- Reklama -

Bridgertonovi: Jaký význam má včela objevující se několikrát v seriálu?

Proč se v seriálu Bridgertonovi pořád objevují záběry na včelu?

- Reklama -

Seriál Bridgertonovi je k vidění na Netflixu (s titulky i dabingem) a rychle se stal hitem. Snad každý by chtěl o rodině a seriálu vědět víc. Zvlášť poté, co Daphne porodila a kamera pak překvapivě zabrala včelu létající po místnosti a lezoucí na parapetu. Jaký má seriálová medonoska význam a proč se v celém díle několikrát objevuje?

Finále první řady nabídlo radostnou podívanou, Daphe a vévoda (hraje ho Regé-Jean Page) dopadli tak, jak fanoušci doufali. V posledním díle na konci Daphe a vévoda drží novorozeného syna a dívají se s láskou jeden druhému do očí. Poté ale kamera zabere včelu, jak letí z ložnice a sedne si na Daphnein parapet.

Proč je v seriálu pořád nějaká včela?

bridgertonovi vcela
Včela se v seriálu objevuje několikrát. Foto: Netflix

Včela je takové seriálové velikonoční vajíčko. Je odkazem na knižní předlohu Julie Quinnové, ze které Bridgertonovi vycházejí.

Podle fanoušků předlohy a seriálu včela v posledním díle ukazuje, že seriál bude vycházet z pořadí knih Quinnové, přičemž druhá kniha se zaměřuje na Daphnina staršího bratra Anthonyho (Jonathan Bailey). Tímto směrem se nejspíš vydá i seriál.

- Reklama -

Druhá kniha Quinnové s názvem „Vikomt, který mě miloval“ pojednává o traumatizujícím dopadu, který měla na Anthonyho smrt otce. Řeší také roli, kterou hraje ve svém manželství.

Nevysvětlená smrt otce

bridgertonovi, anthony, jonathan bailey
Jonathan Bailey jako Anthony Bridgerton. Foto: NICK BRIGGS/NETFLIX © 2020

Anthony, kterému bylo 18 let, když jeho otec zemřel, je přesvědčen, že také zemře mladý. Bojí se proto smrti, snahy i lásky…

Včela se i proto objevuje v celém seriálu. Zjeví se na samém začátku první epizody. V té odpočívá na klepadle u dveří Bridgertonových. Fanoušci původního románu měli hned jasno, co představuje. V seriálu není smrt Daphneina otce vysvětlena, a tak zatím jen čtenáři románů vědí, že Edmund Bridgerton zemřel na včelí bodnutí.

A Anthony, jeho nejstarší syn, je rodinným patriarchou. Z toho důvodu má v sedmé epizodě Benedict Bridgerton (hraný Lukem Thompsonem) na límci košile malou černou včelku. Jde pravděpodobně o odkaz na zesnulého tatínka.

Daphneinu mladší sestru Eloise (Claudia Jessie) zase můžeme v seriálu vídat s včelí sponkou.

Bridgertonovi se snaží držet předlohy

bridgertonovi, producent
Producent seriálu Chris Van Dusen Foto: Liam Daniel/Netflix © 2020

Producent seriálu Chris Van Dusen v rozhovoru pro Decider v prosinci 2020 promluvil o významu včel v Bridgertonových a původní románové sérii takto: „Myslím, že při jakékoli adaptaci budou rozdíly oproti předloze. Ale myslím, že fanoušci knihy uvidí na obrazovce všechny prvky, které milují – a tím myslím i včely. I díky ním se dá vyjádřit způsob, jakým se spolu sourozenci škádlí a jak se dává najevo láska mezi členy rodiny.“

Dalšími odkazy na knihy je třeba divokost, s jakou Violet miluje svou rodinu, nebo způsob, jakým se bratři hašteří a vtipkují mezi sebou. A pak je tu samozřejmě romantika Daphne a Simona. „Všechno tohle nám poskytlo dobrý základ pro první sezónu,“ dodal Dusen.

Fanoušci účast včely chválí

Oddaní fanoušci Bridgertonových sdíleli své reakce na seriálové včely po celém internetu.

 „Bodla mě včela, přesto jsem byl šťastný. Mám pocit, že je to dobré znamení pro 2 sezónu Bridgertonových. Lol,“ tweetoval jeden z diváků.

„Šíleně se těším na 2. sezónu s Anthonym, Kate a malou včelí scénou v zahradě,“ psal další příznivec seriálu.

„Včela hraje ve druhé knize důležitou roli, takže je fér, aby také zářila,“ uzavřel za všechny další z fanoušků.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -