- Reklama -

Záhadná dvojčata z Rodu draka: Tvůrci se v jejich případě odchýlili od předlohy

V seriálu jsme poprvé trochu více viděli dva záhadné rytíře královské gardy. Co jsou vlastně dvojčata r Rodu draka zač?

- Reklama -

Ser Erryk a ser Arryk Cargyllovi jsou dvojčata z Rodu draka, seriálu vycházejícího z knih George R. R. Martina. Oba původně sloužili v Královské gardě, ale nakonec se rozhodli během Targaryenského „tance s draky“ podpořit opačné strany. Osud bratrů proto nelze označit jinak než jako tragický. Kdo ale jsou? A jaké role sehrají v targaryenské občanské válce?

Dvojčata bojující na opačných stranách

(Upozornění: článek obsahuje spoilery seriálu Rod draka)

Jednovaječná dvojčata ser Arryk a ser Erryk Cargyll jsou rytíři Královské gardy krále Viseryse I. Targaryena. Ser Erryk působí v románu Oheň a krev jako osobní strážce princezny Rhaenyry Targaryen, která se smrti svého otce, krále Viseryse, dozví na Dračím kameni, informuje collider.com.

Když Viserys v Králově přístavišti umírá, jsou u toho ale v seriálu na rozdíl od knihy přítomní oba bratři. Dvojice se vydává na misi pro sera Otto Hightowera (Rhys Ifans), pobočníka krále, v deváté epizodě „Zelená rada“ .

Protože bylo zásadní, aby dvočata z Rodu draka skutečně hráli odlišní herci, na rozdíl od Jasona a Tylanda Lannisterových, které ztvárňuje stejný herec, hrají oba tyto bratry ve skutečnosti jednovaječná dvojčata Elliot a Luke Tittensorovi. Poslední epizoda poprvé naznačila, že jsou pro děj důležití.

Jak to s nimi bylo v knize?

Výrazní členové Královy gardy

Několik měsíců po turnaji na počest pátého výročí svatby krále Viseryse a královny Alicent to byl podle knihy právě Arryk, kdo objevil prince Daemona a princeznu Rhaenyru Targaryen, jak spolu sdílejí lože. Po smrti krále Viseryse I. se pak Arryk rozhodl bojovat po boku „Zelených“, neboli Aegona II. targaryenského, vládnoucího panovníka, píše wikiofnerds.com.

Erryk, druhý rytíř z rodu Cargyllů, byl strážcem v královské gardě krále Viseryse I. Oba bratři si dle předlohy byli tak podobní, že je od sebe nerozeznali ani rytíři z Královské gardy.

V knize Oheň a krev od George RR Martina nakonec bojují Cargyllové na opačných stranách konfliktu, ale podobně dramatický zlom se zatím v seriálu neodehrál. Po smrti Harwina Stronga je v knize Erryk jmenován Rhaenyřiným osobním strážcem. Když Viserys zemře, Erryk je na Dračím kameni a hlídá Rhaenyru, zatímco Arryk pobývá v Králově přístavišti u Zelených. Každý z nich se v tomto sporu postaví na opačnou stranu podle toho, s kým je v době převratu. Podporovat ty, co jsou poblíž, je pro bratry praktičtější než se nechat uvěznit.

Rod draka jde s Errykem Cargyllem odlišnou cestou

Je ale velkou záhadou, jak tohle bratrské rozdělení dvojčat z Rodu draka proběhne. Seriál zatím udělal z Erryka udělal Aegonova strážce, což je poněkud nečekaný zvrat událostí. Děj teď navíc komplikuje, že Erryk musí opustit Královo přístaviště a dát se na stranu Rhaenyry.

To se zcela jistě odehraje jinak než v knižní předloze, kde byl na straně Rhaenyry už od začátku. Jak to proběhne, si ale ještě musíme pár dní počkat. Nová epizoda Rodu draka vychází v pondělí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Seriál TY 5. série: Závěrečná řada potvrzena. Co se o ní zatím ví?

Seriál TY od Netflixu se dočkal obnovení pro pátou a závěrečnou sérii, v níž se Joe Goldberg v podání Penna Badgleyho vrátí do New Yorku a je připraven čelit následkům svých násilných činů.

Nicolas Cage se při hraní Drákuly ve filmu Renfield inspiroval u hadů a koček

Podle nedávného rozhovoru se Nicolas Cage při ztvárnění hraběte Drákuly v připravovaném filmu Renfield inspiroval divokostí zvířat.

Jarní novinky na streamu: 7 seriálů, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Zjistěte, jaké zajímavé seriálové jarní novinky se chystají na streamu v roce 2023. Většina nových věcí láká na známé tváře.

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -