- Reklama -

Nejlepší novinky na Netflixu (leden 2021): Které filmy a seriály musíte vidět?

Každý měsíc přibude do knihovny Netflixu několik filmů a televizních pořadů. Které že jsou ty nejlepší novinky na Netflixu (leden 2021)?

- Reklama -

Světohled doporučuje pouze tituly, které jsou tzv. „must see“. Další tipy na Netflix najdete v přehledech nejlepších seriálů a nejlepších filmů.

Cobra Kai – české titulky

 Cobra Kai
(2018) on IMDb

řada 3. – k dispozici od 2. ledna

Mezi nejlepší novinky na Netflixu (leden 2021) rozhodně patří i Cobra Kai. Seriál začínal nejdříve na YouTube Premium, kde prožil dvě sezóny a ukázal se jako překvapivě funkční projekt. Nedávno na něj koupil práva Netflix, dal mu nový domov, a objednal čtvrtou sérii (ještě před uvedením třetí).

Cobra Kai je volným pokračováním původní filmové série Karate Kid. Děj se odehrává o 34 let později a ukazuje karatistu Johnnyho Lawrencea (William Zabka), když otevírá své vlastní dojo – Cobra Kai.

- Reklama -

Jedná se o čin, kterým oživí staré soupeření s Danielem LaRusso (Ralph Macchio)…

Od ledna je k dispozici už třetí série.

Velký průvodce meditací – české titulky, český dabing

 Velký průvodce meditací
(2021) on IMDb

1. řada k dispozici od 1. ledna

Jde o nejnovější interaktivní televizní seriál a první ze tří sérií. V úvodních osmi epizodách celého projektu bývalý buddhistický mnich a spoluzakladatel Headspace Andy Puddicombe provede diváky výhodami a uměním meditace.

Každý díl ilustruje jinou techniku ​​všímavosti a končí meditací s průvodcem, která vám pomůže cvičit. Přinejmenším získáte chvilku klidu a úlevu od každodenního náporu dalších negativních zpráv ohledně pandemie a nepovedených plánů, jak už konečně vše vrátit do normálu.

Dějiny nadávání – české titulky

 History of Swear Words
(2021) on IMDb

1. řada k dispozici od 5. ledna

Existují dva základní důvody, proč se vyplatí sledovat šestidílný dokument „Dějiny nadávání“. První je vrozená zvědavost. Prostě chcete vědět, odkud pocházejí slova jako „kurva“, „hovno“ a další. Stejně tak bude jistě zajímavé zjistit důvod, proč se ve společnostech po celém světě staly tak tabuizovanými pojmy.

Tento netradiční dokument se na věc dívá z věděckého pohledu. Zpovídá skutečné lexikografy, kognitivní odborníky (kteří provádějí výzkum jazyka), autory a historiky… Takže se i něco dozvíte.

Předstírejme, že je to v pořádku – české titulky

 Pretend It's a City
(2021) on IMDb

minisérie – k dispozici od 8. ledna

Dokumentární seriál režiséra Martina Scorseseho o Fran Lebowitzové. A to je asi tak vše, co potřebujete vědět…

Že vám to nestačí? Fajn. Limitovaná minisérie se sedmi epizodami je druhým Scorseseho dokumentem o Lebowitzové, slavné newyorské spisovatelce a veřejné mluvčí.

„Předstírejme, že je to v pořádku“ je seriál vytvořený jako průvodce po městě očima dvou skutečných místních obyvatel, je jako dlouhá procházka New Yorkem, samozřejmě před COVIDEM. Se Scorsesem na sedadle řidiče bude v každém rohu určitě čekat vzrušení.

Lupin – české titulky

 Lupin
(2021) on IMDb

1. řada k dispozici od 8. ledna

V roce 1905 vytvořil francouzský spisovatel Maurice Leblanc postavu Arsène Lupina, která ztělesňuje jeden z nejoblíbenějších archetypů ve všech příbězích: gentlemanského zloděje. Od svého vzniku se zdvořilý a lstivý Lupin v průběhu let objevil v několika povídkách, knihách, komiksech a filmech.

Nyní Lupin znovu ožije, aby přelstil své nepřátele, a to díky nové sérii Netflixu od režiséra Podfukářů a producenta Kurýra 2 Louise Leterriera. Jedno je jisté. Lupič gentleman rozhodně také patří mezi nejlepší novinky na Netflixu (leden 2020).

Night Stalker: Hon na sériového vraha – české titulky

 Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer
(2021) on IMDb

K dispozici od 13. ledna

Los Angeles během léta roku 1985. Objevují se záhadné vraždy. Spousta vražd. Od března téhož roku seriál sleduje notoricky známé kalifornské vražedné řádění páchané Richardem Ramirezem. Vyšetřovatelé se za ním honili déle než rok.

Série vražd a sexuálních útoků se zpočátku jevila jako zcela nesouvisející. Až detektiv Gil Carrillo a vyšetřovatel vražd Frank Salerno objevili, že by za odpornými činy mohl stát jeden člověk. Čtyřdílný dokument využívá dobových rozhovorů, archivních záběrů a fotografií k dosud nevídanému vyprávění nechvalně známého hororového příběhu z Los Angeles.

Rozčarování – český dabing, české titulky

 Rozcarování
(2018) on IMDb

3. řada k dispozici od 15. ledna

Matt Groening, tvůrce seriálu Simpsonovi, tento měsíc představí už třetí sezónu Rozčarování. Po středověkých nehodách princezny Bean, jejího elfího společníka Elfa a jejího osobního démona Lucíka putuje „Rozčarování“ skrze Snový svět zpátky domů, kde na ni čekají nepřátelští občané království.

Důvod, proč sledovat: Rozhodně démon Lucík. Žvýká vše, co není jídlo. Probudí vás ve 3 hodiny ráno skokem na tvář nebo křikem do ucha. Lucík prostě projevuje škodolibou radost podobně jako vaše kočka, když se vás rozhodne týrat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -