- Reklama -

Režisér Danny Boyle představí seriál o Sex Pistols. Hraje v něm i hvězda Hry o trůny

Seriál o slavné punkové kapele pod režijní taktovkou oscarového Dannyho Boyla se už brzy objeví na Disney+.

- Reklama -

S nástupem punk rocku se v 70. letech minulého století nová vlna britských kapel rozhodla pro záměrně provokativní přístup ke své image i k hudbě samotné. A v centru tohohle trendu stála kapela Sex Pistols, informuje Esquire.

O bouřlivém vzestupu téhle skupiny ke slávě nyní vypráví šestidílný seriál Pistol na Disney+. Seriál je založený na pamětech kytaristy Steva Jonese „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol“.

Na začátku seriálu, který se premiéry dočká u příležitosti oslav platinového jubilea královny Alžběty II., je Jones (Toby Wallace) ještě zpěvákem skupiny The Swankers, spolu s Glenem Matlockem, Paulem Cookem a Wallym Nightingalem.

Po náhodném setkání s Vivienne Westwoodovou (Talulah Rileyová z Westworldu) a Malcolmem McLarenem (Thomas Brodie-Sangster ze Hry o trůny), kteří v Jonesově rebelském duchu vidí potenciál, začíná cesta skupiny ke slávě. S různými změnami v sestavě, včetně odchodu Nightingalea a Matlocka, a příchodem Johnnyho Rottena (Anson Boon) a Sida Viciouse (Louis Partridge).

Učení na roli s členy Underworld

„Jako průvodce vším jsem měl Stevovu autobiografii a se skutečným Stevem jsem se docela často setkával,“ svěřil se představitel Stevea Jonese Toby Wallace. „Jádrem jeho i našeho příběhu byl traumatický zážitek, kterým si prošel a z něhož se zrodil hněv, který sdílí s Malcolmem – a z tohoto hněvu se zrodili Pistols.“

Aby seriál oslnil diváky autentickým zvukem, hráli herci na natáčení na své vlastní nástroje, nikoliv na playback podle předem nahraných skladeb. Také se zúčastnili výcvikového tábora s Karlem Hydem a Rickem Smithem ze skupiny Underworld.

„Všichni jsme dva měsíce pracovali s Rickem a Karlem, kteří nás v podstatě učili, jak být Sex Pistols,“ prozradil Wallace stránkám frontrowfeatures.com. „Na konci jsme se pěkně semkli, byli jsme plnohodnotná kapela. Koncerty, které jsme odehráli v televizní show, byly šílené – hráli jsme na všech těch skutečných místech a přišlo 100 komparzistů. Danny Boyle měl předtím velké proslovy, aby je všechny vyburcoval, a oni to milovali.“

Sex Pistols měnili lidem životy, myslí si Boyle

„Bylo to něco, co jsem nikdy nezažil,“ komentoval natáčení Anson Boon. „Vůbec jsem si neuvědomoval, že jsem na place, zvlášť když nevidíte, kde jsou kamery, protože je tma, a 100 lidí na vás řve a plive.“

Boyleovi práce na seriálu umožnila zamyslet se nad tím, jaký vliv měli Pistols na jeho vlastní život. „Bez Sex Pistols bych tu nebyl, to si naprosto uvědomuji,“ svěřil se režisér webu rottentomatoes.com. „Pocházím z velmi obyčejného dělnického prostředí a není pochyb o tom, že tahle revoluce se odehrála. Změnila cestu mnoha lidem. Změnila i můj život, takže je pro mě opravdovou ctí na tomhle pracovat, i když jsem byl mnohem větší fanoušek The Clash než Sex Pistols – ale jak by řekl Malcolm McLaren: „To jsou detaily, chlapče, detaily.““

V seriálu se objěví i hvězda seriálu Hra o trůny Maisie Williams. Ta se představí jako Jordan – ikona punk-rockové scény a raná manažerka skupiny Adam and the Ants.

Seriál bude mít premiéru 31. května.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -