- Reklama -

Zendaya: Top 4 filmy, co zatím natočila. Plus 1 seriál

Zendaya ve své krátké kariéře už byla součástí mnoha nezapomenutelných projektů. Těchto 5 je podle redakce Světohledu to nejlepší, na čem zatím pracovala.

- Reklama -

Zendaya se i přes svůj mladý věk naplno prosadila ve filmovém a televizním průmyslu. Nedávno dokonce získala cenu Emmy za svou roli v seriálu Euphoria. Hrála dosud širokou škálu postav v televizi a filmu; diváci ji jistě znají především díky roli MJ ve filmu Spider-Man: Homecoming a jeho pokračování Spider-Man: Far From Home.

Film: Největší Showman (78%)

The Greatest Showman, snímek z roku 2017, byl inspirován příběhem P.T. Barnuma o vytvoření jeho milované show, stejně jako životy jeho hvězd. Zendaya se ve filmu stala součástí cirkusu a hrála trapézovou umělkyni a akrobatku Anne Wheelerovou.

V tomto hudebním filmu Zendaya, která nejenže předvedla své herecké schopnosti, ale také poukázala na společenské problémy tehdejší doby, protože čelila diskriminaci od vrstevníků vzhledem k jejímu vztahu s Phillipem Carlylem (Zac Efron) ve filmu . Vylíčit obě tyto věci nebylo snadné, ale Zendaya to bravurně zvládla.

TV: Euforie (83%)

Zendaya hraje konfliktní Rue v seriálu HBO. Děj sleduje několik studentů, co čelí různým zkušenostem týkajících se drog, sexu, hledání vlastní identity a dalších. Zendaya v seriálu propadla užívání drog a trápí ji několik psychických problémů.

Mimo jiné čelí depresím a problémům ve vztazích. Za roli získala Zendaya svou první Emmy.

Film: Spider-Man: Homecoming (73%)

Zendaya hraje MJ, spolužačku Petera Parkera. Je inteligentní a všímavá, má zálibu v sarkasmu. Zatímco Peter se pokouší zastavit hlavního záporáka filmu, kterého hraje Michael Keaton, a snaží se dostat mezi Avengery, MJ se ve filmu v podstatě jen sem tam mihne.

Stejně jako Peter je ale také členem školního akademického týmu. Peter se na konci filmu obává, že MJ zná jeho tajemství. Ale ukáže se, že si s ním jen pohrává.

Film: Spider-Man: Daleko od domova (76%)

zendaya spiderman
Zendaya (vpravo) hraje dívku, co se líbí Spidermanovi. Foto: HBO

MJ má v pokračování příběhů pavoučího muže větší roli a stává se Peterova milostného zájmu. Peter (Tom Holland) má plné ruce práce jako Spiderman. A do toho se snaží MJ povědět o tom, co k ní cítí, zatímco jsou na školním výletu v Evropě.  Většinu času musí Parker dělat superhrdinu, což maří jeho plány na vztah s MJ.

Naštěstí si MJ jako pozorná osoba uvědomí, kdo Peter ve skutečnosti je, a ukáže se, že k němu cítí to samé, co on k ní.

Film: Beyoncé: Lemonade (83%)

Filmové album zpěvačky Beyoncé vydané v roce 2016 překvapilo svou kvalitou. Projekt sama režírovala a produkovala Beyoncé. Film je rozdělen do jedenácti kapitol a představuje domácí videa Beyoncé a Jay-Z, jejich dcery Blue Ivy a její babičky.

Objeví se také tři matky, jejichž synové byli zabiti. Zendaya vytvořila portrét, protože díky spolupráci s Beyoncé měla pocit, že „byla součástí hudební historie“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -