- Reklama -

Sylvester Stallone nešetří kritikou: Film o synovi Ivana Draga vznikl za jeho zády

Rockyho franšíza bude mít další pokračování. Tentokrát bude vyprávět příběh syna Rockyho ruského oponenta ze čtvrtého dílu Ivana Draga. Film ale vzniká bez pomoci autora původního Rockyho a hlavní hvězdy filmové série Sylvestera Stalloneho.

- Reklama -

Rocky Balboa a Sylvester Stallone, to je spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. „Sly“ je autorem scénáře prvního dílu, za který dostal Oscara, hrál ve filmech dlouho hlavní roli a některé díly i režíroval. Herecky zaštítil i vznik Creeda, který pojednával o synovi Apolla Creeda jeho oponenta z Rockyho prvního a druhého dílu. Jenže poslední díl úspěšné série – Drago – se Stallonem nemá už společného vůbec nic.

Drago se vrátí k Ivanu Dragovi, kterého ztvárnil Dolph Lundgren ve filmu Rocky IV z roku 1985 a později ve filmu Creed II z roku 2018. Lundgren již dříve v rozhovoru pro The Hollywood Reporter z listopadu 2021 naznačil potenciální další film. Jenže Sylvester Stallone trvdí, že o připravovaném snímku vůbec nevěděl. A neskrývá, jak moc ho to zklamalo.

Kudla do zad od producenta i přítele

Podle Stalloneho snímek vymyslel za jeho zády jeho dlouholetý nepřítel, producent Irwin Winkler a jeho synové. „Tohle mi taky trhá srdce…“ napsal Stallone na Instagramu ke zprávě o připravovaném filmu. „Právě jsem to zjistil… ZASE , ten PATETICKÝ 94letý PRODUCENT a JEHO BLBÉ ZBYTEČNÉ DĚTI, Charles a David, vybírají KOSTI další úžasné postavě, kterou jsem vytvořil, aniž by mi o tom řekli… Omlouvám se fanouškům , nikdy jsem nechtěl, aby postavy ROCKYHO zneužívali tito paraziti…“

- Reklama -

Stalloneho také překvapilo, že se mu o novém snímku ani slovem nezmínil jeho herecký kolega Dolph Lundgren, jenž hrál ve čtvrtém díle ruského boxera Ivana Draga. „Mimochodem, Dolpha si jen vážím, ale přál bych si, aby mi řekl, co se děje za mými zády. … Držte si své SKUTEČNÉ přátele nablízku,“ dodal herec mnohoznačně.

Za vším hledej peníze

Vztek Sylvestera Stalloneho je přitom zcela pochopitelný. Pro většinu fanoušků je právě on tím, kdo stojí za úspěchem celé série, která neodmyslitelně patří mezi nejlepší filmy o boxu. Jenže problémem je, že v době, kdy psal prvního Rockyho, nebyl Sylvester Stallone v roli, kdy si mohl diktovat podmínky. Herec nevlastní práva na žádnou z postav, protože za scénář dostal zaplaceno a ten se tak stal majetkem společnosti MGM, což Stallone potvrdil v rozhovoru pro Variety.com.

Co to vlastně znamená? Prostě to, že Sly nemá žádný zisk z dílů, na kterých se herecky nebo autorsky nepodílí. Všechny postavy jsou ve skutečnosti majetkem studia. To v průběhu let vedlo k napjatým pracovním vztahům s rodinou Winklerových, protože Stallone byl nucen s nimi nadále spolupracovat, pokud chtěl pokračovat ve ztvárňování ikonické postavy, a to i přes časté tvůrčí a obchodní neshody, informuje Indiewire.com.

„Když jsem je konečně konfrontoval, řekl jsem jim: ‚Vadí vám, že jsem napsal každé slovo, vytvořil choreografii, byl jsem vám věrný, propagoval jsem to, režíroval jsem to a nemám ani 1 %, které bych mohl odkázat svým dětem? A odpověď zněla: „Dostal jsi zaplaceno.“ A tím rozhovor skončil,“ zavzpomínal v roce 2019 Stallone na své neúspěšné pokusy požádat Winklerovy o podíl na franšíze.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -