- Reklama -

Seriál Zlatá sedmdesátá se vrací na televizní obrazovky

Když v roce 1998 přišla americká televizní stanice Fox s novým „retro“ sitcomem Zlatá sedmdesátá (That '70s Show), nikdo netušil, jak obrovskou diváckou oblibu si seriál získá. Faktem je, že až do roku 2006 se odvysílalo osm sezón a z původně neznámých mladičkých herců se staly skutečné hvězdy.

- Reklama -

Základní nosná myšlenka seriálu Zlatá sedmdesátá byla celkem jednoduchá. Ve sklepě jedné vilky ve fiktivním městečku Point Place ve státě Wisconsin se schází partička sedmnáctiletých teenagerů, kteří se spolu vtipně baví o tom, co naplňuje jejich životy: jak sbalit holku, kde sehnat marihuanu neboli trávu, jak odolávat snahám rodičů, kteří chtějí pro své děti „jen to nejlepší“, kdo s kým chodí a proč, jak se nejlépe vyhnout středoškolským povinnostem, která kapela je fakt boží a podobně.

A když se místnost naplní charakteristickou vůní již zmíněné trávy, dojde pochopitelně i na hlubokomyslné úvahy o smyslu života a sexuálním pudu brouků. Píše se rok 1976 se vším, co tehdejší doba přinášela, včetně typického oblečení, neexistence mobilů, prudérnosti americké společnosti a rebelantství mladé generace…

Zlatá sedmdesátá: Obsazení původního seriálu

Šestici kamarádů tvoří Eric Forman (Topher Grace), vůdce partičky, která nalezla útočiště v suterénu domu jeho rodičů, jeho dívka Donna (Laura Prepon), jež bydlí přímo naproti Formanům, dále Fez (Wilmer Valderrama), zahraniční student, který má neustálé problémy pochopit tehdejší americkou kulturu, hloupoučká Jackie Burkhart (Mila Kunis) spolu se svým jednodušším přítelem, krasavcem Michaelem Kelsem (Ashton Kutcher), kteří se spolu v jednom kuse rozcházejí a zase se usmiřují, a Steven Hyde (Danny Masterson), jenž za vším vidí vládní spiknutí a rád diskutuje o konspirativních teoriích. K výrazným (a podle některých fanoušků dokonce nejoblíbenějším) postavám seriálu patří ovšem i Ericovi rodiče Red (Kurtwood Smith), drsný válečný veterán, a přestarostlivá matka Kitty (Debra Jo Rupp). A svou nezastupitelnou roli mají i rodiče Donny Bob (Don Stark) a Midge (Tanya Roberts).

Když sitcom zrodí hvězdy…

Dodejme ještě, že úspěch sitcomu Zlatá sedmdesátá značnou měrou podpořily nejen vtipné hlášky a komické situace, kterými je seriál doslova prošpikován, ale i správná sázka na nostalgii vzpomínek na danou dobu, jež je podpořena nejen již zmíněnými kostýmy a kulisami, ale například i nezapomenutelnou hudbou dnes již legendárních skupin, jako jsou Led Zeppelin, The Who, The Rolling Stones a Queen (názvy jejich skladeb tvoří i názvy některých epizod).

Není tedy divu, že oblíbenost seriálu odstartovala hvězdnou kariéru mladých herců, kteří představovali známé postavy. Slávy se dočkala především Mila Kunis, která ztvárnila jednoduchou Jackie. V pozdějších letech jsme ji mohli vidět například ve filmech Max Payne (2008), Černá labuť (2010), Mocný vládce Oz (2013) anebo Špion, který mi dal kopačky (2018). Další nepochybnou Star je Ashton Kutcher, který hrál v seriálu poněkud prostšího krasavce Michaela Kelsa. Objevil se třeba ve filmech Hele vole, kde mám káru (2000), Šílený rande (2003), Něco jako láska (2005) anebo Vengeance (2022). Kvůli své vytíženosti při natáčení filmů na konci sedmé sezóny opustil i sitcom Zlatá sedmdesátá, který ho „udělal“ (objevil se jako host ještě ve čtyřech úvodních epizodách osmé řady).

Ovšem svou popularitu si užili i ostatní představitelé mladých teenagerů, což ale mělo zpětně i devastující účinek na samotný seriál, protože ze stejných důvodů jako Kutcher odešel i představitel hlavní postavy Erica Topher Grace, který byl obsazen například do filmu Spider-Man 3 (2007). A ještě jedna perlička: seriál odstartoval i kariéru velmi později velmi známého akčního hrdiny Dwayne Johnsona zvaného The Rock, který se v době natáčení Zlatých sedmdesátých živil wrestlingem. V patnácté epizodě první řady ztvárnil roli wrestlera Rockyho Johnsona, svého skutečného otce, a tím se objevil v hledáčku lovců talentů filmového světa.

Zajímavosti o sitcomu Zlatá sedmdesátá:

– Jeden z nejvýraznějších herců seriálu, Ashton Kutcher, má z matčiny strany české kořeny. Jeho předkové se prý jmenovali Kučerovi. I Mila Kunis má svůj původ v Evropě, Jako Milena Markivna Kunis se narodila v ukrajinském městě Černovice a její rodina se přestěhovala do Los Angeles, když jí bylo sedm let.

– Mila Kunis se přihlásila do castingu na Zlatá sedmdesátá v pouhých čtrnácti letech. Když se jí zeptali na věk, protože adepti museli mít více než osmnáct let, odpověděla diplomaticky: „No, osmnáct mi bude v den mých narozenin.“ Zatajila ovšem ve kterém roce.

-Mila Kunis a Ashton Kutcher hráli v sitcomu velmi rozporuplný pár, ale ve skutečnosti si velmi rozuměli, takže nikoho nepřekvapilo, když v roce 2012, šest let po skončení natáčení seriálu, spolu začali chodit i ve skutečném životě. V roce 2014 se Mile narodilo první dítě. V červenci 2015 se vzali. A záhy k prvnímu přibyl i druhý potomek.

-Původně měl roli Ericova otce Reda Formana hrát slavný Chuck Norris, který však v té době natáčel akční seriál Walker, Texas Ranger, takže byl místo něj obsazen Kurtwood Smith. Záměrem bylo mít v postavě Reda nadmíru mužného herce, který by sloužil jako protipól Erica Formana, hubeného šprta a podivína bez tradičně mužských zálib, například sportu.

-Natáčení závěrečné epizody osmé řady Zlatých sedmdesátých muselo být několikrát odloženo, protože velmi emocionální herečka Laura Prepon, představitelka Donny, neustále plakala a nebyla k neutišení. Později uvedla, že vědomí, že už nebude natáčet seriál s herci a štábem, které začala považovat za rodinu, ji velmi zasáhlo.

Seriál bude v televizi vysílat od 6. března Nova Fun.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -