- Reklama -

RECENZE: U tebe nebo u mě je zklamáním žánru romantických komedií

Ve světě romantických komedií se film "U tebe nebu u mě" nemůže prosadit. Nevýrazný snímek s Reese Witherspoonovou a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích zaostává ve všech kategoriích, od slabých vtipů až po řídké charaktery.

- Reklama -

V oblasti filmu není žádný žánr tak znevažováný jako romantická komedie. Ale co jiného je Mnoho povyku pro nic nebo proslulá Annie Hallová, když ne romantická komedie? Přes kvalitu výše zmíněných filmů se najdou tací, kteří celý tento žánr odmítají jako triviální a zamilovanost, která má ve skutečném životě obrovský význam, redukují na pouhé rozptýlení.

Pokud jde o mě, nepatřím k drsným chlapům, kteří popírají své emoce; věřím, že zamilovat se do postav, které se také zamilovávají, je jedním z nejuspokojivějších zážitků, které může kinematografie nabídnout. S velkou lítostí proto musím konstatovat, že U tebe nebo u mě je naprosto příšerný film.

Málo energický a neoriginální film s Reese Witherspoonovou a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích napsala a režírovala Aline Brosh McKennaová, která předtím napsala scénáře k filmům Ďábel nosí Pradu, 27 šatů a dalším dílům. Film bohužel postrádá jiskru a vtip, které se objevily v jejích předchozích dílech, které jenom psala. Jedinou hodnotou tohohle filmu je nejspíš možnost sledovat ho s partnerem a stěžovat si, jak je špatný.

Zápletka se týká Debbie a Petera, kteří spolu před dvaceti lety měli románek, ale místo toho, aby pokračovali ve vztahu, se z nich stali nejlepší přátelé. Peter se přestěhoval do New Yorku, aby se stal milionářem v nejasném podnikání, zatímco Debbie skončila jako svobodná matka, která pije hodně kávy a pracuje za stolem. Plánuje se zúčastnit týdenního certifikačního kurzu v New Yorku, ale její chůva to zruší, a tak se Peter ujme péče o jejího syna Jacka. Během týdne si oba uvědomí, že se do sebe zamilovali.

- Reklama -

Pokud by se to povedlo lépe zpracovat, mohla to být velmi úrodná půda dobré romantické komedie. Tento film bohužel ale ve všech směrech zaostává. Vtipy jsou slabší než epizoda seriálu prvního českého sitcomu Nováci. Film je zalidněn slabými postavami, které se stávají trochu zábavnými jen díky úsilí talentovaných herců, jako jsou Tig Notaro a Wesley Kimmel.

Nesmyslný je i název filmu. Naznačuje, že dojde ke konfliktu o to, kde se má dvojice usadit, ale to se nestane. Místo toho jde jen o známou frázi. Závěrem: Ačkoli jsem si jistý, že někteří lidé v tomto filmu najdou zalíbení, já ho nedoporučuji.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -