- Reklama -

Harry Potter: V jakém pořadí sledovat filmovou sérii?

Vzhledem k počtu filmů už to není jen o tom, že si pustíte první film Harry Potter a pokračujete těmi dalšími.

- Reklama -

Pořadí, v kterém byste měli sledovat filmy Harryho Pottera se totiž v posledních letech změnilo.

Kdo by neznal toho malého čaroděje, co vyrůstal pod schodištěm a čelo mu zdobí jizva? Je jediný schopný porazit toho, jehož jméno se nevyslovuje… (však víte, o koho jde) To je přece Harry Potter!

Pokračování změnilo pořadí

Sedm knih o tomhle výjimečném čaroději z pera J.K Rowlingové se díky celosvětovému úspěchu dočkalo zfilmování. Poslední kniha byla rozdělena do dvou filmů. Snímky s Harry Potterem vydělaly miliardy dolarů v pokladnách kin a předtím neznámé herce, co hráli Harryho a jeho přátele, proměnily v celosvětové hvězdy.

Popularita filmů byla tak obrovská, že nakonec donutila J.K. Rowlingovou k tomu, aby v psaní příběhů ze světa Harryho Pottera pokračovala. A to vedlo k dalším filmům Fantastických zvířat (v současné době se pracuje na třetím pokračování). Ty jsou předobrazem toho, co předcházelo Harryho příběhu.

- Reklama -

O čem je sága o Harry Potterovi?

Série o Harrym Potterovi začíná jaké příběh jedenáctiletého kluka, který při návštěvě zoo zjistí, že má čarodějnické schopnosti. Pak se ukáže, že je vlastně čaroděj. A ten se přece musí učit! Dostane pozvánku do Bradavic. To je místo, kde se čarodějové učí zlepšovat své schopnosti.

Tam si pod vedením ředitele Albuse Brumbála najde přátele a pracuje na svých schopnostech, než se bude muset postavit lordu Voldemortovi, čaroději, který zabil jeho rodiče.

Toliko příběh v kostce. Každá z knih se zabývala o rok starším Harrym, čehož se drželi i tvůrci filmu. Díky tomu ve filmech naživo vidíme, jak Harry Potter roste a dospívá. Z filmů jako celku to dělá snad ještě lepší zážitek při sledování.

Jak sledovat sérii s Harry Potterem?

V jakém pořadí ale sledovat filmy o Harrym Potterovi? Je lepší zvolit chronologické pořadí, které sleduje vývoj děje? Nebo snad máte dát přednost tomu pořadí, ve kterém filmy vycházely?

V článku Světohledu rozhodně doporučujeme sledovat díly podle dějové časové osy.

Pořadí filmů podle událostí v ději:

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Film Fantastická zvířata a kde je najít se odehrává daleko před událostmi Harryho Pottera. Ukazuje kouzelnický svět ve zcela jiném světle. Tedy jak vypadal před příchodem Voldemorta. Film sleduje Newtona Scamandera, který pátrá po kouzelných tvorech, kteří unikli z jeho sbírky.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Ve druhém filmu této prequelové série se seznámíme s mladým Albusem Brumbálem a známým zlým čarodějem Gellertem Grindelwaldem. Ten plánuje vybudovat armádu čarodějů a ovládnout nekouzelnický lid po celém světě.

Harry Potter a kámen mudrců (2001)

Kámen mudrců se odehrává mnoho let po prequelech a poprvé se setkáváme s mladým Harrym Potterem. Dospívá a začíná se věnovat kouzelnickému životu v Bradavické škole čar a kouzel.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Poté, co se Harry zabydlí v Bradavicích, začne odhalovat některá tajemství z jejich minulosti. Stále se potýká s hrozbou Voldermorta, čaroděje, který zabil oba jeho rodiče a který mu zanechal ikonickou jizvu.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Ve Vězni z Azkabanu se diváci seznámí s některými dlouholetými přáteli Harryho rodiny – a také odhalí Voldermortovy stoupence, kteří Harryho pronásledují dodnes.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

V Ohnivém poháru Harryho přinutí zúčastnit se turnaje kouzelníků, přestože je na to příliš mladý. Po událostech tohoto turnaje se opět vynoří sám temný pán. Vše se děje v souladu s plány jeho stoupenců, kteří manipulují událostmi v Bradavicích.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Temný pán opět povstal a Harry se snaží dát dohromady tým čarodějů, který by se dokázal ubránit hrozbám zla, jež se ve světě kouzelníků objevují. Tento film dává divákům nejlepší pohled na politiku a diplomacii mezi čaroději a čarodějkami.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Poté, co se Harry Potter i Albus Brumbál střetnou tváří v tvář se samotným Voldermortem, se připravují na válku, která je na obzoru. V tomto nahlížíme do minulosti Harryho rodičů.

Harry Potter a Relikvie smrti, část 1 (2010)

První část závěrečného dílu. V tomto filmu vypukne v kouzelnickém světě válka.

Harry Potter a Relikvie smrti, část 2 (2011)

Zatím poslední díl série o Harrym Potterovi, Relikvie smrti 2. část, uzavírá bitvu mezi kouzelnickým světem. Dochází na dlouho očekávaný souboj mezi Harrym a Voldemortem.

Filmy s Harrym můžete aktuálně sledovat online na HBO Go.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -