- Reklama -

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

- Reklama -

David Lowery, režisér kritikou oceňovaných nezávislých filmů jako jsou Zelený rytíř a Přízrak, se vrátil ke společnosti Disney s hranou adaptací příběhu Petera Pana nazvané Peter Pan a Wendy. Po režii remaku Můj kamarád drak z roku 2016 se tak Lowery pustil do dalšího oblíbeného Disneyho díla, a i když možná nejde o dílko tak hluboké jako jeho předchozí práce, rozhodně je o poznání lepší než snímek Pan režiséra Joea Wrighta z roku 2015.

Inspirace původní klasikou se nezapře

Loweryho Petr Pan se inspiruje především animovaným filmem společnosti Disney z roku 1953. Výsledkem je rozmarné dobrodružství, které zachycuje ducha původního příběhu. Film začíná ve chvíli, kdy Wendy Darlingová (hraje ji Ever Andersonová) předčítá svým malým bratrům příběh Petra Pana, což jejich rodiče značně neschvalují. Na prahu jejich domu se však náhle objeví Petr (Alexander Molony) a Zvonilka (Yara Shahidi). A děti Darlingovy jsou uneseny do Země Nezemě.

Tam se setkávají s kapitánem Hookem (Jude Law) a jeho bandou pirátů, stejně jako s Tiger Lily (Alyssa Wapanatâhk) a Ztracenými chlapci a dívkami (jedna z jemných, ale chytrých aktualizací příběhu). Vizuální efekty sice nepatří ke špičce a krokodýl pronásledující Hooka je poněkud zvláštní kreace, ale i tak je film díky výkonům Molonyho a Lawa příjemný.

Film táhnou Molony a Law

Molony vnáší do Petra svižnou a charismatickou energii, zatímco Law v podání Hooka dodává postavě hloubku, která ji povyšuje nad typického pantomimického padoucha. Lowerymu se také podařilo vytvořit několik úžasných momentů v průběhu celého filmu, zejména v dojemné pasáži ve třetím dějství.

- Reklama -

Takže i když film možná nemá takovou hloubku a emocionální odezvu jako Loweryho předchozí díla, stále se jedná o zábavné a povedené dobrodružství pro děti. Petr Pan je příběh, který byl nesčetněkrát převyprávěn, ale Lowery do něj dokázal vnést dostatek vlastního stylu a šarmu, aby působil svěže a napínavě.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -