- Reklama -

U tebe nebo u mě: Zklamání žánru romantických komedií

Ve světě romantických komedií se film "U tebe nebu u mě" nemůže prosadit. Nevýrazný snímek s Reese Witherspoonovou a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích zaostává ve všech kategoriích, od slabých vtipů až po řídké charaktery.

- Reklama -

V oblasti filmu není žádný žánr tak znevažováný jako romantická komedie. Ale co jiného je Mnoho povyku pro nic nebo proslulá Annie Hallová, když ne romantická komedie? Přes kvalitu výše zmíněných filmů se najdou tací, kteří celý tento žánr odmítají jako triviální a zamilovanost, která má ve skutečném životě obrovský význam, redukují na pouhé rozptýlení.

Pokud jde o mě, nepatřím k drsným chlapům, kteří popírají své emoce; věřím, že zamilovat se do postav, které se také zamilovávají, je jedním z nejuspokojivějších zážitků, které může kinematografie nabídnout. S velkou lítostí proto musím konstatovat, že U tebe nebo u mě je naprosto příšerný film.

Málo energický a neoriginální film s Reese Witherspoonovou a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích napsala a režírovala Aline Brosh McKennaová, která předtím napsala scénáře k filmům Ďábel nosí Pradu, 27 šatů a dalším dílům. Film bohužel postrádá jiskru a vtip, které se objevily v jejích předchozích dílech, které jenom psala. Jedinou hodnotou tohohle filmu je nejspíš možnost sledovat ho s partnerem a stěžovat si, jak je špatný.

Zápletka se týká Debbie a Petera, kteří spolu před dvaceti lety měli románek, ale místo toho, aby pokračovali ve vztahu, se z nich stali nejlepší přátelé. Peter se přestěhoval do New Yorku, aby se stal milionářem v nejasném podnikání, zatímco Debbie skončila jako svobodná matka, která pije hodně kávy a pracuje za stolem. Plánuje se zúčastnit týdenního certifikačního kurzu v New Yorku, ale její chůva to zruší, a tak se Peter ujme péče o jejího syna Jacka. Během týdne si oba uvědomí, že se do sebe zamilovali.

Pokud by se to povedlo lépe zpracovat, mohla to být velmi úrodná půda dobré romantické komedie. Tento film bohužel ale ve všech směrech zaostává. Vtipy jsou slabší než epizoda seriálu prvního českého sitcomu Nováci. Film je zalidněn slabými postavami, které se stávají trochu zábavnými jen díky úsilí talentovaných herců, jako jsou Tig Notaro a Wesley Kimmel.

Nesmyslný je i název filmu. Naznačuje, že dojde ke konfliktu o to, kde se má dvojice usadit, ale to se nestane. Místo toho jde jen o známou frázi. Závěrem: Ačkoli jsem si jistý, že někteří lidé v tomto filmu najdou zalíbení, já ho nedoporučuji.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -