- Reklama -

Zakletý v čase: Romantický seriál HBO podle slavného sci-fi láká na hvězdu Hry o trůny

Na poli sci-fi patří snímek „Zakletý v čase“ mezi dnes už legendární romantické klasiky. Nyní na tohle téma vznikl seriál, ve kterém se jako žena cestovatele časem představí Rose Leslie, jedna z hvězd seriálu Hra o trůny.

- Reklama -

Romantický seriál HBO The Time Traveler’s Wife (Zakletý v čase) je stejně jako jeho filmový předchůdce natočený podle bestselleru spisovatelky Audrey Niffeneggerové. Vypráví příběh Clare Abshireové (hraje ji Rose Leslie) a Henryho DeTambla (Theo James), muže, který se narodil s paranormální genetickou poruchou, díky níž se náhodně přenáší v čase.

O čem je seriál Zakletý v čase?

Henry, hlavní hrdina seriálu a nedobrovolný cestovatel časem, po sobě vždy zanechá při své „cestě“ jen hromádku oblečení. A může trvat dny, týdny nebo dokonce měsíce, než se Henry vrátí. Jednoho dne se v knihovně, kde pracuje, setkává s Clare. Ačkoli si je jistý, že ji nikdy předtím neviděl, ona tvrdí, že ho zná celý život.

Rose Leslieová hraje totiž v šestidílné romanci „Zakletý v čase“ ženu, která čeká někdy i celé roky na návrat své životní lásky. Když po sobě Henry zanechává jen hromádku oblečení a zmizí v nedohlednu na neurčito, zanechává to Clare v nejistotě, kde a kdy ho opět uvidí.

„Když je pryč, čekám a bojím se,“ shrnula Rose Leslie pro etonline.com. „Zajímá mě, kde je – kdy je. Jestli je v nebezpečí. Vzala jsem si cestovatele v čase. Je to složité.“

- Reklama -

Láska v různých etapách života

Herečka si stejně jako její kolega Theo James užívala, že mohla hrát Clare v různých věkových kategoriích. James si nutnost zahrát Henryho v různém stáří vyloženě pochvaloval.

„Miluji ten kontrast mezi mladými a starými, protože jsem teď zrovna uprostřed,“ vysvětlil herec pro tvinsider.com. „Je mi 37 let a Henryho hraji jako impulzivního, mladého muže před třicítkou, který je tak trochu plný sebe sama. A pak ho hraji jako čerstvého i pokročilého čtyřicátníka. Takže je svým způsobem skvělé, že jsem někde mezi, protože jsem se s ním mohl vždycky tak nějak ztotožnit. Jsem dost mladý na to, abych si pamatoval své hloupé já a chyby, které jsem dělal, všechnu tu namyšlenost mládí a hloupá, impulzivní rozhodnutí. A jsem taky dost starý na to, abych si dokázal představit i své usedlejší já.“

Jak se povedlo tohle zajímavé téma nakonec zvládnout, se na HBO Max dozvíme už 15. května, kdy má seriál „Zakletý v čase“ premiéru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -