- Reklama -

Bridgertonovi: Jaký význam má včela objevující se několikrát v seriálu?

Proč se v seriálu Bridgertonovi pořád objevují záběry na včelu?

- Reklama -

Seriál Bridgertonovi je k vidění na Netflixu (s titulky i dabingem) a rychle se stal hitem. Snad každý by chtěl o rodině a seriálu vědět víc. Zvlášť poté, co Daphne porodila a kamera pak překvapivě zabrala včelu létající po místnosti a lezoucí na parapetu. Jaký má seriálová medonoska význam a proč se v celém díle několikrát objevuje?

Finále první řady nabídlo radostnou podívanou, Daphe a vévoda (hraje ho Regé-Jean Page) dopadli tak, jak fanoušci doufali. V posledním díle na konci Daphe a vévoda drží novorozeného syna a dívají se s láskou jeden druhému do očí. Poté ale kamera zabere včelu, jak letí z ložnice a sedne si na Daphnein parapet.

Proč je v seriálu pořád nějaká včela?

bridgertonovi vcela
Včela se v seriálu objevuje několikrát. Foto: Netflix

Včela je takové seriálové velikonoční vajíčko. Je odkazem na knižní předlohu Julie Quinnové, ze které Bridgertonovi vycházejí.

Podle fanoušků předlohy a seriálu včela v posledním díle ukazuje, že seriál bude vycházet z pořadí knih Quinnové, přičemž druhá kniha se zaměřuje na Daphnina staršího bratra Anthonyho (Jonathan Bailey). Tímto směrem se nejspíš vydá i seriál.

- Reklama -

Druhá kniha Quinnové s názvem „Vikomt, který mě miloval“ pojednává o traumatizujícím dopadu, který měla na Anthonyho smrt otce. Řeší také roli, kterou hraje ve svém manželství.

Nevysvětlená smrt otce

bridgertonovi, anthony, jonathan bailey
Jonathan Bailey jako Anthony Bridgerton. Foto: NICK BRIGGS/NETFLIX © 2020

Anthony, kterému bylo 18 let, když jeho otec zemřel, je přesvědčen, že také zemře mladý. Bojí se proto smrti, snahy i lásky…

Včela se i proto objevuje v celém seriálu. Zjeví se na samém začátku první epizody. V té odpočívá na klepadle u dveří Bridgertonových. Fanoušci původního románu měli hned jasno, co představuje. V seriálu není smrt Daphneina otce vysvětlena, a tak zatím jen čtenáři románů vědí, že Edmund Bridgerton zemřel na včelí bodnutí.

A Anthony, jeho nejstarší syn, je rodinným patriarchou. Z toho důvodu má v sedmé epizodě Benedict Bridgerton (hraný Lukem Thompsonem) na límci košile malou černou včelku. Jde pravděpodobně o odkaz na zesnulého tatínka.

Daphneinu mladší sestru Eloise (Claudia Jessie) zase můžeme v seriálu vídat s včelí sponkou.

Bridgertonovi se snaží držet předlohy

bridgertonovi, producent
Producent seriálu Chris Van Dusen Foto: Liam Daniel/Netflix © 2020

Producent seriálu Chris Van Dusen v rozhovoru pro Decider v prosinci 2020 promluvil o významu včel v Bridgertonových a původní románové sérii takto: „Myslím, že při jakékoli adaptaci budou rozdíly oproti předloze. Ale myslím, že fanoušci knihy uvidí na obrazovce všechny prvky, které milují – a tím myslím i včely. I díky ním se dá vyjádřit způsob, jakým se spolu sourozenci škádlí a jak se dává najevo láska mezi členy rodiny.“

Dalšími odkazy na knihy je třeba divokost, s jakou Violet miluje svou rodinu, nebo způsob, jakým se bratři hašteří a vtipkují mezi sebou. A pak je tu samozřejmě romantika Daphne a Simona. „Všechno tohle nám poskytlo dobrý základ pro první sezónu,“ dodal Dusen.

Fanoušci účast včely chválí

Oddaní fanoušci Bridgertonových sdíleli své reakce na seriálové včely po celém internetu.

 „Bodla mě včela, přesto jsem byl šťastný. Mám pocit, že je to dobré znamení pro 2 sezónu Bridgertonových. Lol,“ tweetoval jeden z diváků.

„Šíleně se těším na 2. sezónu s Anthonym, Kate a malou včelí scénou v zahradě,“ psal další příznivec seriálu.

„Včela hraje ve druhé knize důležitou roli, takže je fér, aby také zářila,“ uzavřel za všechny další z fanoušků.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -