- Reklama -

Stranger Things 4. série stála víc než Hra o trůny: Netflix dal 30 milionů dolarů za každou epizodu

Další díly Stranger Things se neodvratně blíží. A bude to nejspíš ještě lepší podívaná než obvykle, Netflix totiž neváhal za výrobu každého dílu zaplatit 30 milionů dolarů.

- Reklama -

Natáčení čtvrté série Stranger Things bylo dražší než natáčení seriálů Hra o trůny a Mandalorian dohromady. Podle deníku The Wall Street Journal stála každá epizoda 30 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že se sezóna skládá z devíti epizod rozdělených na dvě části, se celkový rozpočet 4. série Stranger Things vyšplhal na neuvěřitelných 270 milionů dolarů – čímž se produkce seriálu od Netflixu dostala na úroveň většiny filmových blockbusterů.

Nejvíc peněz padlo na efekty

Pro srovnání: poslední série Hry o trůny stála 15 milionů dolarů na epizodu, zatímco Mandalorian, hit ze světa Star Wars, přišel společnost Disney a Lucasfilm na podobnou částku. Navíc se předpokládá, že nedávno vydané seriály od Marvelu, které uvedlo exkluzivně Disney+ (například Moon Knight, Falcon a Winter Soldier nebo Vandavision), stály 25 milionů dolarů za epizodu, píše techradar.com.

Kromě platů herců a štábu spolkly největší část rozpočtu u Stranger Things speciální efekty. Tvůrci seriálu Matt a Ross Dufferovi ostatně prozradili, že ve 4. série se toho hodně odehraje ve světě Vzhůru nohama. „V minulé sezóně jsme se do Vzhůru nohama kvůli příběhu vůbec nedostali,“ řekl Ross stránkám cbr.com. „V této sezóně jsme se tam chtěli opravdu podívat a strávit tam nějaký čas. Takže to je něco, na co se v této sezóně nesmírně těšíme. Chci říct, že ve Vzhůru nohama strávíme víc času než v kterékoli jiné sezóně.“

Ještě dražší bude Pán prstenů

I přes očividně štědrou finanční podporu od Netflixu ale Stranger Things nadlouho nejdražším seriálem nezůstanou. První řada seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, kterou v září uvede Amazon Prime Video, údajně vyjde dohromady na 462 milionů dolarů, což je monumentální částka, která z Pána prstenů udělá nejdražší televizní seriál všech dob.

Stranger Things od Netflixu se divákům vrátí po delší absenci. Poslední díly měly premiéru v roce 2020. Většina příznivců se tak už nemůže dočkat, až se v květnu seriál vrátí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -