- Reklama -

Ewan McGregor se vrací jako Obi-Wan Kenobi v novém seriálu ze světa Star Wars

Herec Ewan McGregor se opět vrací do světa Hvězdných válek ve spin-off seriálu o kultovním mistru Jedi Obi-Wanu Kenobim.

- Reklama -

Ewan McGregor si zopakuje roli, kterou poprvé ztvárnil v prequelu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba z roku 1999. Znovu se divákům představí jako Obi-Wan Kenobi. Příběh seriálu o muži, který naučil Luka Skywalkera všechny jeho kousky, se odehrává v letech před původní trilogií Star Wars.

Na začátku nového šestidílného příběhu se Mistr Jedi skrývá na pouštní planetě Tatooine. Tam bedlivě dohlíží na mladého Luka Skywalkera a doufá, že chlapec jednoho dne dokáže využít tajemnou Sílu a porazit svého nyní již zlého otce Dartha Vadera.

Zlomený Obi-Wan Kenobi

„Na začátku našeho příběhu nacházíme Obi-Wana poněkud zlomeného, bez víry, a poněkud rozhozeného,“ řekl Ewan McGregor webu entertainmentweekly.com. „Je jiný kvůli tomu, co se stalo na konci Epizody III, kdy Řád 66 a Řád Jedi vyvraždili. Všichni, kdo přežili, se začali skrývat. Poté, co se vypořádal se svým osobním selháním s Anakinem, cítí zodpovědnost za to, že dovolil, aby se Anakin nechal zlákat na Temnou stranu. Neprozradím nic dalšího o ději, ale myslím, že fanoušky Star Wars nadchne.“

Obi-Wana v seriálu pronásledují nelítostní padouši Velký inkvizitor (Rupert Friend) a Reva (Moses Ingram). Možná ho však čeká i zúčtování s jeho starým nepřítelem a někdejším studentem Darth Vaderem. Než se Vader stal padouchem, byl rytířem Jedi a blízkým přítelem Obi-Wana, ale nechal se svést „temnou stranou“ Síly. Když se setkali naposledy, Vader utrpěl během zuřivého souboje se světelnými meči strašlivé zranění.

- Reklama -

Protivníkem zase Darth Vader

Roli Dartha Vadera v tomto televizním seriálu hraje stejně jako ve filmech Hayden Christensen. A ten nijak neskrává svou radost, že se může takhle obřího projektu účastnit, píše gamesradar.com. „Bylo to hlavně velké vzrušení, protože jsem s touto postavou strávil dost času a cítil jsem, že ji znám. Návrat k ní byl v mnoha ohledech velmi přirozený,“ přiznal Christensen. „Byl jsem opravdu nadšený, že jsem mohl přijít a hrát Darth Vadera v tomto bodě časové osy. Opravdu mi to připadalo jako přirozené pokračování cesty s touto postavou. A to pro mě mělo velký význam.“

V hlavních rolích nového seriálu ze světa Star Wars se představí kromě Ewana McGregora a Haydena Christensena ještě Kumail Nanjiani, Sung Kang, O’Shea Jackson Jr, Moses Ingram, Indira Varma, Rupert Friend, Simone Kessell, Benny Safdie, Bonnie Piesse a Joel Edgerton.

Seriál Star Wars: Obi-Wan Kenobi bude od 25. května dostupný na Disney+. Čeští uživatelé si ale budou muset na sledování počkat až do 14. června, kdy stanice začne fungovat v Česku.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -