- Reklama -

Harry Potter: V jakém pořadí sledovat filmovou sérii?

Vzhledem k počtu filmů už to není jen o tom, že si pustíte první film Harry Potter a pokračujete těmi dalšími.

- Reklama -

Pořadí, v kterém byste měli sledovat filmy Harryho Pottera se totiž v posledních letech změnilo.

Kdo by neznal toho malého čaroděje, co vyrůstal pod schodištěm a čelo mu zdobí jizva? Je jediný schopný porazit toho, jehož jméno se nevyslovuje… (však víte, o koho jde) To je přece Harry Potter!

Pokračování změnilo pořadí

Sedm knih o tomhle výjimečném čaroději z pera J.K Rowlingové se díky celosvětovému úspěchu dočkalo zfilmování. Poslední kniha byla rozdělena do dvou filmů. Snímky s Harry Potterem vydělaly miliardy dolarů v pokladnách kin a předtím neznámé herce, co hráli Harryho a jeho přátele, proměnily v celosvětové hvězdy.

Popularita filmů byla tak obrovská, že nakonec donutila J.K. Rowlingovou k tomu, aby v psaní příběhů ze světa Harryho Pottera pokračovala. A to vedlo k dalším filmům Fantastických zvířat (v současné době se pracuje na třetím pokračování). Ty jsou předobrazem toho, co předcházelo Harryho příběhu.

O čem je sága o Harry Potterovi?

Série o Harrym Potterovi začíná jaké příběh jedenáctiletého kluka, který při návštěvě zoo zjistí, že má čarodějnické schopnosti. Pak se ukáže, že je vlastně čaroděj. A ten se přece musí učit! Dostane pozvánku do Bradavic. To je místo, kde se čarodějové učí zlepšovat své schopnosti.

Tam si pod vedením ředitele Albuse Brumbála najde přátele a pracuje na svých schopnostech, než se bude muset postavit lordu Voldemortovi, čaroději, který zabil jeho rodiče.

Toliko příběh v kostce. Každá z knih se zabývala o rok starším Harrym, čehož se drželi i tvůrci filmu. Díky tomu ve filmech naživo vidíme, jak Harry Potter roste a dospívá. Z filmů jako celku to dělá snad ještě lepší zážitek při sledování.

Jak sledovat sérii s Harry Potterem?

V jakém pořadí ale sledovat filmy o Harrym Potterovi? Je lepší zvolit chronologické pořadí, které sleduje vývoj děje? Nebo snad máte dát přednost tomu pořadí, ve kterém filmy vycházely?

V článku Světohledu rozhodně doporučujeme sledovat díly podle dějové časové osy.

Pořadí filmů podle událostí v ději:

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Film Fantastická zvířata a kde je najít se odehrává daleko před událostmi Harryho Pottera. Ukazuje kouzelnický svět ve zcela jiném světle. Tedy jak vypadal před příchodem Voldemorta. Film sleduje Newtona Scamandera, který pátrá po kouzelných tvorech, kteří unikli z jeho sbírky.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Ve druhém filmu této prequelové série se seznámíme s mladým Albusem Brumbálem a známým zlým čarodějem Gellertem Grindelwaldem. Ten plánuje vybudovat armádu čarodějů a ovládnout nekouzelnický lid po celém světě.

Harry Potter a kámen mudrců (2001)

Kámen mudrců se odehrává mnoho let po prequelech a poprvé se setkáváme s mladým Harrym Potterem. Dospívá a začíná se věnovat kouzelnickému životu v Bradavické škole čar a kouzel.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Poté, co se Harry zabydlí v Bradavicích, začne odhalovat některá tajemství z jejich minulosti. Stále se potýká s hrozbou Voldermorta, čaroděje, který zabil oba jeho rodiče a který mu zanechal ikonickou jizvu.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Ve Vězni z Azkabanu se diváci seznámí s některými dlouholetými přáteli Harryho rodiny – a také odhalí Voldermortovy stoupence, kteří Harryho pronásledují dodnes.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

V Ohnivém poháru Harryho přinutí zúčastnit se turnaje kouzelníků, přestože je na to příliš mladý. Po událostech tohoto turnaje se opět vynoří sám temný pán. Vše se děje v souladu s plány jeho stoupenců, kteří manipulují událostmi v Bradavicích.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Temný pán opět povstal a Harry se snaží dát dohromady tým čarodějů, který by se dokázal ubránit hrozbám zla, jež se ve světě kouzelníků objevují. Tento film dává divákům nejlepší pohled na politiku a diplomacii mezi čaroději a čarodějkami.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Poté, co se Harry Potter i Albus Brumbál střetnou tváří v tvář se samotným Voldermortem, se připravují na válku, která je na obzoru. V tomto nahlížíme do minulosti Harryho rodičů.

Harry Potter a Relikvie smrti, část 1 (2010)

První část závěrečného dílu. V tomto filmu vypukne v kouzelnickém světě válka.

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 (2011)

Zatím poslední díl série o Harrym Potterovi, Relikvie smrti 2. část, uzavírá bitvu mezi kouzelnickým světem. Dochází na dlouho očekávaný souboj mezi Harrym a Voldemortem.

Filmy s Harrym můžete aktuálně sledovat online na HBO Go.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -