- Reklama -

Cizinka: Úvodní píseň se pravidelně mění. Její význam úzce souvisí s dějem seriálu

Seriál Cizinka úvodní píseň mění s každou vydanou řadou. Jaký je ve skutečnosti význam písně The Skye Boat Song?

- Reklama -

Šestá série seriálu Cizinky má za sebou premiéru a na Netflixu se každý týden objevuje nový díl. A zatímco fanoušci s napětím očekávají, co čeká Jamieho Frasera (hraje ho Sam Heughan) a Claire (Caitriona Balfe), oku pozorného diváka nemohlo uniknout, že nová série má trochu odlišnou úvodní znělku. Ta je zaměřená na skotskou kulturu. A Světohled vám přináší všechny informace, které by vás mohli zajámat o téhle písni a jejím textu.

O čem je úvodní píseň The Skye Boat Song v seriálu Cizinka?

Za podmanivě krásnou ústřední písní v seriálu stojí skladatel Bear Mccreary, informuje web dailyrecord.co.uk.

Text písně The Skye Boat Song je následující:

Sing me a song of a lass that is gone

Say, could that lass be I?

- Reklama -

Merry of soul, she sailed on a day

Over the sea to Skye

Billow and breeze, islands and seas

Mountains of rain and sun (mountains of rain and sun)

All that was good, all that was fair

All that was me is gone

Sing me a song of a lass that is gone

Say, could that lass be I?

Merry of soul, she sailed on a day

Over the sea to Skye

Sing me a song of a lass that is gone

Say, could that lass be I?

Zpívej mi píseň o dívce, která odešla.

Řekni, mohla bych to být já?

Veselá duše, plavila se v den

přes moře na Skye

Vítr a vánek, ostrovy a moře.

Hory deště a slunce (hory deště a slunce)

Všechno, co bylo dobré, všechno, co bylo spravedlivé

Všechno, co jsem byla, je pryč

Zazpívej mi píseň o dívce, která odešla.

Řekni, mohla bych to být já?

Veselá duše, plavila se v jeden den.

přes moře na Skye

Zpívej mi píseň o dívce, která odešla.

Řekni, mohla bych to být já?

Původ úvodní písně seriálu Cizinka

Píseň ve skutečnosti pochází z konce 19. století ze skotské písně, která vypráví o cestě prince Charlese Edwarda Stuarta z Benbeculy na ostrov Skye.

Ten, známý jako Bonnie Prince Charlie, se po porážce v bitvě u Cullodenu v roce 1746 vyhnul zajetí vládních vojsk. Právě toto období skotských dějin inspirovalo seriál Cizinka.

Text písně složil v 70. letech 19. století druhý baronet sir Harold Boulton. Slavný verš „Over the sea to Skye“ je známý v turistickém průmyslu na ostrově Skye. Píseň je známá pro svůj uklidňující charakter, často se hraje jako pomalá ukolébavka nebo valčík.

Různé verze úvodní písně jsou oživením nových řad

Když si projdete první až pátou sérii, v úvodních titulcích se vždy objeví nenápadná, ale znatelná změna, upozorňuje parade.com. Je to zcela záměrné, protože McCreary rád mění píseň „The Skye Boat Song“ podle geografických změn v dané sezóně.

Zatímco v 1. sérii byla výjimečně skotská, server Mashable vysvětlil, že ve 2. sérii byl přidán smyčcový nástroj zvaný viola de gamba, aby se ozval pařížský zvuk, protože Jamie a Claire se ocitli ve Francii.

Když dvojice ve 3. sérii odcestovala na Jamajku, melodie se změnila během 9. epizody „The Doldrums“, kdy získala karibský nádech a posílila o rytmy vedené bubny. A samozřejmě ve 4. sérii přišlo pomalejší tempo, přidání banja a výrazný bluegrassový zvuk, což signalizovalo, že Claire a Jamie se dostali do Ameriky.

Změny v úvodní písni přinesla i nejnovější řada, ve které ji zpívá převážně muž, ačkoli v původní verzi je píseň ženská.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -