- Reklama -

Graham McTavish naznačil, co čeká sera Westerlinga v 2. řadě Rodu draka

Graham McTavish, představitel velitele královské hlídky sera Harrolda Westerlinga, prozradil, že 2. řada Rodu draka nabídne více ake ve stylu Hry o trůny.

- Reklama -

V první řadě seriálu Rod draka hraje Graham McTavish sera Harrolda Westerlinga, lorda velitele Královské gardy. Herec známý ze seriálů Cizinka nebo Zaklínač učinil jako ser Harrold na konci sezóny několik odvážných rozhodnutí. Zachoval si při nich svou čest a zůstal neochvějně věrný králi Viserysovi a princezně Rhaenyře.

Harrold totiž nebyl spokojený s tím, jak po Viserysově smrti probíhala jednání o nástupnictví. A střetl se kvůli tomu se serem Cristonem Colem (hraje ho Fabien Frankel), strážcem královny Alicent s výraznou osobní záští vůči princezně Rhaenyře. Co ho čeká dál?

Přijde proměna Harrolda Westerlinga?

„Harrold Cristona skutečně obdivoval, protože představuje typ rytíře, kterého by Královská garda měla mít. Někoho, kdo vše skutečně zažil v boji,“ řekl McTavish pro Inverse.com. „Aniž bych chtěl prozrazovat příliš mnoho, myslím, že pomalu dochází k revizi tohoto rozhodnutí.“

V rozhovoru pro Metro.co.uk Graham pak ještě více poodhalil, co by mohlo přijít v připravované druhé sérii. „Myslím, že to směřuje k občanské válce. Občanská válka je taková ta skvělá věc, kterou si země dopřávají, když nemají s kým bojovat. A zdá se, že rády bojují mezi sebou, jen aby se udržely, a tady to není jiné,“ myslí si herec. „Měli dlouho mír a najednou doslova ničí království zevnitř, a to je na tom to zajímavé, takže bych toho očekával víc. Víc rozdělení, víc přebírání stran.“

- Reklama -

Větší podobnost se světem Hry o trůny

Díky neodvratné občanské válce dojde podle McTavishe na mnohem víc akce, než nabídla úvodní série. „Myslím, že se to rozjede, co se týče akce. A myslím, že se to přesune z pouhých lokací, ve kterých jsme byli doposud,“ uvedl seriálový ser Harrold. „První sezóna byla taková domáčtější, zatímco tahle bude mnohem roztříštěnější a možná se posune trochu víc do světa, který lidé znají ze Hry o trůny, kde existovalo více dějových linií najednou.“

Jak dlouho u toho bude představitel sera Westerlinga, je otázkou. McTavishova role v Rodu draka je prakticky celá vymyšlená scénáristy. Postava sera Harrolda Westerlinga se v knihách George R. R. Martina zmiňuje jen sporadicky a poměrně brzy zemře. Proto bylo na scenáristech seriálu HBO, aby vytvořili přesvědčivější verzi, která by vydržela delší dobu. Ze stejného důvodu je opravdu těžké odhadnout, co přesně čeká sera Harrolda Westerlinga v druhé řadě seriálu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -