- Reklama -

Ewan McGregor se vrací jako Obi-Wan Kenobi v novém seriálu ze světa Star Wars

Herec Ewan McGregor se opět vrací do světa Hvězdných válek ve spin-off seriálu o kultovním mistru Jedi Obi-Wanu Kenobim.

- Reklama -

Ewan McGregor si zopakuje roli, kterou poprvé ztvárnil v prequelu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba z roku 1999. Znovu se divákům představí jako Obi-Wan Kenobi. Příběh seriálu o muži, který naučil Luka Skywalkera všechny jeho kousky, se odehrává v letech před původní trilogií Star Wars.

Na začátku nového šestidílného příběhu se Mistr Jedi skrývá na pouštní planetě Tatooine. Tam bedlivě dohlíží na mladého Luka Skywalkera a doufá, že chlapec jednoho dne dokáže využít tajemnou Sílu a porazit svého nyní již zlého otce Dartha Vadera.

Zlomený Obi-Wan Kenobi

„Na začátku našeho příběhu nacházíme Obi-Wana poněkud zlomeného, bez víry, a poněkud rozhozeného,“ řekl Ewan McGregor webu entertainmentweekly.com. „Je jiný kvůli tomu, co se stalo na konci Epizody III, kdy Řád 66 a Řád Jedi vyvraždili. Všichni, kdo přežili, se začali skrývat. Poté, co se vypořádal se svým osobním selháním s Anakinem, cítí zodpovědnost za to, že dovolil, aby se Anakin nechal zlákat na Temnou stranu. Neprozradím nic dalšího o ději, ale myslím, že fanoušky Star Wars nadchne.“

Obi-Wana v seriálu pronásledují nelítostní padouši Velký inkvizitor (Rupert Friend) a Reva (Moses Ingram). Možná ho však čeká i zúčtování s jeho starým nepřítelem a někdejším studentem Darth Vaderem. Než se Vader stal padouchem, byl rytířem Jedi a blízkým přítelem Obi-Wana, ale nechal se svést „temnou stranou“ Síly. Když se setkali naposledy, Vader utrpěl během zuřivého souboje se světelnými meči strašlivé zranění.

Protivníkem zase Darth Vader

Roli Dartha Vadera v tomto televizním seriálu hraje stejně jako ve filmech Hayden Christensen. A ten nijak neskrává svou radost, že se může takhle obřího projektu účastnit, píše gamesradar.com. „Bylo to hlavně velké vzrušení, protože jsem s touto postavou strávil dost času a cítil jsem, že ji znám. Návrat k ní byl v mnoha ohledech velmi přirozený,“ přiznal Christensen. „Byl jsem opravdu nadšený, že jsem mohl přijít a hrát Darth Vadera v tomto bodě časové osy. Opravdu mi to připadalo jako přirozené pokračování cesty s touto postavou. A to pro mě mělo velký význam.“

V hlavních rolích nového seriálu ze světa Star Wars se představí kromě Ewana McGregora a Haydena Christensena ještě Kumail Nanjiani, Sung Kang, O’Shea Jackson Jr, Moses Ingram, Indira Varma, Rupert Friend, Simone Kessell, Benny Safdie, Bonnie Piesse a Joel Edgerton.

Seriál Star Wars: Obi-Wan Kenobi bude od 25. května dostupný na Disney+. Čeští uživatelé si ale budou muset na sledování počkat až do 14. června, kdy stanice začne fungovat v Česku.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -