- Reklama -

Režisér Danny Boyle představí seriál o Sex Pistols. Hraje v něm i hvězda Hry o trůny

Seriál o slavné punkové kapele pod režijní taktovkou oscarového Dannyho Boyla se už brzy objeví na Disney+.

- Reklama -

S nástupem punk rocku se v 70. letech minulého století nová vlna britských kapel rozhodla pro záměrně provokativní přístup ke své image i k hudbě samotné. A v centru tohohle trendu stála kapela Sex Pistols, informuje Esquire.

O bouřlivém vzestupu téhle skupiny ke slávě nyní vypráví šestidílný seriál Pistol na Disney+. Seriál je založený na pamětech kytaristy Steva Jonese „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol“.

Na začátku seriálu, který se premiéry dočká u příležitosti oslav platinového jubilea královny Alžběty II., je Jones (Toby Wallace) ještě zpěvákem skupiny The Swankers, spolu s Glenem Matlockem, Paulem Cookem a Wallym Nightingalem.

Po náhodném setkání s Vivienne Westwoodovou (Talulah Rileyová z Westworldu) a Malcolmem McLarenem (Thomas Brodie-Sangster ze Hry o trůny), kteří v Jonesově rebelském duchu vidí potenciál, začíná cesta skupiny ke slávě. S různými změnami v sestavě, včetně odchodu Nightingalea a Matlocka, a příchodem Johnnyho Rottena (Anson Boon) a Sida Viciouse (Louis Partridge).

- Reklama -

Učení na roli s členy Underworld

„Jako průvodce vším jsem měl Stevovu autobiografii a se skutečným Stevem jsem se docela často setkával,“ svěřil se představitel Stevea Jonese Toby Wallace. „Jádrem jeho i našeho příběhu byl traumatický zážitek, kterým si prošel a z něhož se zrodil hněv, který sdílí s Malcolmem – a z tohoto hněvu se zrodili Pistols.“

Aby seriál oslnil diváky autentickým zvukem, hráli herci na natáčení na své vlastní nástroje, nikoliv na playback podle předem nahraných skladeb. Také se zúčastnili výcvikového tábora s Karlem Hydem a Rickem Smithem ze skupiny Underworld.

„Všichni jsme dva měsíce pracovali s Rickem a Karlem, kteří nás v podstatě učili, jak být Sex Pistols,“ prozradil Wallace stránkám frontrowfeatures.com. „Na konci jsme se pěkně semkli, byli jsme plnohodnotná kapela. Koncerty, které jsme odehráli v televizní show, byly šílené – hráli jsme na všech těch skutečných místech a přišlo 100 komparzistů. Danny Boyle měl předtím velké proslovy, aby je všechny vyburcoval, a oni to milovali.“

Sex Pistols měnili lidem životy, myslí si Boyle

„Bylo to něco, co jsem nikdy nezažil,“ komentoval natáčení Anson Boon. „Vůbec jsem si neuvědomoval, že jsem na place, zvlášť když nevidíte, kde jsou kamery, protože je tma, a 100 lidí na vás řve a plive.“

Boyleovi práce na seriálu umožnila zamyslet se nad tím, jaký vliv měli Pistols na jeho vlastní život. „Bez Sex Pistols bych tu nebyl, to si naprosto uvědomuji,“ svěřil se režisér webu rottentomatoes.com. „Pocházím z velmi obyčejného dělnického prostředí a není pochyb o tom, že tahle revoluce se odehrála. Změnila cestu mnoha lidem. Změnila i můj život, takže je pro mě opravdovou ctí na tomhle pracovat, i když jsem byl mnohem větší fanoušek The Clash než Sex Pistols – ale jak by řekl Malcolm McLaren: „To jsou detaily, chlapče, detaily.““

V seriálu se objěví i hvězda seriálu Hra o trůny Maisie Williams. Ta se představí jako Jordan – ikona punk-rockové scény a raná manažerka skupiny Adam and the Ants.

Seriál bude mít premiéru 31. května.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -