- Reklama -

Stranger Things 4. série stála víc než Hra o trůny: Netflix dal 30 milionů dolarů za každou epizodu

Další díly Stranger Things se neodvratně blíží. A bude to nejspíš ještě lepší podívaná než obvykle, Netflix totiž neváhal za výrobu každého dílu zaplatit 30 milionů dolarů.

- Reklama -

Natáčení čtvrté série Stranger Things bylo dražší než natáčení seriálů Hra o trůny a Mandalorian dohromady. Podle deníku The Wall Street Journal stála každá epizoda 30 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že se sezóna skládá z devíti epizod rozdělených na dvě části, se celkový rozpočet 4. série Stranger Things vyšplhal na neuvěřitelných 270 milionů dolarů – čímž se produkce seriálu od Netflixu dostala na úroveň většiny filmových blockbusterů.

Nejvíc peněz padlo na efekty

Pro srovnání: poslední série Hry o trůny stála 15 milionů dolarů na epizodu, zatímco Mandalorian, hit ze světa Star Wars, přišel společnost Disney a Lucasfilm na podobnou částku. Navíc se předpokládá, že nedávno vydané seriály od Marvelu, které uvedlo exkluzivně Disney+ (například Moon Knight, Falcon a Winter Soldier nebo Vandavision), stály 25 milionů dolarů za epizodu, píše techradar.com.

Kromě platů herců a štábu spolkly největší část rozpočtu u Stranger Things speciální efekty. Tvůrci seriálu Matt a Ross Dufferovi ostatně prozradili, že ve 4. série se toho hodně odehraje ve světě Vzhůru nohama. „V minulé sezóně jsme se do Vzhůru nohama kvůli příběhu vůbec nedostali,“ řekl Ross stránkám cbr.com. „V této sezóně jsme se tam chtěli opravdu podívat a strávit tam nějaký čas. Takže to je něco, na co se v této sezóně nesmírně těšíme. Chci říct, že ve Vzhůru nohama strávíme víc času než v kterékoli jiné sezóně.“

Ještě dražší bude Pán prstenů

I přes očividně štědrou finanční podporu od Netflixu ale Stranger Things nadlouho nejdražším seriálem nezůstanou. První řada seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, kterou v září uvede Amazon Prime Video, údajně vyjde dohromady na 462 milionů dolarů, což je monumentální částka, která z Pána prstenů udělá nejdražší televizní seriál všech dob.

- Reklama -

Stranger Things od Netflixu se divákům vrátí po delší absenci. Poslední díly měly premiéru v roce 2020. Většina příznivců se tak už nemůže dočkat, až se v květnu seriál vrátí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -