- Reklama -

David Prowse zemřel: Co o Darth Vaderovi prozradila manželka?

Zemřel David Prowse, herec, který hrál Darth Vadera v původních Hvězdných válkách. Bylo mu 85.

- Reklama -

Ke své nejslavnější roli přišel David Prowse jako slepý k houslím. George Lucas ho požádal o konkurz do Hvězdných válek, protože se mu líbil výkon bezmála dvoumetrového herce ve filmu Mechanický pomeranč od režiséra Stanleyho Kubricka. Prowse si mohl díky Lucasově zájmu vybrat, zda chce hrát Chewbaccu nebo Vadera a rozhodl se pro slavného šéfa Hvězdy smrti, protože, jak řekl BBC, „si vždycky všichni pamatují toho zlého.“ Navíc mu prý Chewbaccova kožešinová kombinéza byla dost nepohodlná.

Vyhlášený kulturista

Prowse hrál někdejšího otce Luka Skywalkera v Hvězdných válkách, v Impérium vrací úder a v Návratu Jediho, ovšem jeho hlas se do filmů nedostal. Sice před kamerou odříkal všechny Vaderovy dialogy, ale Vadera později předaboval James Earl Jones.

Než se stal hercem, byl Prowse vyhlášeným kulturistou, v šedesátých letech se stal dokonce mistrem Velké Británii. Jeho největší rolí mimo Dartha Vadera byl Zelený křížový muž, hrdina, který ve vládní kampani propagoval bezpečnost přechodů mezi dětmi.

Prowse tento výstup nazval „nejlepší prací, jakou jsem kdy měl, včetně role ve Hvězdných válkých, a zdaleka mým největším hrdým úspěchem.“

- Reklama -

Zdravotní problémy

Prowse odešel v roce 2016 do důchodu kvůli zdravotním problémům, uvádí New York Times. Zůstala po něm manželka Norma Scammell a tři děti.

„Byl moc hodný člověk a znamenal mnohem víc než nějaký Darth Vader. Své fanoušky miloval stejně jako oni jeho,“ prozradila o slavném záporákovi jeho žena.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -