- Reklama -

Ewan McGregor se vrací jako Obi-Wan Kenobi v novém seriálu ze světa Star Wars

Herec Ewan McGregor se opět vrací do světa Hvězdných válek ve spin-off seriálu o kultovním mistru Jedi Obi-Wanu Kenobim.

- Reklama -

Ewan McGregor si zopakuje roli, kterou poprvé ztvárnil v prequelu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba z roku 1999. Znovu se divákům představí jako Obi-Wan Kenobi. Příběh seriálu o muži, který naučil Luka Skywalkera všechny jeho kousky, se odehrává v letech před původní trilogií Star Wars.

Na začátku nového šestidílného příběhu se Mistr Jedi skrývá na pouštní planetě Tatooine. Tam bedlivě dohlíží na mladého Luka Skywalkera a doufá, že chlapec jednoho dne dokáže využít tajemnou Sílu a porazit svého nyní již zlého otce Dartha Vadera.

Zlomený Obi-Wan Kenobi

„Na začátku našeho příběhu nacházíme Obi-Wana poněkud zlomeného, bez víry, a poněkud rozhozeného,“ řekl Ewan McGregor webu entertainmentweekly.com. „Je jiný kvůli tomu, co se stalo na konci Epizody III, kdy Řád 66 a Řád Jedi vyvraždili. Všichni, kdo přežili, se začali skrývat. Poté, co se vypořádal se svým osobním selháním s Anakinem, cítí zodpovědnost za to, že dovolil, aby se Anakin nechal zlákat na Temnou stranu. Neprozradím nic dalšího o ději, ale myslím, že fanoušky Star Wars nadchne.“

Obi-Wana v seriálu pronásledují nelítostní padouši Velký inkvizitor (Rupert Friend) a Reva (Moses Ingram). Možná ho však čeká i zúčtování s jeho starým nepřítelem a někdejším studentem Darth Vaderem. Než se Vader stal padouchem, byl rytířem Jedi a blízkým přítelem Obi-Wana, ale nechal se svést „temnou stranou“ Síly. Když se setkali naposledy, Vader utrpěl během zuřivého souboje se světelnými meči strašlivé zranění.

- Reklama -

Protivníkem zase Darth Vader

Roli Dartha Vadera v tomto televizním seriálu hraje stejně jako ve filmech Hayden Christensen. A ten nijak neskrává svou radost, že se může takhle obřího projektu účastnit, píše gamesradar.com. „Bylo to hlavně velké vzrušení, protože jsem s touto postavou strávil dost času a cítil jsem, že ji znám. Návrat k ní byl v mnoha ohledech velmi přirozený,“ přiznal Christensen. „Byl jsem opravdu nadšený, že jsem mohl přijít a hrát Darth Vadera v tomto bodě časové osy. Opravdu mi to připadalo jako přirozené pokračování cesty s touto postavou. A to pro mě mělo velký význam.“

V hlavních rolích nového seriálu ze světa Star Wars se představí kromě Ewana McGregora a Haydena Christensena ještě Kumail Nanjiani, Sung Kang, O’Shea Jackson Jr, Moses Ingram, Indira Varma, Rupert Friend, Simone Kessell, Benny Safdie, Bonnie Piesse a Joel Edgerton.

Seriál Star Wars: Obi-Wan Kenobi bude od 25. května dostupný na Disney+. Čeští uživatelé si ale budou muset na sledování počkat až do 14. června, kdy stanice začne fungovat v Česku.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -