- Reklama -

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

- Reklama -

David Lowery, režisér kritikou oceňovaných nezávislých filmů jako jsou Zelený rytíř a Přízrak, se vrátil ke společnosti Disney s hranou adaptací příběhu Petera Pana nazvané Peter Pan a Wendy. Po režii remaku Můj kamarád drak z roku 2016 se tak Lowery pustil do dalšího oblíbeného Disneyho díla, a i když možná nejde o dílko tak hluboké jako jeho předchozí práce, rozhodně je o poznání lepší než snímek Pan režiséra Joea Wrighta z roku 2015.

Inspirace původní klasikou se nezapře

Loweryho Petr Pan se inspiruje především animovaným filmem společnosti Disney z roku 1953. Výsledkem je rozmarné dobrodružství, které zachycuje ducha původního příběhu. Film začíná ve chvíli, kdy Wendy Darlingová (hraje ji Ever Andersonová) předčítá svým malým bratrům příběh Petra Pana, což jejich rodiče značně neschvalují. Na prahu jejich domu se však náhle objeví Petr (Alexander Molony) a Zvonilka (Yara Shahidi). A děti Darlingovy jsou uneseny do Země Nezemě.

Tam se setkávají s kapitánem Hookem (Jude Law) a jeho bandou pirátů, stejně jako s Tiger Lily (Alyssa Wapanatâhk) a Ztracenými chlapci a dívkami (jedna z jemných, ale chytrých aktualizací příběhu). Vizuální efekty sice nepatří ke špičce a krokodýl pronásledující Hooka je poněkud zvláštní kreace, ale i tak je film díky výkonům Molonyho a Lawa příjemný.

Film táhnou Molony a Law

Molony vnáší do Petra svižnou a charismatickou energii, zatímco Law v podání Hooka dodává postavě hloubku, která ji povyšuje nad typického pantomimického padoucha. Lowerymu se také podařilo vytvořit několik úžasných momentů v průběhu celého filmu, zejména v dojemné pasáži ve třetím dějství.

Takže i když film možná nemá takovou hloubku a emocionální odezvu jako Loweryho předchozí díla, stále se jedná o zábavné a povedené dobrodružství pro děti. Petr Pan je příběh, který byl nesčetněkrát převyprávěn, ale Lowery do něj dokázal vnést dostatek vlastního stylu a šarmu, aby působil svěže a napínavě.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.

Zdeněk Piškula se představí v minisérii od streamovací služby Canal+

V Česku začala nabízet své služby nová streamovací služba Canal+, která hodlá lákat diváky i na seriály s českými hvězdami. V projektu Planeta Singl: Osm příběhů se představí v hlavní roli prvního dílu Zdeněk Piškula.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -