- Reklama -

Zendaya: Top 4 filmy, co zatím natočila. Plus 1 seriál

Zendaya ve své krátké kariéře už byla součástí mnoha nezapomenutelných projektů. Těchto 5 je podle redakce Světohledu to nejlepší, na čem zatím pracovala.

- Reklama -

Zendaya se i přes svůj mladý věk naplno prosadila ve filmovém a televizním průmyslu. Nedávno dokonce získala cenu Emmy za svou roli v seriálu Euphoria. Hrála dosud širokou škálu postav v televizi a filmu; diváci ji jistě znají především díky roli MJ ve filmu Spider-Man: Homecoming a jeho pokračování Spider-Man: Far From Home.

Film: Největší Showman (78%)

The Greatest Showman, snímek z roku 2017, byl inspirován příběhem P.T. Barnuma o vytvoření jeho milované show, stejně jako životy jeho hvězd. Zendaya se ve filmu stala součástí cirkusu a hrála trapézovou umělkyni a akrobatku Anne Wheelerovou.

V tomto hudebním filmu Zendaya, která nejenže předvedla své herecké schopnosti, ale také poukázala na společenské problémy tehdejší doby, protože čelila diskriminaci od vrstevníků vzhledem k jejímu vztahu s Phillipem Carlylem (Zac Efron) ve filmu . Vylíčit obě tyto věci nebylo snadné, ale Zendaya to bravurně zvládla.

TV: Euforie (83%)

Zendaya hraje konfliktní Rue v seriálu HBO. Děj sleduje několik studentů, co čelí různým zkušenostem týkajících se drog, sexu, hledání vlastní identity a dalších. Zendaya v seriálu propadla užívání drog a trápí ji několik psychických problémů.

- Reklama -

Mimo jiné čelí depresím a problémům ve vztazích. Za roli získala Zendaya svou první Emmy.

Film: Spider-Man: Homecoming (73%)

Zendaya hraje MJ, spolužačku Petera Parkera. Je inteligentní a všímavá, má zálibu v sarkasmu. Zatímco Peter se pokouší zastavit hlavního záporáka filmu, kterého hraje Michael Keaton, a snaží se dostat mezi Avengery, MJ se ve filmu v podstatě jen sem tam mihne.

Stejně jako Peter je ale také členem školního akademického týmu. Peter se na konci filmu obává, že MJ zná jeho tajemství. Ale ukáže se, že si s ním jen pohrává.

Film: Spider-Man: Daleko od domova (76%)

zendaya spiderman
Zendaya (vpravo) hraje dívku, co se líbí Spidermanovi. Foto: HBO

MJ má v pokračování příběhů pavoučího muže větší roli a stává se Peterova milostného zájmu. Peter (Tom Holland) má plné ruce práce jako Spiderman. A do toho se snaží MJ povědět o tom, co k ní cítí, zatímco jsou na školním výletu v Evropě.  Většinu času musí Parker dělat superhrdinu, což maří jeho plány na vztah s MJ.

Naštěstí si MJ jako pozorná osoba uvědomí, kdo Peter ve skutečnosti je, a ukáže se, že k němu cítí to samé, co on k ní.

Film: Beyoncé: Lemonade (83%)

Filmové album zpěvačky Beyoncé vydané v roce 2016 překvapilo svou kvalitou. Projekt sama režírovala a produkovala Beyoncé. Film je rozdělen do jedenácti kapitol a představuje domácí videa Beyoncé a Jay-Z, jejich dcery Blue Ivy a její babičky.

Objeví se také tři matky, jejichž synové byli zabiti. Zendaya vytvořila portrét, protože díky spolupráci s Beyoncé měla pocit, že „byla součástí hudební historie“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -