokladnách kin a předtím neznámé herce, co hráli Harryho a jeho přátele, proměnily v celosvětové hvězdy.

Popularita filmů byla tak obrovská, že nakonec donutila J.K. Rowlingovou k tomu, aby v psaní příběhů ze světa Harryho Pottera pokračovala. A to vedlo k dalším filmům Fantastických zvířat (v současné době se pracuje na třetím pokračování). Ty jsou předobrazem toho, co předcházelo Harryho příběhu.

O čem je sága o Harry Potterovi?

Série o Harrym Potterovi začíná jaké příběh jedenáctiletého kluka, který při návštěvě zoo zjistí, že má čarodějnické schopnosti. Pak se ukáže, že je vlastně čaroděj. A ten se přece musí učit! Dostane pozvánku do Bradavic. To je místo, kde se čarodějové učí zlepšovat své schopnosti.

Tam si pod vedením ředitele Albuse Brumbála najde přátele a pracuje na svých schopnostech, než se bude muset postavit lordu Voldemortovi, čaroději, který zabil jeho rodiče.

Toliko příběh v kostce. Každá z knih se zabývala o rok starším Harrym, čehož se drželi i tvůrci filmu. Díky tomu ve filmech naživo vidíme, jak Harry Potter roste a dospívá. Z filmů jako celku to dělá snad ještě lepší zážitek při sledování.

Jak sledovat sérii s Harry Potterem?

V jakém pořadí ale sledovat filmy o Harrym Potterovi? Je lepší zvolit chronologické pořadí, které sleduje vývoj děje? Nebo snad máte dát přednost tomu pořadí, ve kterém filmy vycházely?

V článku Světohledu rozhodně doporučujeme sledovat díly podle dějové časové osy.

Pořadí filmů podle událostí v ději:

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Film Fantastická zvířata a kde je najít se odehrává daleko před událostmi Harryho Pottera. Ukazuje kouzelnický svět ve zcela jiném světle. Tedy jak vypadal před příchodem Voldemorta. Film sleduje Newtona Scamandera, který pátrá po kouzelných tvorech, kteří unikli z jeho sbírky.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Ve druhém filmu této prequelové série se seznámíme s mladým Albusem Brumbálem a známým zlým čarodějem Gellertem Grindelwaldem. Ten plánuje vybudovat armádu čarodějů a ovládnout nekouzelnický lid po celém světě.

Harry Potter a kámen mudrců (2001)

Kámen mudrců se odehrává mnoho let po prequelech a poprvé se setkáváme s mladým Harrym Potterem. Dospívá a začíná se věnovat kouzelnickému životu v Bradavické škole čar a kouzel.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Poté, co se Harry zabydlí v Bradavicích, začne odhalovat některá tajemství z jejich minulosti. Stále se potýká s hrozbou Voldermorta, čaroděje, který zabil oba jeho rodiče a který mu zanechal ikonickou jizvu.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Ve Vězni z Azkabanu se diváci seznámí s některými dlouholetými přáteli Harryho rodiny – a také odhalí Voldermortovy stoupence, kteří Harryho pronásledují dodnes.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

V Ohnivém poháru Harryho přinutí zúčastnit se turnaje kouzelníků, přestože je na to příliš mladý. Po událostech tohoto turnaje se opět vynoří sám temný pán. Vše se děje v souladu s plány jeho stoupenců, kteří manipulují událostmi v Bradavicích.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Temný pán opět povstal a Harry se snaží dát dohromady tým čarodějů, který by se dokázal ubránit hrozbám zla, jež se ve světě kouzelníků objevují. Tento film dává divákům nejlepší pohled na politiku a diplomacii mezi čaroději a čarodějkami.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Poté, co se Harry Potter i Albus Brumbál střetnou tváří v tvář se samotným Voldermortem, se připravují na válku, která je na obzoru. V tomto nahlížíme do minulosti Harryho rodičů.

Harry Potter a Relikvie smrti, část 1 (2010)

První část závěrečného dílu. V tomto filmu vypukne v kouzelnickém světě válka.

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 (2011)

Zatím poslední díl série o Harrym Potterovi, Relikvie smrti 2. část, uzavírá bitvu mezi kouzelnickým světem. Dochází na dlouho očekávaný souboj mezi Harrym a Voldemortem.

Filmy s Harrym můžete aktuálně sledovat online na HBO Go.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -