- Reklama -

Sylvester Stallone nešetří kritikou: Film o synovi Ivana Draga vznikl za jeho zády

Rockyho franšíza bude mít další pokračování. Tentokrát bude vyprávět příběh syna Rockyho ruského oponenta ze čtvrtého dílu Ivana Draga. Film ale vzniká bez pomoci autora původního Rockyho a hlavní hvězdy filmové série Sylvestera Stalloneho.

- Reklama -

Rocky Balboa a Sylvester Stallone, to je spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. „Sly“ je autorem scénáře prvního dílu, za který dostal Oscara, hrál ve filmech dlouho hlavní roli a některé díly i režíroval. Herecky zaštítil i vznik Creeda, který pojednával o synovi Apolla Creeda jeho oponenta z Rockyho prvního a druhého dílu. Jenže poslední díl úspěšné série – Drago – se Stallonem nemá už společného vůbec nic.

Drago se vrátí k Ivanu Dragovi, kterého ztvárnil Dolph Lundgren ve filmu Rocky IV z roku 1985 a později ve filmu Creed II z roku 2018. Lundgren již dříve v rozhovoru pro The Hollywood Reporter z listopadu 2021 naznačil potenciální další film. Jenže Sylvester Stallone trvdí, že o připravovaném snímku vůbec nevěděl. A neskrývá, jak moc ho to zklamalo.

Kudla do zad od producenta i přítele

Podle Stalloneho snímek vymyslel za jeho zády jeho dlouholetý nepřítel, producent Irwin Winkler a jeho synové. „Tohle mi taky trhá srdce…“ napsal Stallone na Instagramu ke zprávě o připravovaném filmu. „Právě jsem to zjistil… ZASE , ten PATETICKÝ 94letý PRODUCENT a JEHO BLBÉ ZBYTEČNÉ DĚTI, Charles a David, vybírají KOSTI další úžasné postavě, kterou jsem vytvořil, aniž by mi o tom řekli… Omlouvám se fanouškům , nikdy jsem nechtěl, aby postavy ROCKYHO zneužívali tito paraziti…“

- Reklama -

Stalloneho také překvapilo, že se mu o novém snímku ani slovem nezmínil jeho herecký kolega Dolph Lundgren, jenž hrál ve čtvrtém díle ruského boxera Ivana Draga. „Mimochodem, Dolpha si jen vážím, ale přál bych si, aby mi řekl, co se děje za mými zády. … Držte si své SKUTEČNÉ přátele nablízku,“ dodal herec mnohoznačně.

Za vším hledej peníze

Vztek Sylvestera Stalloneho je přitom zcela pochopitelný. Pro většinu fanoušků je právě on tím, kdo stojí za úspěchem celé série, která neodmyslitelně patří mezi nejlepší filmy o boxu. Jenže problémem je, že v době, kdy psal prvního Rockyho, nebyl Sylvester Stallone v roli, kdy si mohl diktovat podmínky. Herec nevlastní práva na žádnou z postav, protože za scénář dostal zaplaceno a ten se tak stal majetkem společnosti MGM, což Stallone potvrdil v rozhovoru pro Variety.com.

Co to vlastně znamená? Prostě to, že Sly nemá žádný zisk z dílů, na kterých se herecky nebo autorsky nepodílí. Všechny postavy jsou ve skutečnosti majetkem studia. To v průběhu let vedlo k napjatým pracovním vztahům s rodinou Winklerových, protože Stallone byl nucen s nimi nadále spolupracovat, pokud chtěl pokračovat ve ztvárňování ikonické postavy, a to i přes časté tvůrčí a obchodní neshody, informuje Indiewire.com.

„Když jsem je konečně konfrontoval, řekl jsem jim: ‚Vadí vám, že jsem napsal každé slovo, vytvořil choreografii, byl jsem vám věrný, propagoval jsem to, režíroval jsem to a nemám ani 1 %, které bych mohl odkázat svým dětem? A odpověď zněla: „Dostal jsi zaplaceno.“ A tím rozhovor skončil,“ zavzpomínal v roce 2019 Stallone na své neúspěšné pokusy požádat Winklerovy o podíl na franšíze.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -