- Reklama -

RECENZE: U tebe nebo u mě je zklamáním žánru romantických komedií

Ve světě romantických komedií se film "U tebe nebu u mě" nemůže prosadit. Nevýrazný snímek s Reese Witherspoonovou a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích zaostává ve všech kategoriích, od slabých vtipů až po řídké charaktery.

- Reklama -

V oblasti filmu není žádný žánr tak znevažováný jako romantická komedie. Ale co jiného je Mnoho povyku pro nic nebo proslulá Annie Hallová, když ne romantická komedie? Přes kvalitu výše zmíněných filmů se najdou tací, kteří celý tento žánr odmítají jako triviální a zamilovanost, která má ve skutečném životě obrovský význam, redukují na pouhé rozptýlení.

Pokud jde o mě, nepatřím k drsným chlapům, kteří popírají své emoce; věřím, že zamilovat se do postav, které se také zamilovávají, je jedním z nejuspokojivějších zážitků, které může kinematografie nabídnout. S velkou lítostí proto musím konstatovat, že U tebe nebo u mě je naprosto příšerný film.

Málo energický a neoriginální film s Reese Witherspoonovou a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích napsala a režírovala Aline Brosh McKennaová, která předtím napsala scénáře k filmům Ďábel nosí Pradu, 27 šatů a dalším dílům. Film bohužel postrádá jiskru a vtip, které se objevily v jejích předchozích dílech, které jenom psala. Jedinou hodnotou tohohle filmu je nejspíš možnost sledovat ho s partnerem a stěžovat si, jak je špatný.

Zápletka se týká Debbie a Petera, kteří spolu před dvaceti lety měli románek, ale místo toho, aby pokračovali ve vztahu, se z nich stali nejlepší přátelé. Peter se přestěhoval do New Yorku, aby se stal milionářem v nejasném podnikání, zatímco Debbie skončila jako svobodná matka, která pije hodně kávy a pracuje za stolem. Plánuje se zúčastnit týdenního certifikačního kurzu v New Yorku, ale její chůva to zruší, a tak se Peter ujme péče o jejího syna Jacka. Během týdne si oba uvědomí, že se do sebe zamilovali.

- Reklama -

Pokud by se to povedlo lépe zpracovat, mohla to být velmi úrodná půda dobré romantické komedie. Tento film bohužel ale ve všech směrech zaostává. Vtipy jsou slabší než epizoda seriálu prvního českého sitcomu Nováci. Film je zalidněn slabými postavami, které se stávají trochu zábavnými jen díky úsilí talentovaných herců, jako jsou Tig Notaro a Wesley Kimmel.

Nesmyslný je i název filmu. Naznačuje, že dojde ke konfliktu o to, kde se má dvojice usadit, ale to se nestane. Místo toho jde jen o známou frázi. Závěrem: Ačkoli jsem si jistý, že někteří lidé v tomto filmu najdou zalíbení, já ho nedoporučuji.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -