- Reklama -

Režisér Danny Boyle představí seriál o Sex Pistols. Hraje v něm i hvězda Hry o trůny

Seriál o slavné punkové kapele pod režijní taktovkou oscarového Dannyho Boyla se už brzy objeví na Disney+.

- Reklama -

S nástupem punk rocku se v 70. letech minulého století nová vlna britských kapel rozhodla pro záměrně provokativní přístup ke své image i k hudbě samotné. A v centru tohohle trendu stála kapela Sex Pistols, informuje Esquire.

O bouřlivém vzestupu téhle skupiny ke slávě nyní vypráví šestidílný seriál Pistol na Disney+. Seriál je založený na pamětech kytaristy Steva Jonese „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol“.

Na začátku seriálu, který se premiéry dočká u příležitosti oslav platinového jubilea královny Alžběty II., je Jones (Toby Wallace) ještě zpěvákem skupiny The Swankers, spolu s Glenem Matlockem, Paulem Cookem a Wallym Nightingalem.

Po náhodném setkání s Vivienne Westwoodovou (Talulah Rileyová z Westworldu) a Malcolmem McLarenem (Thomas Brodie-Sangster ze Hry o trůny), kteří v Jonesově rebelském duchu vidí potenciál, začíná cesta skupiny ke slávě. S různými změnami v sestavě, včetně odchodu Nightingalea a Matlocka, a příchodem Johnnyho Rottena (Anson Boon) a Sida Viciouse (Louis Partridge).

- Reklama -

Učení na roli s členy Underworld

„Jako průvodce vším jsem měl Stevovu autobiografii a se skutečným Stevem jsem se docela často setkával,“ svěřil se představitel Stevea Jonese Toby Wallace. „Jádrem jeho i našeho příběhu byl traumatický zážitek, kterým si prošel a z něhož se zrodil hněv, který sdílí s Malcolmem – a z tohoto hněvu se zrodili Pistols.“

Aby seriál oslnil diváky autentickým zvukem, hráli herci na natáčení na své vlastní nástroje, nikoliv na playback podle předem nahraných skladeb. Také se zúčastnili výcvikového tábora s Karlem Hydem a Rickem Smithem ze skupiny Underworld.

„Všichni jsme dva měsíce pracovali s Rickem a Karlem, kteří nás v podstatě učili, jak být Sex Pistols,“ prozradil Wallace stránkám frontrowfeatures.com. „Na konci jsme se pěkně semkli, byli jsme plnohodnotná kapela. Koncerty, které jsme odehráli v televizní show, byly šílené – hráli jsme na všech těch skutečných místech a přišlo 100 komparzistů. Danny Boyle měl předtím velké proslovy, aby je všechny vyburcoval, a oni to milovali.“

Sex Pistols měnili lidem životy, myslí si Boyle

„Bylo to něco, co jsem nikdy nezažil,“ komentoval natáčení Anson Boon. „Vůbec jsem si neuvědomoval, že jsem na place, zvlášť když nevidíte, kde jsou kamery, protože je tma, a 100 lidí na vás řve a plive.“

Boyleovi práce na seriálu umožnila zamyslet se nad tím, jaký vliv měli Pistols na jeho vlastní život. „Bez Sex Pistols bych tu nebyl, to si naprosto uvědomuji,“ svěřil se režisér webu rottentomatoes.com. „Pocházím z velmi obyčejného dělnického prostředí a není pochyb o tom, že tahle revoluce se odehrála. Změnila cestu mnoha lidem. Změnila i můj život, takže je pro mě opravdovou ctí na tomhle pracovat, i když jsem byl mnohem větší fanoušek The Clash než Sex Pistols – ale jak by řekl Malcolm McLaren: „To jsou detaily, chlapče, detaily.““

V seriálu se objěví i hvězda seriálu Hra o trůny Maisie Williams. Ta se představí jako Jordan – ikona punk-rockové scény a raná manažerka skupiny Adam and the Ants.

Seriál bude mít premiéru 31. května.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -