- Reklama -

Stranger Things 4. série stála víc než Hra o trůny: Netflix dal 30 milionů dolarů za každou epizodu

Další díly Stranger Things se neodvratně blíží. A bude to nejspíš ještě lepší podívaná než obvykle, Netflix totiž neváhal za výrobu každého dílu zaplatit 30 milionů dolarů.

- Reklama -

Natáčení čtvrté série Stranger Things bylo dražší než natáčení seriálů Hra o trůny a Mandalorian dohromady. Podle deníku The Wall Street Journal stála každá epizoda 30 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že se sezóna skládá z devíti epizod rozdělených na dvě části, se celkový rozpočet 4. série Stranger Things vyšplhal na neuvěřitelných 270 milionů dolarů – čímž se produkce seriálu od Netflixu dostala na úroveň většiny filmových blockbusterů.

Nejvíc peněz padlo na efekty

Pro srovnání: poslední série Hry o trůny stála 15 milionů dolarů na epizodu, zatímco Mandalorian, hit ze světa Star Wars, přišel společnost Disney a Lucasfilm na podobnou částku. Navíc se předpokládá, že nedávno vydané seriály od Marvelu, které uvedlo exkluzivně Disney+ (například Moon Knight, Falcon a Winter Soldier nebo Vandavision), stály 25 milionů dolarů za epizodu, píše techradar.com.

Kromě platů herců a štábu spolkly největší část rozpočtu u Stranger Things speciální efekty. Tvůrci seriálu Matt a Ross Dufferovi ostatně prozradili, že ve 4. série se toho hodně odehraje ve světě Vzhůru nohama. „V minulé sezóně jsme se do Vzhůru nohama kvůli příběhu vůbec nedostali,“ řekl Ross stránkám cbr.com. „V této sezóně jsme se tam chtěli opravdu podívat a strávit tam nějaký čas. Takže to je něco, na co se v této sezóně nesmírně těšíme. Chci říct, že ve Vzhůru nohama strávíme víc času než v kterékoli jiné sezóně.“

Ještě dražší bude Pán prstenů

I přes očividně štědrou finanční podporu od Netflixu ale Stranger Things nadlouho nejdražším seriálem nezůstanou. První řada seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, kterou v září uvede Amazon Prime Video, údajně vyjde dohromady na 462 milionů dolarů, což je monumentální částka, která z Pána prstenů udělá nejdražší televizní seriál všech dob.

- Reklama -

Stranger Things od Netflixu se divákům vrátí po delší absenci. Poslední díly měly premiéru v roce 2020. Většina příznivců se tak už nemůže dočkat, až se v květnu seriál vrátí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -