- Reklama -

Draci ze seriálu Rod draka: Jak se jmenují a kdo na nich jezdí

V seriálu Rod draka hrají draci mnohem větší roli než ve Hře o trůny. Co byste o dracích z tohohle seriálu měli vědět?

- Reklama -

Kteří draci jsou v seriálu Rod draka na které straně a kdo jsou jejich jezdci, bude pro 2. sérii prequelu Hry o trůny zásadnější, než bychom si asi byli ochotní připustit. Občanská válka je totiž na obzoru. Jak upozornil princ Daemon na konci 1. řady, v blížící se válce proto mohou mít svou roli i draci, kteří jsou zatím „neutrální“, což znamená, že nemají žádné známé jezdce.

Kteří to jsou a kteří draci už jsou naopak obsazení, se můžete podívat v našem přehledu draků z Rodu draka.

Draci Černých

Syrax (Rhaenyra Targaryen)

rod draka draci syrax
Princezna Rhaenyra na svém drakovi. | Foto: HBO

Rhaenyra létá na hřbetě zlatého draka Syraxe, který nese jméno valyrijského božstva. Mají spolu blízký vztah, protože Syrax se narodil z vejce, které Rhaenyra jako novorozeně položila do své postýlky. Syrax a několik dalších draků z Černého týmu se zatím nezapojili do boje, jak Rhaenyra hlásí Daemonovi.

Caraxes (Daemon Targaryen)

rod draka draci caraxes
Carexes je červený drak patříci princi Daemonovi. | Foto: HBO

Caraxesův krk je dlouhý a připomíná hada. Navíc má zářivě červené šupiny, které mu dodávají velmi výrazný vzhled. Než byl princ zabit myrskými piráty, držel ho dříve Aemon Targaryen, syn krále Jaehaeryse I. Targaryena. Nyní vlastní Caraxes nechvalně proslulý princ Daemon Targaryen.

Meleys (Rhaenys Targaryen)

princezna rhaenys
Princezna Rhaenys na svém drakovi. | Foto: Ollie Upton/HBO

Zkušená dračí jezdkyně Rhaenys Targaryen (Emily Best), královna, která nikdy nebyla, a sestřenice krále Viseryse I., jezdí na Meleys Rudé královně. Je to obrovský, zářivě rudý, postarší drak, který je v boji děsivý.

Vermax (Jacaerys Velaryon)

rod draka vermax
Jacaerys Velaryon na svém Vermaxovi. | Foto: HBO

Na rozdíl od většiny ostatních draků v knize je Vermax podstatně menší a nepřevyšuje postavy jako Vhagar, Caraxes a Syrax. Když ho dračí strážci odvedou k Rhaenyřiným a Alicentovým dětem, poprvé se objeví v šestém díle. Jacaerys Velaryon je majitelem Vermaxu.

Arrax (Lucerys Velaryon)

Lucerys Velaryon, druhý syn Rhaenyry Targaryen, a Arrax jsou manželé. Byl vložen do Lucerysiny kolébky jako vejce a oba se společně vyvíjeli. Když na něm Daenerys ve Hře o trůny zpočátku létala, byl to malý drak podobně velký jako Drogon.

Tyraxes (Joffrey Velaryon)

Tyraxes je další mladý drak, na kterém jezdí Joffrey Velaryon, třetí syn Rhaenyry.

Měsíční tanečnice (Baela Targaryen)

Baela (Bethany Antonia), dcera Daemona, se vznáší na Moondancerovi, štíhlém zeleném drakovi. Je také poměrně mladá a drobná.

Draci Zelených

Sunfyre (Aegon Targaryen II)

Sunfyre, drak Aegona Targaryena, je jasně zlatý tvor s růžově zbarvenými křídly. Ačkoli není největší z draků rodu Targaryenů, je Sunfyre rychlý letec.

Vhagar (Aemond Targaryen)

Drak Vhagar ukradený Aemondem Targaryenem je největším drakem v rodu Targaryenů. V Rodu draka na Vhagarovi před svou smrtí na něm jezdila Visenya Targaryen.

Dreamfyre (Helaena Targaryen)

Princezna Helaena (Evie Allen), dcera Viseryse a Alicent, zatím v „Domě draka“ nehrála významnou roli. Podle George R. R. Martina, autora seriálu „Hra o trůny“, však nakonec bude právě ona jezdit na Dreamfyre, a to v románu „Oheň a krev“ z roku 2018.

Draci bez jezdců

Kouřomor na Náplavomarce

Vermithor

rod draka draci vermithor
Vermithor je obrovský a hrozivý drak. | Foto: HBO

Vermithor je podle vyprávění možná ještě větší než Vhagar prince Aemonda. Je to drak, za kterým se vypraví v poslední epizodě 1. řady princ Daemon.

Stříbrokřídlá

O tomto drakovi zatím vlastně nic nevíme.

Divocí draci

Princ Daemon v poslední epizodě také zmíní trojici divokých draků, kteří žijí na Dračím kameni. O jejich identitě zatím ze seriálu nevíme nic bližšího. Vzhledem k tomu, že se o nich mluví, se ale dá předpokládat, že se tito tři draci objeví v další řadě seriálu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -