- Reklama -

Stranger Things 4. série stála víc než Hra o trůny: Netflix dal 30 milionů dolarů za každou epizodu

Další díly Stranger Things se neodvratně blíží. A bude to nejspíš ještě lepší podívaná než obvykle, Netflix totiž neváhal za výrobu každého dílu zaplatit 30 milionů dolarů.

- Reklama -

Natáčení čtvrté série Stranger Things bylo dražší než natáčení seriálů Hra o trůny a Mandalorian dohromady. Podle deníku The Wall Street Journal stála každá epizoda 30 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že se sezóna skládá z devíti epizod rozdělených na dvě části, se celkový rozpočet 4. série Stranger Things vyšplhal na neuvěřitelných 270 milionů dolarů – čímž se produkce seriálu od Netflixu dostala na úroveň většiny filmových blockbusterů.

Nejvíc peněz padlo na efekty

Pro srovnání: poslední série Hry o trůny stála 15 milionů dolarů na epizodu, zatímco Mandalorian, hit ze světa Star Wars, přišel společnost Disney a Lucasfilm na podobnou částku. Navíc se předpokládá, že nedávno vydané seriály od Marvelu, které uvedlo exkluzivně Disney+ (například Moon Knight, Falcon a Winter Soldier nebo Vandavision), stály 25 milionů dolarů za epizodu, píše techradar.com.

Kromě platů herců a štábu spolkly největší část rozpočtu u Stranger Things speciální efekty. Tvůrci seriálu Matt a Ross Dufferovi ostatně prozradili, že ve 4. série se toho hodně odehraje ve světě Vzhůru nohama. „V minulé sezóně jsme se do Vzhůru nohama kvůli příběhu vůbec nedostali,“ řekl Ross stránkám cbr.com. „V této sezóně jsme se tam chtěli opravdu podívat a strávit tam nějaký čas. Takže to je něco, na co se v této sezóně nesmírně těšíme. Chci říct, že ve Vzhůru nohama strávíme víc času než v kterékoli jiné sezóně.“

Ještě dražší bude Pán prstenů

I přes očividně štědrou finanční podporu od Netflixu ale Stranger Things nadlouho nejdražším seriálem nezůstanou. První řada seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, kterou v září uvede Amazon Prime Video, údajně vyjde dohromady na 462 milionů dolarů, což je monumentální částka, která z Pána prstenů udělá nejdražší televizní seriál všech dob.

Stranger Things od Netflixu se divákům vrátí po delší absenci. Poslední díly měly premiéru v roce 2020. Většina příznivců se tak už nemůže dočkat, až se v květnu seriál vrátí.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -