- Reklama -

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

- Reklama -

David Lowery, režisér kritikou oceňovaných nezávislých filmů jako jsou Zelený rytíř a Přízrak, se vrátil ke společnosti Disney s hranou adaptací příběhu Petera Pana nazvané Peter Pan a Wendy. Po režii remaku Můj kamarád drak z roku 2016 se tak Lowery pustil do dalšího oblíbeného Disneyho díla, a i když možná nejde o dílko tak hluboké jako jeho předchozí práce, rozhodně je o poznání lepší než snímek Pan režiséra Joea Wrighta z roku 2015.

Inspirace původní klasikou se nezapře

Loweryho Petr Pan se inspiruje především animovaným filmem společnosti Disney z roku 1953. Výsledkem je rozmarné dobrodružství, které zachycuje ducha původního příběhu. Film začíná ve chvíli, kdy Wendy Darlingová (hraje ji Ever Andersonová) předčítá svým malým bratrům příběh Petra Pana, což jejich rodiče značně neschvalují. Na prahu jejich domu se však náhle objeví Petr (Alexander Molony) a Zvonilka (Yara Shahidi). A děti Darlingovy jsou uneseny do Země Nezemě.

Tam se setkávají s kapitánem Hookem (Jude Law) a jeho bandou pirátů, stejně jako s Tiger Lily (Alyssa Wapanatâhk) a Ztracenými chlapci a dívkami (jedna z jemných, ale chytrých aktualizací příběhu). Vizuální efekty sice nepatří ke špičce a krokodýl pronásledující Hooka je poněkud zvláštní kreace, ale i tak je film díky výkonům Molonyho a Lawa příjemný.

Film táhnou Molony a Law

Molony vnáší do Petra svižnou a charismatickou energii, zatímco Law v podání Hooka dodává postavě hloubku, která ji povyšuje nad typického pantomimického padoucha. Lowerymu se také podařilo vytvořit několik úžasných momentů v průběhu celého filmu, zejména v dojemné pasáži ve třetím dějství.

- Reklama -

Takže i když film možná nemá takovou hloubku a emocionální odezvu jako Loweryho předchozí díla, stále se jedná o zábavné a povedené dobrodružství pro děti. Petr Pan je příběh, který byl nesčetněkrát převyprávěn, ale Lowery do něj dokázal vnést dostatek vlastního stylu a šarmu, aby působil svěže a napínavě.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -