- Reklama -

House of the Dragon: Ještě je třeba udělat hodně práce, řekl o seriálu R.R Martin

Už viděl hrubý sestřih všech deseti připravovaných epizod seriálu House of the Dragon. Co si o nich autor R. R. Martin myslí?

- Reklama -

George R. R. Martin se na svém osobním blogu podělil o „vzrušující zprávu“. Natáčení prequelu Hry o trůny nazvané House of the Dragon totiž konečně skončilo. A přestože je ještě brzy na definitivní názory, tvůrce seriálu Hra o trůny je přesvědčený, že diváci budou ze seriálu nadšení.

„Vzrušující zpráva z Londýna – dozvěděl jsem se, že natáčení první sezóny skončilo,“ napsal ve čtvrtek na svém blogu georgerrmartin.com. „Ano, všech deset epizod. Viděl jsem hrubé sestřihy několika z nich a moc se mi líbí….scénář, režie, herecké výkony, všechno vypadá úžasně.“

Datum premiéry House of the Dragon stále není známé

Martin upozornil, že seriál – který se odehrává 200 let před událostmi Hry o trůny a v němž hrají Paddy Considine a Emma D’Arcy předky nám známých Targaryanů – stále potřebuje doplnit do scén speciální efekty a další postprodukční práce. Také ještě není stanoveno datum premiéry.

„Kdy budou draci tančit? Kéž bych vám to mohl říct,“ píše Martin. „Jak už jsem řekl, zbývá udělat spoustu práce a COVID ztěžuje plánování. Letos na jaře? To je nepravděpodobné. Možná v létě? Mohlo by být. Na podzim? Kdo ví?“

Seriál House of the Dragon vychází z Martinovy knihy „Oheň a krev“. Jak píše nypost.com, odehrává se přibližně 200 let před událostmi seriálu „Hra o trůny“ a soustředí se na členy rodu Targaryenů – předky Daenerys a Jona Sněha. Takže se můžeme těšit na hodně herců se stříbrnými parukami a nějaké ty incestní vztahy.

Co bude s dalšími spin-offy ke Hře o trůny?

Pracuje se přitom i na dalších projektech spojených se Hrou o trůny. Šéf obsahu HBO Casey Bloys již dříve prozradil, že se připravují tři seriály: 9 Voyages alias Mořský had, Bleší dno a 10 000 lodí.

Poznamenal však, že nemůže říct příliš mnoho, protože vše je v rané fázi, a dodal: „Některé vypadají opravdu dobře. U některých ještě uvidíme. Asi neuděláme všechno. Nemám žádný mandát, že musím natočit určité množství spin offů, prequelů nebo něčeho podobného.“

„Není to tak, že nutně potřebujeme tři spin-offy Hry o trůny,'“ přiznal v rozhovoru pro digitalspy.com. „Abych uvedl na pravou míru, máme jeden seriál ke Hře o trůny, který má zelenou, a to je Dům draka. A z toho jsme opravdu nadšení. Ve vývoji jsou i další. Dáme zelenou něčemu, když budeme mít pocit, že je něco vzrušující a dobře udělané a vypráví to příběh, na kterém nám záleží. Je to jako s každým jiným vývojem,“ dodal Bloys. „Takže není žádná záruka, že něco z těch věcí odvysíláme. Nesnažíme se naplnit program novým prequelem každý rok. Je to prostě založené na tom, jaké příběhy nás baví vyprávět.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -