- Reklama -

Záhadná dvojčata z Rodu draka: Tvůrci se v jejich případě odchýlili od předlohy

V seriálu jsme poprvé trochu více viděli dva záhadné rytíře královské gardy. Co jsou vlastně dvojčata r Rodu draka zač?

- Reklama -

Ser Erryk a ser Arryk Cargyllovi jsou dvojčata z Rodu draka, seriálu vycházejícího z knih George R. R. Martina. Oba původně sloužili v Královské gardě, ale nakonec se rozhodli během Targaryenského „tance s draky“ podpořit opačné strany. Osud bratrů proto nelze označit jinak než jako tragický. Kdo ale jsou? A jaké role sehrají v targaryenské občanské válce?

Dvojčata bojující na opačných stranách

(Upozornění: článek obsahuje spoilery seriálu Rod draka)

Jednovaječná dvojčata ser Arryk a ser Erryk Cargyll jsou rytíři Královské gardy krále Viseryse I. Targaryena. Ser Erryk působí v románu Oheň a krev jako osobní strážce princezny Rhaenyry Targaryen, která se smrti svého otce, krále Viseryse, dozví na Dračím kameni, informuje collider.com.

Když Viserys v Králově přístavišti umírá, jsou u toho ale v seriálu na rozdíl od knihy přítomní oba bratři. Dvojice se vydává na misi pro sera Otto Hightowera (Rhys Ifans), pobočníka krále, v deváté epizodě „Zelená rada“ .

Protože bylo zásadní, aby dvočata z Rodu draka skutečně hráli odlišní herci, na rozdíl od Jasona a Tylanda Lannisterových, které ztvárňuje stejný herec, hrají oba tyto bratry ve skutečnosti jednovaječná dvojčata Elliot a Luke Tittensorovi. Poslední epizoda poprvé naznačila, že jsou pro děj důležití.

Jak to s nimi bylo v knize?

Výrazní členové Královy gardy

Několik měsíců po turnaji na počest pátého výročí svatby krále Viseryse a královny Alicent to byl podle knihy právě Arryk, kdo objevil prince Daemona a princeznu Rhaenyru Targaryen, jak spolu sdílejí lože. Po smrti krále Viseryse I. se pak Arryk rozhodl bojovat po boku „Zelených“, neboli Aegona II. targaryenského, vládnoucího panovníka, píše wikiofnerds.com.

Erryk, druhý rytíř z rodu Cargyllů, byl strážcem v královské gardě krále Viseryse I. Oba bratři si dle předlohy byli tak podobní, že je od sebe nerozeznali ani rytíři z Královské gardy.

V knize Oheň a krev od George RR Martina nakonec bojují Cargyllové na opačných stranách konfliktu, ale podobně dramatický zlom se zatím v seriálu neodehrál. Po smrti Harwina Stronga je v knize Erryk jmenován Rhaenyřiným osobním strážcem. Když Viserys zemře, Erryk je na Dračím kameni a hlídá Rhaenyru, zatímco Arryk pobývá v Králově přístavišti u Zelených. Každý z nich se v tomto sporu postaví na opačnou stranu podle toho, s kým je v době převratu. Podporovat ty, co jsou poblíž, je pro bratry praktičtější než se nechat uvěznit.

Rod draka jde s Errykem Cargyllem odlišnou cestou

Je ale velkou záhadou, jak tohle bratrské rozdělení dvojčat z Rodu draka proběhne. Seriál zatím udělal z Erryka udělal Aegonova strážce, což je poněkud nečekaný zvrat událostí. Děj teď navíc komplikuje, že Erryk musí opustit Královo přístaviště a dát se na stranu Rhaenyry.

To se zcela jistě odehraje jinak než v knižní předloze, kde byl na straně Rhaenyry už od začátku. Jak to proběhne, si ale ještě musíme pár dní počkat. Nová epizoda Rodu draka vychází v pondělí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -