- Reklama -

David Prowse zemřel: Co o Darth Vaderovi prozradila manželka?

Zemřel David Prowse, herec, který hrál Darth Vadera v původních Hvězdných válkách. Bylo mu 85.

- Reklama -

Ke své nejslavnější roli přišel David Prowse jako slepý k houslím. George Lucas ho požádal o konkurz do Hvězdných válek, protože se mu líbil výkon bezmála dvoumetrového herce ve filmu Mechanický pomeranč od režiséra Stanleyho Kubricka. Prowse si mohl díky Lucasově zájmu vybrat, zda chce hrát Chewbaccu nebo Vadera a rozhodl se pro slavného šéfa Hvězdy smrti, protože, jak řekl BBC, „si vždycky všichni pamatují toho zlého.“ Navíc mu prý Chewbaccova kožešinová kombinéza byla dost nepohodlná.

Vyhlášený kulturista

Prowse hrál někdejšího otce Luka Skywalkera v Hvězdných válkách, v Impérium vrací úder a v Návratu Jediho, ovšem jeho hlas se do filmů nedostal. Sice před kamerou odříkal všechny Vaderovy dialogy, ale Vadera později předaboval James Earl Jones.

Než se stal hercem, byl Prowse vyhlášeným kulturistou, v šedesátých letech se stal dokonce mistrem Velké Británii. Jeho největší rolí mimo Dartha Vadera byl Zelený křížový muž, hrdina, který ve vládní kampani propagoval bezpečnost přechodů mezi dětmi.

Prowse tento výstup nazval „nejlepší prací, jakou jsem kdy měl, včetně role ve Hvězdných válkých, a zdaleka mým největším hrdým úspěchem.“

- Reklama -

Zdravotní problémy

Prowse odešel v roce 2016 do důchodu kvůli zdravotním problémům, uvádí New York Times. Zůstala po něm manželka Norma Scammell a tři děti.

„Byl moc hodný člověk a znamenal mnohem víc než nějaký Darth Vader. Své fanoušky miloval stejně jako oni jeho,“ prozradila o slavném záporákovi jeho žena.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -