- Reklama -

Zakletý v čase: Romantický seriál HBO podle slavného sci-fi láká na hvězdu Hry o trůny

Na poli sci-fi patří snímek „Zakletý v čase“ mezi dnes už legendární romantické klasiky. Nyní na tohle téma vznikl seriál, ve kterém se jako žena cestovatele časem představí Rose Leslie, jedna z hvězd seriálu Hra o trůny.

- Reklama -

Romantický seriál HBO The Time Traveler’s Wife (Zakletý v čase) je stejně jako jeho filmový předchůdce natočený podle bestselleru spisovatelky Audrey Niffeneggerové. Vypráví příběh Clare Abshireové (hraje ji Rose Leslie) a Henryho DeTambla (Theo James), muže, který se narodil s paranormální genetickou poruchou, díky níž se náhodně přenáší v čase.

O čem je seriál Zakletý v čase?

Henry, hlavní hrdina seriálu a nedobrovolný cestovatel časem, po sobě vždy zanechá při své „cestě“ jen hromádku oblečení. A může trvat dny, týdny nebo dokonce měsíce, než se Henry vrátí. Jednoho dne se v knihovně, kde pracuje, setkává s Clare. Ačkoli si je jistý, že ji nikdy předtím neviděl, ona tvrdí, že ho zná celý život.

Rose Leslieová hraje totiž v šestidílné romanci „Zakletý v čase“ ženu, která čeká někdy i celé roky na návrat své životní lásky. Když po sobě Henry zanechává jen hromádku oblečení a zmizí v nedohlednu na neurčito, zanechává to Clare v nejistotě, kde a kdy ho opět uvidí.

„Když je pryč, čekám a bojím se,“ shrnula Rose Leslie pro etonline.com. „Zajímá mě, kde je – kdy je. Jestli je v nebezpečí. Vzala jsem si cestovatele v čase. Je to složité.“

Láska v různých etapách života

Herečka si stejně jako její kolega Theo James užívala, že mohla hrát Clare v různých věkových kategoriích. James si nutnost zahrát Henryho v různém stáří vyloženě pochvaloval.

„Miluji ten kontrast mezi mladými a starými, protože jsem teď zrovna uprostřed,“ vysvětlil herec pro tvinsider.com. „Je mi 37 let a Henryho hraji jako impulzivního, mladého muže před třicítkou, který je tak trochu plný sebe sama. A pak ho hraji jako čerstvého i pokročilého čtyřicátníka. Takže je svým způsobem skvělé, že jsem někde mezi, protože jsem se s ním mohl vždycky tak nějak ztotožnit. Jsem dost mladý na to, abych si pamatoval své hloupé já a chyby, které jsem dělal, všechnu tu namyšlenost mládí a hloupá, impulzivní rozhodnutí. A jsem taky dost starý na to, abych si dokázal představit i své usedlejší já.“

Jak se povedlo tohle zajímavé téma nakonec zvládnout, se na HBO Max dozvíme už 15. května, kdy má seriál „Zakletý v čase“ premiéru.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -