- Reklama -

Graham McTavish naznačil, co čeká sera Westerlinga v 2. řadě Rodu draka

Graham McTavish, představitel velitele královské hlídky sera Harrolda Westerlinga, prozradil, že 2. řada Rodu draka nabídne více ake ve stylu Hry o trůny.

- Reklama -

V první řadě seriálu Rod draka hraje Graham McTavish sera Harrolda Westerlinga, lorda velitele Královské gardy. Herec známý ze seriálů Cizinka nebo Zaklínač učinil jako ser Harrold na konci sezóny několik odvážných rozhodnutí. Zachoval si při nich svou čest a zůstal neochvějně věrný králi Viserysovi a princezně Rhaenyře.

Harrold totiž nebyl spokojený s tím, jak po Viserysově smrti probíhala jednání o nástupnictví. A střetl se kvůli tomu se serem Cristonem Colem (hraje ho Fabien Frankel), strážcem královny Alicent s výraznou osobní záští vůči princezně Rhaenyře. Co ho čeká dál?

Přijde proměna Harrolda Westerlinga?

„Harrold Cristona skutečně obdivoval, protože představuje typ rytíře, kterého by Královská garda měla mít. Někoho, kdo vše skutečně zažil v boji,“ řekl McTavish pro Inverse.com. „Aniž bych chtěl prozrazovat příliš mnoho, myslím, že pomalu dochází k revizi tohoto rozhodnutí.“

V rozhovoru pro Metro.co.uk Graham pak ještě více poodhalil, co by mohlo přijít v připravované druhé sérii. „Myslím, že to směřuje k občanské válce. Občanská válka je taková ta skvělá věc, kterou si země dopřávají, když nemají s kým bojovat. A zdá se, že rády bojují mezi sebou, jen aby se udržely, a tady to není jiné,“ myslí si herec. „Měli dlouho mír a najednou doslova ničí království zevnitř, a to je na tom to zajímavé, takže bych toho očekával víc. Víc rozdělení, víc přebírání stran.“

Větší podobnost se světem Hry o trůny

Díky neodvratné občanské válce dojde podle McTavishe na mnohem víc akce, než nabídla úvodní série. „Myslím, že se to rozjede, co se týče akce. A myslím, že se to přesune z pouhých lokací, ve kterých jsme byli doposud,“ uvedl seriálový ser Harrold. „První sezóna byla taková domáčtější, zatímco tahle bude mnohem roztříštěnější a možná se posune trochu víc do světa, který lidé znají ze Hry o trůny, kde existovalo více dějových linií najednou.“

Jak dlouho u toho bude představitel sera Westerlinga, je otázkou. McTavishova role v Rodu draka je prakticky celá vymyšlená scénáristy. Postava sera Harrolda Westerlinga se v knihách George R. R. Martina zmiňuje jen sporadicky a poměrně brzy zemře. Proto bylo na scenáristech seriálu HBO, aby vytvořili přesvědčivější verzi, která by vydržela delší dobu. Ze stejného důvodu je opravdu těžké odhadnout, co přesně čeká sera Harrolda Westerlinga v druhé řadě seriálu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -