- Reklama -

Záhadná dvojčata z Rodu draka: Tvůrci se v jejich případě odchýlili od předlohy

V seriálu jsme poprvé trochu více viděli dva záhadné rytíře královské gardy. Co jsou vlastně dvojčata r Rodu draka zač?

- Reklama -

Ser Erryk a ser Arryk Cargyllovi jsou dvojčata z Rodu draka, seriálu vycházejícího z knih George R. R. Martina. Oba původně sloužili v Královské gardě, ale nakonec se rozhodli během Targaryenského „tance s draky“ podpořit opačné strany. Osud bratrů proto nelze označit jinak než jako tragický. Kdo ale jsou? A jaké role sehrají v targaryenské občanské válce?

Dvojčata bojující na opačných stranách

(Upozornění: článek obsahuje spoilery seriálu Rod draka)

Jednovaječná dvojčata ser Arryk a ser Erryk Cargyll jsou rytíři Královské gardy krále Viseryse I. Targaryena. Ser Erryk působí v románu Oheň a krev jako osobní strážce princezny Rhaenyry Targaryen, která se smrti svého otce, krále Viseryse, dozví na Dračím kameni, informuje collider.com.

Když Viserys v Králově přístavišti umírá, jsou u toho ale v seriálu na rozdíl od knihy přítomní oba bratři. Dvojice se vydává na misi pro sera Otto Hightowera (Rhys Ifans), pobočníka krále, v deváté epizodě „Zelená rada“ .

- Reklama -

Protože bylo zásadní, aby dvočata z Rodu draka skutečně hráli odlišní herci, na rozdíl od Jasona a Tylanda Lannisterových, které ztvárňuje stejný herec, hrají oba tyto bratry ve skutečnosti jednovaječná dvojčata Elliot a Luke Tittensorovi. Poslední epizoda poprvé naznačila, že jsou pro děj důležití.

Jak to s nimi bylo v knize?

Výrazní členové Královy gardy

Několik měsíců po turnaji na počest pátého výročí svatby krále Viseryse a královny Alicent to byl podle knihy právě Arryk, kdo objevil prince Daemona a princeznu Rhaenyru Targaryen, jak spolu sdílejí lože. Po smrti krále Viseryse I. se pak Arryk rozhodl bojovat po boku „Zelených“, neboli Aegona II. targaryenského, vládnoucího panovníka, píše wikiofnerds.com.

Erryk, druhý rytíř z rodu Cargyllů, byl strážcem v královské gardě krále Viseryse I. Oba bratři si dle předlohy byli tak podobní, že je od sebe nerozeznali ani rytíři z Královské gardy.

V knize Oheň a krev od George RR Martina nakonec bojují Cargyllové na opačných stranách konfliktu, ale podobně dramatický zlom se zatím v seriálu neodehrál. Po smrti Harwina Stronga je v knize Erryk jmenován Rhaenyřiným osobním strážcem. Když Viserys zemře, Erryk je na Dračím kameni a hlídá Rhaenyru, zatímco Arryk pobývá v Králově přístavišti u Zelených. Každý z nich se v tomto sporu postaví na opačnou stranu podle toho, s kým je v době převratu. Podporovat ty, co jsou poblíž, je pro bratry praktičtější než se nechat uvěznit.

Rod draka jde s Errykem Cargyllem odlišnou cestou

Je ale velkou záhadou, jak tohle bratrské rozdělení dvojčat z Rodu draka proběhne. Seriál zatím udělal z Erryka udělal Aegonova strážce, což je poněkud nečekaný zvrat událostí. Děj teď navíc komplikuje, že Erryk musí opustit Královo přístaviště a dát se na stranu Rhaenyry.

To se zcela jistě odehraje jinak než v knižní předloze, kde byl na straně Rhaenyry už od začátku. Jak to proběhne, si ale ještě musíme pár dní počkat. Nová epizoda Rodu draka vychází v pondělí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -