- Reklama -

Graham McTavish naznačil, co čeká sera Westerlinga v 2. řadě Rodu draka

Graham McTavish, představitel velitele královské hlídky sera Harrolda Westerlinga, prozradil, že 2. řada Rodu draka nabídne více ake ve stylu Hry o trůny.

- Reklama -

V první řadě seriálu Rod draka hraje Graham McTavish sera Harrolda Westerlinga, lorda velitele Královské gardy. Herec známý ze seriálů Cizinka nebo Zaklínač učinil jako ser Harrold na konci sezóny několik odvážných rozhodnutí. Zachoval si při nich svou čest a zůstal neochvějně věrný králi Viserysovi a princezně Rhaenyře.

Harrold totiž nebyl spokojený s tím, jak po Viserysově smrti probíhala jednání o nástupnictví. A střetl se kvůli tomu se serem Cristonem Colem (hraje ho Fabien Frankel), strážcem královny Alicent s výraznou osobní záští vůči princezně Rhaenyře. Co ho čeká dál?

Přijde proměna Harrolda Westerlinga?

„Harrold Cristona skutečně obdivoval, protože představuje typ rytíře, kterého by Královská garda měla mít. Někoho, kdo vše skutečně zažil v boji,“ řekl McTavish pro Inverse.com. „Aniž bych chtěl prozrazovat příliš mnoho, myslím, že pomalu dochází k revizi tohoto rozhodnutí.“

V rozhovoru pro Metro.co.uk Graham pak ještě více poodhalil, co by mohlo přijít v připravované druhé sérii. „Myslím, že to směřuje k občanské válce. Občanská válka je taková ta skvělá věc, kterou si země dopřávají, když nemají s kým bojovat. A zdá se, že rády bojují mezi sebou, jen aby se udržely, a tady to není jiné,“ myslí si herec. „Měli dlouho mír a najednou doslova ničí království zevnitř, a to je na tom to zajímavé, takže bych toho očekával víc. Víc rozdělení, víc přebírání stran.“

- Reklama -

Větší podobnost se světem Hry o trůny

Díky neodvratné občanské válce dojde podle McTavishe na mnohem víc akce, než nabídla úvodní série. „Myslím, že se to rozjede, co se týče akce. A myslím, že se to přesune z pouhých lokací, ve kterých jsme byli doposud,“ uvedl seriálový ser Harrold. „První sezóna byla taková domáčtější, zatímco tahle bude mnohem roztříštěnější a možná se posune trochu víc do světa, který lidé znají ze Hry o trůny, kde existovalo více dějových linií najednou.“

Jak dlouho u toho bude představitel sera Westerlinga, je otázkou. McTavishova role v Rodu draka je prakticky celá vymyšlená scénáristy. Postava sera Harrolda Westerlinga se v knihách George R. R. Martina zmiňuje jen sporadicky a poměrně brzy zemře. Proto bylo na scenáristech seriálu HBO, aby vytvořili přesvědčivější verzi, která by vydržela delší dobu. Ze stejného důvodu je opravdu těžké odhadnout, co přesně čeká sera Harrolda Westerlinga v druhé řadě seriálu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -