- Reklama -

David Prowse zemřel: Co o Darth Vaderovi prozradila manželka?

Zemřel David Prowse, herec, který hrál Darth Vadera v původních Hvězdných válkách. Bylo mu 85.

- Reklama -

Ke své nejslavnější roli přišel David Prowse jako slepý k houslím. George Lucas ho požádal o konkurz do Hvězdných válek, protože se mu líbil výkon bezmála dvoumetrového herce ve filmu Mechanický pomeranč od režiséra Stanleyho Kubricka. Prowse si mohl díky Lucasově zájmu vybrat, zda chce hrát Chewbaccu nebo Vadera a rozhodl se pro slavného šéfa Hvězdy smrti, protože, jak řekl BBC, „si vždycky všichni pamatují toho zlého.“ Navíc mu prý Chewbaccova kožešinová kombinéza byla dost nepohodlná.

Vyhlášený kulturista

Prowse hrál někdejšího otce Luka Skywalkera v Hvězdných válkách, v Impérium vrací úder a v Návratu Jediho, ovšem jeho hlas se do filmů nedostal. Sice před kamerou odříkal všechny Vaderovy dialogy, ale Vadera později předaboval James Earl Jones.

Než se stal hercem, byl Prowse vyhlášeným kulturistou, v šedesátých letech se stal dokonce mistrem Velké Británii. Jeho největší rolí mimo Dartha Vadera byl Zelený křížový muž, hrdina, který ve vládní kampani propagoval bezpečnost přechodů mezi dětmi.

Prowse tento výstup nazval „nejlepší prací, jakou jsem kdy měl, včetně role ve Hvězdných válkých, a zdaleka mým největším hrdým úspěchem.“

Zdravotní problémy

Prowse odešel v roce 2016 do důchodu kvůli zdravotním problémům, uvádí New York Times. Zůstala po něm manželka Norma Scammell a tři děti.

„Byl moc hodný člověk a znamenal mnohem víc než nějaký Darth Vader. Své fanoušky miloval stejně jako oni jeho,“ prozradila o slavném záporákovi jeho žena.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -