- Reklama -

Záhadná dvojčata z Rodu draka: Tvůrci se v jejich případě odchýlili od předlohy

V seriálu jsme poprvé trochu více viděli dva záhadné rytíře královské gardy. Co jsou vlastně dvojčata r Rodu draka zač?

- Reklama -

Ser Erryk a ser Arryk Cargyllovi jsou dvojčata z Rodu draka, seriálu vycházejícího z knih George R. R. Martina. Oba původně sloužili v Královské gardě, ale nakonec se rozhodli během Targaryenského „tance s draky“ podpořit opačné strany. Osud bratrů proto nelze označit jinak než jako tragický. Kdo ale jsou? A jaké role sehrají v targaryenské občanské válce?

Dvojčata bojující na opačných stranách

(Upozornění: článek obsahuje spoilery seriálu Rod draka)

Jednovaječná dvojčata ser Arryk a ser Erryk Cargyll jsou rytíři Královské gardy krále Viseryse I. Targaryena. Ser Erryk působí v románu Oheň a krev jako osobní strážce princezny Rhaenyry Targaryen, která se smrti svého otce, krále Viseryse, dozví na Dračím kameni, informuje collider.com.

Když Viserys v Králově přístavišti umírá, jsou u toho ale v seriálu na rozdíl od knihy přítomní oba bratři. Dvojice se vydává na misi pro sera Otto Hightowera (Rhys Ifans), pobočníka krále, v deváté epizodě „Zelená rada“ .

- Reklama -

Protože bylo zásadní, aby dvočata z Rodu draka skutečně hráli odlišní herci, na rozdíl od Jasona a Tylanda Lannisterových, které ztvárňuje stejný herec, hrají oba tyto bratry ve skutečnosti jednovaječná dvojčata Elliot a Luke Tittensorovi. Poslední epizoda poprvé naznačila, že jsou pro děj důležití.

Jak to s nimi bylo v knize?

Výrazní členové Královy gardy

Několik měsíců po turnaji na počest pátého výročí svatby krále Viseryse a královny Alicent to byl podle knihy právě Arryk, kdo objevil prince Daemona a princeznu Rhaenyru Targaryen, jak spolu sdílejí lože. Po smrti krále Viseryse I. se pak Arryk rozhodl bojovat po boku „Zelených“, neboli Aegona II. targaryenského, vládnoucího panovníka, píše wikiofnerds.com.

Erryk, druhý rytíř z rodu Cargyllů, byl strážcem v královské gardě krále Viseryse I. Oba bratři si dle předlohy byli tak podobní, že je od sebe nerozeznali ani rytíři z Královské gardy.

V knize Oheň a krev od George RR Martina nakonec bojují Cargyllové na opačných stranách konfliktu, ale podobně dramatický zlom se zatím v seriálu neodehrál. Po smrti Harwina Stronga je v knize Erryk jmenován Rhaenyřiným osobním strážcem. Když Viserys zemře, Erryk je na Dračím kameni a hlídá Rhaenyru, zatímco Arryk pobývá v Králově přístavišti u Zelených. Každý z nich se v tomto sporu postaví na opačnou stranu podle toho, s kým je v době převratu. Podporovat ty, co jsou poblíž, je pro bratry praktičtější než se nechat uvěznit.

Rod draka jde s Errykem Cargyllem odlišnou cestou

Je ale velkou záhadou, jak tohle bratrské rozdělení dvojčat z Rodu draka proběhne. Seriál zatím udělal z Erryka udělal Aegonova strážce, což je poněkud nečekaný zvrat událostí. Děj teď navíc komplikuje, že Erryk musí opustit Královo přístaviště a dát se na stranu Rhaenyry.

To se zcela jistě odehraje jinak než v knižní předloze, kde byl na straně Rhaenyry už od začátku. Jak to proběhne, si ale ještě musíme pár dní počkat. Nová epizoda Rodu draka vychází v pondělí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -