- Reklama -

Lockdown jako zábava: Nová komedie Zásek baví na účet koronaviru

Že příznaky covidu, lockdown a nouzový stav mohou být i zábava, ukazuje komedie Dannyho Boona Zásek.

- Reklama -

Už jen téma koronavirus ve většině z nás po dvou letech neúspěšného boje s pandemií probouzí stavy podobající se alergické reakci na buráky. Došli jsme od prvotního nadšeného šití roušek pro sousedy a extrémnímu dodržování hygieny k tomu, že… K čemu vlastně? Že vám nefunguje Tečka. Že se bojíte, že přijde další lockdown. A že tohle celé se nejspíš potáhne ještě hodně dlouho.

Nelíbí se vám testování na koronavirus? A celá ta vážná debeta kolem už vám lezem krkem? Pak si rozhodně pusťte novou francouzskou komedii Zásek. Ta si povedeně střílí ze všeho, čím jsme se museli tak (dosud zbytečně) protrápit.

Lockdown v Paříži

Děj je totiž zatraceně prostý: kvůli koronaviru přišel ve Francii lockdown, a tak většina obyvatel jednoho činžovního domu musí trávit většinu času doma. Uzamčení v Paříži, ve které je vyhlášený nouzový stav.

Mezi obyvateli bytu je pár s dcerou, otec se dvěma dětmi, žena prodávající alkohol, mladý pár a zdravotník. Od začátku filmu je patrné, že každá z postav má na pandemii jiný názor. Všechny tyto postavy symbolizují lidi ze skutečného života, kteří k pandemii přistupovali různě a archetypy, které snadno najdeme i u nás.

I testování může být sranda

U páru, který má dceru, je otec posedlý tím, aby se před virem uchránil. Hygienu ovšem řeší až přehnaně. Otcovo jednání je často humorné, například když před policisty vytáhne digitální teploměr, aby se ujistil, že nemají teplotu, a oni ho zatknou, protože se domnívají, že má u sebe zbraň.

Druhý otec, který je zároveň majitelem činžovního domu, je pro změnu mužem, který věří, že virus je podvod. Kromě rodin s dětmi je zde muž, jehož manželka je hospitalizována s COVID-19, a vědec, který se zabývá hledáním vakcíny proti viru.

Pocity, co známe díky nouzovému stavu všichni

V průběhu filmu se pak obyvatelé domu kvůli společnému testování lépe poznávají a učí se spolu vycházet. A ačkoli se film odehrává ve Francii, tak snímek velmi těží z toho, že podobné výluky probíhaly v tomto období v mnoha zemích a každý se tak s hrdiny filmu dokáže ztotožnit.

Filmem Zásek se navíc táhne milé poselství. Ačkoli nás totiž pandemie nechtěně uzavřela v našich domovech a přinesla mnoho frustrací a nežádoucího napětí, naučila nás také obrovské sounáležitosti, zvláštně ve svých prvních fázích.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jenna Ortega září jako Wednesday Addamsová: Při natáčení strašila svou předchůdkyni

Jenna Ortega hraje hlavní roli v seriálu Wednesday, ve kterém Netflix a režisér Tim Burton po 30 letech oživili legendární Addamsovu rodinu.

Andor 2. řada: Premiéra nových dílů přijde až v roce 2024

Očekávaná 2. řada seriálu Andor se právě začala natáčet. Vyjít na Disney+ by mohla už za dva roky, záležet ale bude především na penězích.

Záhada seriálu 1899: Proč v něm tvůrci používají tolik různých jazyků?

Nový seriál Netflixu nazvaný prostě 1899 pojednává o skupině lidí, kteří nastoupí na loď ve snaze uniknout své problematické minulosti, ale nakonec se ocitnou v hotové noční můře.

Quentin Tarantino chystá televizní seriál a vysvětlil, proč jeho další film bude poslední

Quentin Tarantino promluvil o svém rozhodnutí skončit s režírováním filmů. Tvůrce slavných "Pulp Fiction" také prozradil, že ještě před svým posledním filmem chce v roce 2023 natočit svůj první televizní seriál.

„Tampongate“ v seriálu Koruna peskují jen ti, co epizodu neviděli, tvrdí Dominic West

Slavná „Tampongate“ se v seriálu Koruna probírá poměrně detailně. Podle představitele prince Charlese, Dominica Westa, ale mohou seriálovou sekvenci, která zachycuje intimní hovor mezi Charlesem a Camillou zachycuje, kritizovat jen lidé, co ji ještě neviděli.

Black Panther 2 už vydělal přes půl miliardy dolarů

Odhaduje se, že Black Panther: Wakanda nechť žije do neděle vydělal 546,3 milionu dolarů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -