- Reklama -

Lupin Netflix: Kdo je Arséne Lupin? Pravda o lupiči gentlemanovi

Lupin je nový seriál na Netflixu. A Lupin Netflix momentálně zcela ovládá. Jde o francouzské kriminální drama, které stojí na postavě jménem Arsène Lupin. Kdo ale vlastně je ten Arsène Lupin?

- Reklama -

Lupin Netflix dobil přímým útokem. Snad i proto, že v seriálu hraje hlavní roli populární francouzský herec Omar Sy (v seriálu Assane Diop), který na sebe bere osobnost Lupina. Světohled pro vás připravil stručný přehled o tom, kdo je vlastně Arséne Lupin.

Kdo je Arsène Lupin?

Lupin získal chválu kritiků po celém světě téměř okamžitě poté, co byl 8. ledna uveden na Netflixu. Francouzská originální série vypráví příběh o zloději, který byl jedním z největších podvodníků na světě. Scénář je psaný podobně jako Money Hist a Sherlock Holmes. Vše vytvořili tvůrci skvělého filmu Podfukáři.

Omar Sy hraje všemi mastmi mazaného muže, který se učí zlodějské triky fiktivního lupiče gentlemana. Diop se postavou Lupina nechává inspirovat ve své cestě za pomstou otce, který byl odsouzen za zločin, který nespáchal.

Když byl Lupin ještě Lopin

lupin omar sy
Omar Sy jako Arsené Lupin v novém seriálu Netflixu. Foto: Netflix

Arsène Lupin je fiktivní postava a svět poprvé spatřil v roce 1905. Právě tehdy ho totiž vymyslel francouzský spisovatel Maurice Leblanc. Původně se Lupin přitom měl jmenovat Lopin. Jenže v době vzniku díla žil ve Francii politik stejného jména, který si stěžoval, že mu spojení s lupičem v knize ubližuje. A tak autor příjmení postavy změnil na Lupin.

- Reklama -

Lupin byl hlavní postavou série povídek, které vycházely v časopise „Je sais tout“. Nakonec se ale Arséne Lupin objevil v 17 románech a 39 kratších příbězích. Tyto novely byly později spojeny do podoby knih, kterých vzniklo dohromady 24.

Lupin inspiroval také další autory, kteří uvedli jeho postavu do života na jevišti, televizní obrazovce a dokonce i v komiksech. Postava Lupina z Rocambola, fiktivního dobrodruha, kterého stvořil Pierre Alexis Ponson du Terrail. Jeho příběhy byly publikovány od poloviny do konce 19. století a stejně jako Lupin byl i Rocambola dobrým člověkem, který se dostává do špatných situací.

Někteří lidé také věří, že inspirací Lupina byl ve skutečnosti francouzský anarchista Marius Jacob, který byl známý od roku 1879.

Kamarád Sherlocka Holmese

Poslední televizní adaptace vnáší Lupina do současného světa, když se Assana Diop pokusí ukrást drahocenný náhrdelník Marie Antoinetty z aukce ve slavném Louvru.

Romány však na rozdíl od seriálu na Netflixu obsahují prvky fantasy, například „kámen“, který má schopnost léčit lidi, a také „Fontánu mládí“. Seriál je popisován tak, že má „vibrace“ Sherlocka Holmese. A není nezajímavé, že Lupin byl ve skutečnosti představen fiktivnímu detektivovi v povídce s názvem „Sherlock Holmes přijde příliš pozdě“.

Sherlockovo jméno muselo být ale nakonec změněno z právních důvodů. Přesto se nakonec objevuje jeho postava celkem ve třech Leblancových příbězích.

Sériál je na Netflixu zpřístupněn v osmi jazycích ve 190 zemích a herec Sy zpočátku retweetoval komentáře fanoušků, kteří dílo řadí mezi nejlepší seriály na Netflixu za poslední roky.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -