- Reklama -

Sylvester Stallone nešetří kritikou: Film o synovi Ivana Draga vznikl za jeho zády

Rockyho franšíza bude mít další pokračování. Tentokrát bude vyprávět příběh syna Rockyho ruského oponenta ze čtvrtého dílu Ivana Draga. Film ale vzniká bez pomoci autora původního Rockyho a hlavní hvězdy filmové série Sylvestera Stalloneho.

- Reklama -

Rocky Balboa a Sylvester Stallone, to je spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. „Sly“ je autorem scénáře prvního dílu, za který dostal Oscara, hrál ve filmech dlouho hlavní roli a některé díly i režíroval. Herecky zaštítil i vznik Creeda, který pojednával o synovi Apolla Creeda jeho oponenta z Rockyho prvního a druhého dílu. Jenže poslední díl úspěšné série – Drago – se Stallonem nemá už společného vůbec nic.

Drago se vrátí k Ivanu Dragovi, kterého ztvárnil Dolph Lundgren ve filmu Rocky IV z roku 1985 a později ve filmu Creed II z roku 2018. Lundgren již dříve v rozhovoru pro The Hollywood Reporter z listopadu 2021 naznačil potenciální další film. Jenže Sylvester Stallone trvdí, že o připravovaném snímku vůbec nevěděl. A neskrývá, jak moc ho to zklamalo.

Kudla do zad od producenta i přítele

Podle Stalloneho snímek vymyslel za jeho zády jeho dlouholetý nepřítel, producent Irwin Winkler a jeho synové. „Tohle mi taky trhá srdce…“ napsal Stallone na Instagramu ke zprávě o připravovaném filmu. „Právě jsem to zjistil… ZASE , ten PATETICKÝ 94letý PRODUCENT a JEHO BLBÉ ZBYTEČNÉ DĚTI, Charles a David, vybírají KOSTI další úžasné postavě, kterou jsem vytvořil, aniž by mi o tom řekli… Omlouvám se fanouškům , nikdy jsem nechtěl, aby postavy ROCKYHO zneužívali tito paraziti…“

Stalloneho také překvapilo, že se mu o novém snímku ani slovem nezmínil jeho herecký kolega Dolph Lundgren, jenž hrál ve čtvrtém díle ruského boxera Ivana Draga. „Mimochodem, Dolpha si jen vážím, ale přál bych si, aby mi řekl, co se děje za mými zády. … Držte si své SKUTEČNÉ přátele nablízku,“ dodal herec mnohoznačně.

Za vším hledej peníze

Vztek Sylvestera Stalloneho je přitom zcela pochopitelný. Pro většinu fanoušků je právě on tím, kdo stojí za úspěchem celé série, která neodmyslitelně patří mezi nejlepší filmy o boxu. Jenže problémem je, že v době, kdy psal prvního Rockyho, nebyl Sylvester Stallone v roli, kdy si mohl diktovat podmínky. Herec nevlastní práva na žádnou z postav, protože za scénář dostal zaplaceno a ten se tak stal majetkem společnosti MGM, což Stallone potvrdil v rozhovoru pro Variety.com.

Co to vlastně znamená? Prostě to, že Sly nemá žádný zisk z dílů, na kterých se herecky nebo autorsky nepodílí. Všechny postavy jsou ve skutečnosti majetkem studia. To v průběhu let vedlo k napjatým pracovním vztahům s rodinou Winklerových, protože Stallone byl nucen s nimi nadále spolupracovat, pokud chtěl pokračovat ve ztvárňování ikonické postavy, a to i přes časté tvůrčí a obchodní neshody, informuje Indiewire.com.

„Když jsem je konečně konfrontoval, řekl jsem jim: ‚Vadí vám, že jsem napsal každé slovo, vytvořil choreografii, byl jsem vám věrný, propagoval jsem to, režíroval jsem to a nemám ani 1 %, které bych mohl odkázat svým dětem? A odpověď zněla: „Dostal jsi zaplaceno.“ A tím rozhovor skončil,“ zavzpomínal v roce 2019 Stallone na své neúspěšné pokusy požádat Winklerovy o podíl na franšíze.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -